Točkovanje za sprejem v študentski dom

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

tema odprta - 18. sep 2008 16:31 | ogledi: 4.181 | odgovori: 16

Zanima me, kako si vi razlagate ta 13. člen Pravilnika 

13. člen Študentom, vpisanim v prvi letnik visokošolskih zavodov, se upošteva uspeh pri maturi, poklicni maturi ali zaključnem izpitu in uspeh v zadnjem letniku srednje šole. Če se je študent vpisal na visokošolski zavod brez mature, poklicne mature ali zaključnega izpita, se upoštevata uspeha zadnjih dveh opravljenih letnikov srednje šole.

Uspeh se točkuje tako, da se vsota uspeha pri maturi, poklicni maturi ali zaključnem izpitu in povprečne ocene zadnjega letnika oziroma zadnjih dveh opravljenih letnikov srednje šole pomnoži z 18. Zbrati je mogoče največ 180 točk.

Uspeh pri maturi, poklicni maturi ali zaključnem izpitu se točkuje takole:

Ocene pri maturi ali zaključnem izpituOcene pri poklicni maturiTočke
23-3418-205
18-2214-174
13-1710-133
10-128-92

Študentom, vpisanim v drugi ali višji letnik, in študentom podiplomskega študija se upošteva njihov dotedanji študijski uspeh.

Študentom prvega letnika podiplomskega študija se upošteva študijski uspeh dodiplomskega študija.

Uspeh se točkuje tako, da se povprečna ocena pomnoži z 20. Zbrati je mogoče največ 200 točk.

Ne glede na povprečno oceno dobi študent, ki ponavlja letnik ali zamenja študijski program ali smer zaradi neizpolnitve obveznosti v prejšnji smeri ali študijskem programu, 60 točk.

  • Izjemen uspeh in obštudijske dejavnosti
  •  

     

    Moj sine je imel na maturi 24 točk in povprečno oceno v četrtem letniku 4,0 - iz tega naslova so mu naračunali 140,4 točke, kar se meni nekako ne izide - to znese 162 točk  in na pritožbo so mu odgovorili, da je napaka nemogoča, saj zadeve računalniško obdelujejo.

    Teh dodatnih skoraj 22  točk bi ga na čakalni listi dvignilo za več kot 100 mest - seveda s predpostavko, da drugje napak ni bilo (v kar pa seveda močno dvomim, saj so podatke le vnašali ljudje).

     

    A jaz mogoče ne razumem prav tega člena???

     

     

    rrr Saj vem, da so vsi tisti, ki pač ne bodo prišli v študenta takoj v začetku v oktobra v istem zosu in bodo pač morali za določen čas poiskati kakšno drugo rešitev, ne zdi pa se mi prav, da so ga na ta način odpravili.

    Temo je spremenil(a) ribaracarak dne 18. sep 2008 16:34:59

    drejcek  

    član od: 11.1.2004

    sporočila: 1028

    18. sep 2008 16:36

    Tudi meni nekaj močno ne štima ... Obstaja verjetnost napačnega vnosa podatkov v računalnik, kar pa je človeško delo in ne računalniška napaka.

    Svetujem, da se pritoži na pritožbo in naj preverijo pravilnost vnosa vhodnih podatkov.

    Veliko sreče

    Drejček

    elaphus  

    član od: 27.9.2002

    sporočila: 6945

    18. sep 2008 17:01

    pred nekako tridesetimi leti (računalništvo je bilo takrat še v najmanjših pamperskah - dobr, no, zdi se mi), nam je takratni profesor za ta predmet rekel: Računalniki so resnično nezmotljivi, človek pa, ki vnaša podatke, je pa krepko zmotljiv!!!

    In izgovarjanje na to, da napake ne more biti, ker so podatki računalniško obdelani, je zame en navaden lari-fari. Mogoče res ne znam matematike, ampak ko sem računala naprej, nazaj, levo in desno, mi je vedno prišlo 162 točk. Glede na to, da je rezultat (140,4) zaokrožen na desetinke, se mi zdi, da so mu vzeli napačno povprečno oceno zadnjega letnika. Na tvojem mestu bi jaz kar še naprej bezala in poizvedovala.

    LP

    cervus

    rimljanka  

    član od: 14.2.2005

    sporočila: 17786

    18. sep 2008 17:06

    Če se globoko ne motim, izračun sploh ne more biti na decimalko, ker se množijo (v primeru tvojega sina) sama cela števila.

     

    če narediš preizkus: 140,4: 18=7,8. Odšteješ 5 (točke od uspeha na maturi) in dobiš 2,8. Toliko so mu torej prinesle ocene iz spričevala. Torej???

     

    Očitno je, da je bil napačen vnos ali pa gre za kake sorte kuhinjo (zdaj so v modi topli obroki v šolstvu, pa.....

    Vztrajaj in naj ti POVEDO oz. POKAŽEJO; kako so izračunali točke.

     

    In  - za božjo voljo - naj se NE IZGOVARJAJO na računalnik ali računalniški program, s tem te imajo za norca!

    rimljanka - zasebno mnenje

    ribaracarak  

    član od: 3.4.2003

    sporočila: 4311

    18. sep 2008 17:06

     

    Teh dodatnih skoraj 22  točk bi ga na čakalni listi dvignilo za več kot 100 mest - seveda s predpostavko, da drugje napak ni bilo (v kar pa seveda močno dvomim, saj so podatke le vnašali ljudje).

     

    To, da so ljudje vnašali podatke sem že zgoraj napisala, vendar mu je gospa na referatu danes rekla, da mu pripadajo iz naslova mature le 4 točke, to pa je v vsakem primeru neskladno s tem, kar je v pravilniku napisano - pa tudi, če bi bilo to res, nikakor ne bi mogel imeti 140,4 točke ampak to znese144 točk.

    Iz tega lahko mirne duše sklepam, da se je tu delalo nekaj po domače

    rrr

    elaphus  

    član od: 27.9.2002

    sporočila: 6945

    18. sep 2008 17:23

    Bom spet rekla, kar sem že na enem drugem forumu, pred davnim časom - poizkusi malo zaropotat!

    LP

    cervus

    mina20  

    član od: 19.4.2007

    sporočila: 389

    18. sep 2008 18:09

    Kako samo 4 točke iz mature?!? Ne razumem. Če se pritožiš tistemu, ki ti je to poslal, ne boš dosegla nič. Za pritožbo najdi nekoga, ki je nad tem človekom ki je to izdal (njegov nadrejeni). Le tako se kaj doseže. Preverjeno pri meni! Ker s takim sistemom nisem nikamor prišla, sem se začela pritoževat nadrejenim, pa zdaj vedno boljšo potegnem LP mina20

    evagirl  

    član od: 4.10.2007

    sporočila: 276

    18. sep 2008 18:28

    Kako povprečna ocena v četrtem letniku? Kakšen uspeh je imel v 3. letniku in kakšen v 4. letniku? evagirl

    ribaracarak  

    član od: 3.4.2003

    sporočila: 4311

    18. sep 2008 19:00

    V tretjem letniku je bil prav dober in v četrtem letniku tudi, s tem, da je bilo povprečje v četrtem letniku 4,o in v tretjem letniku 3,5, ampak za tretji letnik ni bilo potrebno ob prijavi dajati spričevala, tako, da šteje samo povprečje četrtega letnika in matura. Tudi, če bi štelo povprečje obeh letnikov, to ne bi navrglo 140,4 točk, pač pa 157,5 točk.

    rrr

    skrzolin  

    član od: 15.7.2008

    sporočila: 89

    18. sep 2008 19:38

    Bodite vztrajni in nikar ne odnehajte. Po par letnih izkušnjah (starejša dva otroka) vam lahko zagotovim, da je komunikacija z vodstvom študentskega naselja (Rožna dolina LJ) zelo težavna. Včasih ne gre niti zlepa niti zgrda. Predvsem se oborožite s pisnimi argumenti in vztrajajte!!! Samo pisne pritožbe ne bodo dovolj, poskusite urediti osebno, vendar se pozanimajte o uradnih urah, da ne boste ostali pred vrati praznih rok. In krščen Matiček, računalniki (tudi njihovi!) še vedno delajo samo tisto, kar jim naše roke naročijo!!!! Srečno in kratko čakalno vrsto vam želim. skrzolin

    ribaracarak  

    član od: 3.4.2003

    sporočila: 4311

    19. sep 2008 12:50

    Skrzolin, največji problem je v tem, da je to skoraj 200KM od doma.

     

    In danes mi je sicer zelo prijazna referentka pojasnila, da se sploh ne upošteva točk od mature (čeprav to v pravilniku jasno piše). Upoštevajo se ocene z mature in potemtakem se opravljanje mature pri posameznih predmetih na višjem nivoju v smislu pridobivanja večjega števila točk, v bistvu sploh ne splača (da ne bo pomote - vsaj kar se pridobivanja točk za vstop v študentski dom tiče.)

    Letos je sploh vse skupaj mal hecno - zaradi lastne neobveščenosti in neobveščenosti tistih, ki za to prejemajo plačo in seveda zaradi malce prelagodnega odnosa mojega sina, je izgubil štipendijo in to zaradi minimalne razlike v povprečni oceni v četrtem letnku (imel je 4,0 namesto 4,1 - na zavodu za zaposlovanje so nam še v marcu mesecu rekli, da na področju štipendiranja ni nobenih sprememb in veljajo stari pogoji).

     Rečeno nam je bilo, da bi morali dijaki prebirati uradne liste....no in sedaj smo prebrali pravilnik, ki je naveden na začetku te teme in ugotovili, da ga sploh ne izvajajo dosledno.....sedaj sploh ne vem, česa naj bi se človek posluževal, da bo  resnično pravilno informiran -

    rrr

    Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

    Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


    Forumi (vroče teme)

    Kaj jutri za kosilo?Dragička
    MOJ vrtrdkapica
    Kaj danes za zajtrkjohana
    malo za hecNikita
    Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

    Video recepti