Kuhanje štrukljev v alu foliji

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

17. sep 2008 13:43

Alu folijo sem uporabila samo enkrat, ker nisem namastila, se je prijela s štruklji (ni bilo kovinskega okusa). Od takrat pa vedno samo prozorno folijo za živila. In je super. Mac

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. sep 2008 13:46

Alu folija, brez okusa. No štruklji so imeli okus po štrukljih lp Vlado

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

17. sep 2008 13:56

Ko sem prvič skuhala štruklje, zavite v folijo, sem jih ne, da bi jih probala vrgla v smeti. Potem sem izvdela (verjetno na kulinariki, tega je že dolgo), da ni nič narobe samo izgled je čuden. Od takrat jih kuham v foliji. K

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. sep 2008 14:26

Tudi moji so imeli "kovinski" priokus. Od takrat jih kuham v serveti iz blaga. lp, vanjatajnsek

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

17. sep 2008 14:33

Tudi jaz imam take izkušnje kot buba11. Pri nas doma nismo kuhali štrukljev. Ko sem jih potem prvič jedla pri neki gospodinji in nisem videla kako so bili skuhani, sem ji začela praviti da imajo okus po kovini, ona pa je odvrnila da tega prav nič ne čuti.

gobica1402

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. sep 2008 15:07

Jaz pa štrukljev nikamor ne zavijam, skuham kar nage matilda

neznan uporabnik

17. sep 2008 15:07

Vedno kuham štruklje (iz kvašenega testa) v tanki bombažni krpi. Ko štruklje naredim jih zavijem v tanko bombažno krpo in še nekaj časa pustim na pultu da malo vzhajajo in tudi krpo bolj na široki zavijem, da jih me kuhanjem ne stiska. Ko tole prebiram pa me zanima, ali prej štruklje malo vzhajate in jih potem zavijete oz. ali jih zavijete v folijo (aluminjasto ali PVC) na tesno ali bolj na široko.Štruklji iz kvašenega testa namreč vzhajajo tudi ko jih damo kuhat v krop. To se mi zdi pomembno predvsem pri štrukljih iz kvašenega testa. Pri štrukljih iz vlečenega testa pa se mi zdi, da štrukelj ne naraste in bi se jih dalo kuhati v foliji. Prosim, ali mi lahko katera to malo opiše. Nekateri kuhajo štruklje tudi v soparniku (jih položijo na mrežo in jih niti ne zavijejo) - ali ima katera tudi s tem izkušnje. l.p. tedi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. sep 2008 15:16

Tedi, samo z azijskimi "štruklji" v soparniku imam izkušnje (no, nek hibrid med štruklji in velikimi ravioli pravzaprav). Obnese se super, zato menim, da bi se moralo tudi pri klasičnih dobro obnesti. fresh

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

17. sep 2008 15:35

Jaz kuham štruklje vedno na sopari. Pokriti jih je treba z dovolj visoko pokrovko, ker med kuhanjem močno narastejo. Vedno so odlični. skrzolin

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

17. sep 2008 16:40

Kruhove, sirove in ne vem kakšne štruklje vedno kuham v pomaščeni alu foliji. Včasih sem jih v kuhinjski krpi, pa nas je motil okus in vonj po prašku. Na kovinski okus še nismo naleteli, pa smo precej "aklih" Vsem želim kuho dobrih štrukljev ne glede, kje so zaviti. limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti