Kuhanje štrukljev v alu foliji

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. sep 2008 17:33

tedi je napisal/a:
Nekateri kuhajo štruklje tudi v soparniku (jih položijo na mrežo in jih niti ne zavijejo) - ali ima katera tudi s tem izkušnje. l.p. tedi
Moja tašča zmeraj kuha kvašene štruklje v Emovem večnamenskem črnem emajliranem ovalnem pekaču s pokrovom,( ki ga z vložkom lahko uporabiš tudi kot soparnik) in se skuhajo super. Mrežo (v bistvu je to aluminijasta plošča z luknjami) malo namasti z maslom, da se testo ne prilepi. mamaF - Mojca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

17. sep 2008 17:39

kakšna je ta plastična folija, anitram1

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

17. sep 2008 18:49

bom poskusila v plastični folij za živila. To je tista prozorna, ki se hitro skupaj zalepi Anitram1- kruhy

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

17. sep 2008 21:01

Vedno jih kuham na paro-podobno kot banjamarija,le da ima zg, kozica luknjice in se ne dotika vode v spodnji. anemona

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. sep 2008 11:00

Tudi jaz jih soparim v bambusovih soparilnikih in moram rečt, da se je to pokazal kot najboljši način do zdaj, pa sem probala že vse možno: kuhanje v vodi v alufoliji (grozno za dol trgat, pa še malo neapetitlih), v plastični foliji (tudi precej zoprno za razvijat), v cunji (zoprno za prat), v peki papirju (nekateri razpadejo), v plastični foliji z luknjicami,... V soparilnik pa daš lepo narejen štrukelj, nič ga ni treba zavijat, samo postaviš ga gor (jaz dam spodaj peki, da se mi ne prime na dno bambusa), pa je. Pa še razkuhati se ne more in ni nič sluzast po površini, ampak povsod lepo čvrst. Veri

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

18. sep 2008 11:25

To pomeni, da lahko kuham na pari (kot zelenjavo) tudi "enostavne štruklje" iz baze (brez testa)? Bi lahko enako naredila tudi tiste iz listnatega testa? Veri, pa se skuhajo, kljub peki papirju pod njimi (kako pa para pride skozi)? Mac

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. sep 2008 11:35

Jaz peki papir za vsak slučaj naluknjam (ga položim na dno soparilnika, vzamem nož in prepikam tam, kjer so luknje med letvicami), da para neovirano kroži, vendar pa se mi zdi, da bi šlo tudi brez tega. To delam za vsak slučaj, pa da lahko hitreje kroži, ker se s kosilom pač vedno mudi;) Sicer se peki itak namoči pri teh pogojih in mislim, da gre vse skozi, ker ni plastika, samo verjetno bo malo hitreje kuhano, če ga še naluknjaš prej. Iz listnatega testa, iz ajdovega testa, iz krušnega testa in iz vlečenega testa sem jih že soparila in se je vse super obneslo. Za tiste štruklje, (mi jim rečemo skutini, kjer je testo skoraj čisto tekoče, verjetno so to ti enostavni štruklji), pa ne vem, ker še nisem sprobala - si mi pa dala idejo za danes:) Če bi tiste kar vlila na naluknjan peki, bi verjetno teklo ven skozi luknjice - odvisno, kako gosto testo bi naredila. V tem primeru (če bi bilo pretekoče) bi pač zavila zadevo v nekaj (jaz sem jih navadno kuhala v gazi) in položila v soparilnik. Bom poizkusila, pa ti sporočim, ok? Bom naredila malo bolj gosto testo in ga poizkusila dat kar na peki. Veri

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

18. sep 2008 13:39

Nekje sem prebrala, da folija postane črna zaradi trde vode. teya_84

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

18. sep 2008 15:25

Super, Veri, pa že vnapraj hvala za odgovor. LP Mac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti