Fast food-hitra hrena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. sep 2008 17:32

V hčerinem razredu (stara je 11 let) učiteljica lani ni želela oceniti takšnega "raziskovalnega projekta" , ker pisava na plakatu ni bila otrokova, temveč odrasla . Nekateri starši pa res pretiravajo.

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2008 10:27

In ta učiteljica je imela prav, ne pa tiste, ki dajej najboljše ocene otrokom, pri katerih se vidi, da je plakat delo staršev, tisti otroci, ki ne želijo pomoči in se potrudijo sami ter zato  plakat ni odličen oblikovalski izdelek, je pa polčn lstnega truda, pa dobijo oceno ali dve nižje....Tako se je zgodilo pri nas, a sem pred vsem starši na roditeljskem stegnila jezik in rekla, da se mi to ne zdi prav. In mi je večina dala prav, učiteljica je pa šla popravljat ocene.

Sem za pomoč otrokom, tudi mi smo pomagali. A začeti so morali sami, mi smo potem pomagali z nasveti in s kakšnim dodatnim iskanjem, s kakšno idejo več,  glavnina pa je bila na ramenih otrok. In se je izplačalo, vedno več sta iskala in delala sama. Mamamia 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2008 10:36

mamamia je napisal/a:

Sem za pomoč otrokom, tudi mi smo pomagali. A začeti so morali sami, mi smo potem pomagali z nasveti in s kakšnim dodatnim iskanjem, s kakšno idejo več,  glavnina pa je bila na ramenih otrok. In se je izplačalo, vedno več sta iskala in delala sama. Mamamia 

mamamia

No, tako je pa super.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2008 10:44

No, ja, ribe tule ne boš dobila in prav je tako. Navodila za lovljenje ribe pa po mojem izgledajo tako: - Vprašaj otroka, kje ima navodila/usmeritve, ki jih je učiteljica zanesljivo dala otroku istočasno z dodeljevanjem naloge. - Če bo otrok rekel, da učiteljica ni rekla nič (ali pa, da je pozabil zapisati, ali pa kaj podobno izmotavajočega), ga z vso materinsko ljubeznijo prijazno usmeri NAZAJ k učiteljici in naj se še enkrat pogovorita in naj si sin to pot lepo napiše usmeritve in če česa ne razume, naj vpraša. Če boš imela razloge v stilu, se mudi, je treba to do ponedeljka, drugače bo slaba ocena in da eno je princip, zdajle je pa panik....ti povem, da se bo otrok najkasneje v nedeljo popoldne čudežno spomnil, kaj bi bilo treba narediti in če ima količkaj odgovornosti (otrok ima pa točno toliko odgovornosti, kot mu je privzgojijo starši), se bo zadeve lotil. Če bo zraven kaj panike - nič hudega, stres je v tem kontekstu čisto vzgojen, da bo razmislil o posledicah neresnega pristopa k nalogi. Če se bo kljub vzbujeni odgovornosti v nedeljo popoldne kakrkoli sfižilo pri izdelavi naloge, greš lahko v šolo, poveš učiteljici, da se je naloge sicer lotil, ampak na ponesrečen način in da ti zdajle skozi to nalogo poskušaš otroka naučiti koncepta odgovornosti in da mu nisi nič pomagala, da pa se otrok sedaj trudi, vendar naloge še ni uspel narediti in da prosita za odlog od tega za dva ni. In mislim, da bi vsak učitelj v taki akciji kooperativno nastopil. Last but not least. Jaz vseeno upam, da imaš TI kakšno mnenje o fast foodu. Ne za to, da bi naredila nalogo, ampak vendarle upam, da v družini teče ena diskusija o prehrani in o tem, kakšna čudna pota ubira "fast food" kultura. Namreč otrok se nauči voditi misli in te misli pripeljati v celoto, ki se ji reče mnenje, če je na takšen način izražanja spodbujan od okolja. Domačega in šolskega. Vendelina jr.

neznan uporabnik

19. sep 2008 12:09

Sama sem pr svojih dveh vedno prakticirala tako, da so morali najprej malo napeti možgančke in dati vsaj idejo oz nekaj narediti, kako naj bi zgledala seminarska naloga ali plakat. Potem pa smo popravljali in dopolnjevali skupaj. To - naredi mi - pri meni ne vžge. Samo ideja - lahko pa bi se specializirale za razne seminarske naloge, domača branja... in kot za recepte imele posebne sezname, ko smo pa že toliko takih stvari dale skozi. pozdrav tedi

tanči14  

član od: 18.5.2008

sporočila: 15

19. sep 2008 17:16

ja hvala za takšna mnenja,eni ste pa res mal ne...., zakaj se pa nebi mal pomagalo otroku,saj ste jih imeli tudi vi vsaj upam nekateri.Meni se zdi ,da ni junaka ,da nebi svojmu otroku pomagal.Star je 13 let ,če vas že zanima. tanči14

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

19. sep 2008 17:45

Tanci14, mogoce vama bo tole kaj v pomoc. Ne bom komentirala ostalih, sama otroku nikoli nisem dajala potuhe, vedno sem hotela, da cimvec sama naredi, ampak zarad tega nisem pametovala drugim, ki so plakate svojim otrokom delali. Takih poznam ogromno. http://med.over.net/literatura/knjiga_prehrana_vi http://www.siol.net/gospodarstvo/2008/07/burger_k http://www.mumbojumbo.si/db/image/mc%20donalds.JPG http://amonraa.blogspot.com/2007/03/fast-food-hitra-prehr vida70

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. sep 2008 17:46

fora je da to z besedo POMAGATI nima nič. Ali pomeni razvajanje pomaganje? Al to pomeni da si ne bo znal enkrat sam pomagat? Mislim, da 13 let ni tako malo. no, pa še mal informacij glede fast fooda. To je mastno. če to preveč ješ, si debel ;) bannanna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. sep 2008 17:49

moji imata od danes pa do torka za nalogo plakat vretenčarji in druga nevretenčarji edina moja naloga je bila nabaviti šeleshamer imata 8 let ker zaenkrat nista uničili še nobene knjige pač pa le nekaj NGJ in sta mojo pomoč odklonili,ker njihova "Mojca" bo že vedela kje so ga naredili starši in bo temu primerna ocena tako ju pustim pri miru ,v ponedeljek bom pogledala edino slovnične napake,pa še tiste,ki bodo majhne pustim tako,da mogoče mu na list napišeš z njegovo pomočjo samo smernice,kajti pri 13 bo verjetno znal naprej ali pa ga malo do Mc Donalda zapelješ in tam sam raziskuje naprej anaeva

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

19. sep 2008 18:47

jaz pa sem bila vedno taka samostojna punca in sem vse sama naredila od prve naloge v osnovni šoli pa do danes ko jih štejem 20. ponosna sem na to! staršem nisem pustila pomagat, ker sem vedela, da so oni to že dali skozi in da je šola za to, da bom jaz kej odnesla iz te izkušnje in ne oni! sem bila pa vedno zelo razočarana predvsem nad starši, ki "pomagajo" otrokom in ne samim otrokom, ki pa to izkoristijo! tanči otroku se lahko pomaga! ampak pomagat pri domači nalogi...še posebaj danes ko imamo vse te tehnologije (internet...) na razpolago je samo in nič drugo kot PODPIRANJE LENOBE!!! mišljenje, da bo s tvojo pomočjo prišel do dobre ocene...kaj pa misliš da bo on od tega odnesel? samo to, da bo vedel, da ko se mu kaj ne bo ljubilo mu boš ti "pomagala"! in verjemi, da bo vedno na to računal! tudi kasneje...ko ne bo več star 13 let! ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti