Marmelada iz grozdja

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

8. okt 2012 14:19

Ne se smejat dekleta, ampak pomagajte.

prvič v življenju kuham marmelado iz grozdja po edinem receptu v bazi.

Ne zgostuje se mi, kaj storiti?

Domnevam da sem uporabila preveč vode,kaj zdaj?

Kuham jo s sladkorjem in želinom že dvajset minut pa je čisto redka.

Pomagajte, hvala

syu

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2012 14:25

Syu, daj na majhen krožniček žlico te marmelade in boš videla, kako se bo trdila. Ker bo majhna količina, ti bo rezultat hitro znan.

Sicer pa jo kuhaj odkrito, da bo voda izparevala. Mislim, da bo marmelada vseeno ok., tudi če ne bo preveč trda.  Pa za drugič boš vedela.

 

 

 

 

 

naor

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

8. okt 2012 14:49

joj Naor kok sem srečna da si se oglasila.

a potem se v bistvu strdi, ko je že v kozarcih?

ja na krožničku zgleda bolj gosta.

a naj jo potem kar zaprem ali še malo pokuham?

syu

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. okt 2012 15:07

Pokuhaj, ves čas mešaj in čez kake 5 minut jo spravi v kozarčke. Saj je bolj redka tudi dobra.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2012 15:20

Točno tako. Sporoči, kaj si ustvarila!

 

naor

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

8. okt 2012 15:25

Sem jo dala v vroče kozarčke in zavila v deko.

Okus je dober.

Jo bom imela pa za sladice, če bo preredka.

Itak se pa na napakah učimo.

Hvala za pomoč

syu

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. okt 2012 22:33

Ko bo povsem hladna, bo po vsej verjetnosti tudi ravnoprav trda. Kuham jo že vrsto let ( letos 4x po 3 kg ) in vedno znova me zagrabi panika, da je preredka. Pa vendar je naslednji dan ravno pravšnja

kobra 1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. okt 2012 22:42

Syu, tudi če se ne zgosti, boš imela krasen "sirup" oz. polovko za palačinke, sladolede itd. To se mi je enkrat zgodilo s kutinami, ker nisem hotela dodati pektina. Bilo je zelo dobro.

Vanja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. okt 2012 7:17

No za letos se je moje kuhanje marmelade končalo.Jo je nekje za 80 malih in nekaj velikih kozarčkov.Sem pa pri branju postov naletela na tale recept,ki mi je malo nerazumljiv:

4 L grozdnih jagod

 1 l vode

 To dvoje moraš zavreti in skozi sito spasirati.

  

Na 1l tekočine - soka (1 želin)

Na 3l tekočine - soka (2kg sladkorja)

 

Zakaj je potrebno dodati toliko vode?

 

Sama sem jo delala po enakem postopku kot kuham vse druge marmelade.Moja posoda drži nekje cca 8kg jagod,dodala pa sem samo 1dc vode.To pokrila ter kuhala približno 5-10 minut.Grozdje je oddalo vseeno veliko vode.Nato sem jih prepasirala tudi skozi sito.Ter jo dala kuhat,ker nisem uporabila ne želirnega sladkorja ne želina sem jo kuhala malo dlje.Zaprla v kozarce in pokrila.Moja marmelada je ravno prav gosta in trda,ena runda,ki sem jo kuhala pa res malo predolgo pa je celo pretrda,ta bo za buhtlje.Proti koncu kuhanja sem dodala malo ruma,eno kuho pa malo domačega žganja.

 

Mogoče poskusiš drugič brez vode.

kriznana

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

9. okt 2012 8:13

Zakaj pa bi dodajali vodo?? Jaz sem jo 14 dni nazaj skuhala iz 1 kg mešanice rebule in merlota, dodala sem ji še 2 dušeni jabolki. Grozdje sem najprej malo pokuhala, da je lupinica popokala, potem sem ga stresla v mikser in zmiksala ter pretlačila skozi cedilo, da ni bilo pečk v marmeladi. Pretresla sem nazaj v kozico, dodala dušeni jabolki, malo Želina in žlico sladkorja (grozdje je bilo tako sladko, da sploh ne bi bilo treba dodatno sladkati), kuhala 5 minut in prelila v 2 kozarčka. Marmelada je noro lepe škrlatne barve in lepo gosta (redkih ne maram, ker mi potem vse teče dol s kruha) ter sladka.

zverinica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti