Kam z rumenjaki

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

5. feb 2003 14:16

HOJLA! Moja nona je naredila cisto preprosto. Ni sicer sladica a je dobro. Lepo je nardila frtaljo (ne vem kako se drugace rece). Uglavnem rumenjake je stepla (spet mi manjka izraz), dodala malo soli, potem pa vrgla v ponev in dobila nekaksno palacinko. Ce je imela se kaksno zadevo pri roki (zelenjavo...) jo je dala zraven, ce ne pa same. Aja lahko pa se naredijo tudi palacinke, dodas se kaksno celo jajce pa je, pa je malo vec rumenjakov, saj ne skodi! LP Mica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. feb 2003 20:09

Za Nezo, samo enkrat sem v kremo za tiramisu vmesala tudi sneg beljakov, pa se mi je kmalu vse razlezlo. Od takrat dalje dam v kremo samo rumenjake in stvar odlicno uspe. Je sicer bolj hranilno, pa vzames manjsi koscek... ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2003 8:28

Pozdravček vsem skupaj! Jaz tudi v tiramisu nikoli ne dam beljakov, ji pa shranjujem v zmrzovalni skrinji. Porabim jih za pripravo angelske torte - ameriška zadeva, ki sem jo prvič jedla pri mojih sorodnikih v ZDA. Edini problem je količina beljakov, kajti rabiš jih 12. Ob času krofov je pri nas doma zmeraj tudi sezona za "fudge angel cake", kot se zadeva imenuje v originalu. Da bi pri nas doma na račun rumenjakov kdo vzel manjši košček tiramisuja, se pa še ni zgodilo. Prej to, da smo ga vsak s svojo žlico zmazali kar direktno iz pekača, je bilo še manj dela s pomivanjem posode. En sonček vam pošilja Loni. Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 06. feb 2003 08:28:52

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

6. feb 2003 10:31

Loni Ali lahko dobim recept za to angelsko torto z 12 beljaki, lepo prosim! Mojca

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

6. feb 2003 11:24

Ola kuhice in kuhki ! Jaz pa delam tiramisu po receptu tu s kulinarike in je prekrasen. Nič se ne razleze, komaj pa ga sparam najprej 1 noc vsaj v hladilniku Bom pa sedaj probala tudi brez, da vidim kaj in kako Se pa seveda priporocam tudi jaz za to amerisko specialiteto LP Pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti