Okrasne kroglice

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. sep 2008 19:42

Kočevski Melamin jih prodaja pod imenom Agrogel. Da se ga dobiti v semenarnah. Sem pa videla samo brezbarvnega (ali belega???) zagotovo pa ne barvnih. Nisem pa posebej gledala na barve, me je bolj s strokovnega stališča zanimalo (polimeri in to) :) Atina

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. sep 2008 19:44

naj napišem,da smo tale gel kroglice uporabljali v cvetličarnah že okrog leta 1991. z njim smo dekorirali razne frizerske salone in party bare vendar se ni najbolje obnesel,in ko sem malo kasneje to raziskovala,bi verjetno v gel sodile rastline,ki so že vzgojene v hidroponiki in ne zemlji. skratka,da skrčim kljub dodajanju gnojil in ostalih hranil so se rastline posušile primerne so bile samo za v kakšne vaze in šopke ,saj imajo ti krajši rok dekoracije kot lončnica če so sedaj strukturo hranil tehle želejčkov kaj zboljšali ne bi vedela,saj jih kar nekaj časa nisem zasledila. anaeva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. sep 2008 19:50

Hm, nisem čisto prepričana, ampak mislim, da to ni agrogel. Natančno take kroglice sem videla včeraj v Müllerju v Zagrebu. Bile so že tako velike, napihnjene in vlažne. Ker nisem padala dol od navdušenja nad njimi, sem jo kar popihala naprej, ne da bi pogledala ceno. So pa različnih barv.

LP

cervus

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. sep 2008 19:53

elaphus je napisal/a:

Hm, nisem čisto prepričana, ampak mislim, da to ni agrogel. Natančno take kroglice sem videla včeraj v Müllerju v Zagrebu. Bile so že tako velike, napihnjene in vlažne. Ker nisem padala dol od navdušenja nad njimi, sem jo kar popihala naprej, ne da bi pogledala ceno. So pa različnih barv.

LP

cervus
ja imaš prav to je dekoracija in nikakor ne agrogel anaeva

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

18. sep 2008 18:50

Glede na to, da sem jih jaz dobila z eno rožico, kupljeno v naši cvetličarni, ti svetujem, da povprašaš v kakšnem vrtnarskem centru ali boljši cvetličarni Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti