Marmelada iz grozdja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2011 21:18

ursyy je napisal/a:

 marmelada je kar tekoča v primerjavi z ostalimi (jagodno, marelično), ampak vseeno gostejša od moje..



ursyy

 

Ko sem prvič delala marmelado iz kutin in to brez pektina, mi je ratala prav famozna omakica, ki je bila približno tako tekoča, kot javorjev sirup, s tem, da je bila nam dosti bolj okusna. Pojedli smo jo na tik-tak, polito čez ameriške palačinke in vaflje.  Naslednjič sem zadevo ponovila. .

 

 

Vanja

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. sep 2011 22:08

ja, saj naše bo tudi hitro zmanjkalo, le da je za na kruh bolje imeti bolj gostejšo...:)

ursyy

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2011 22:12

Uporabi jo torej kot polivko za palačinke ali kako na hitro skupaj zmetano biskvitno testo, ki ga narežeš, daš v kozarec in preliješ s sokom. Malo smetane in voilà! imaš super desert.

Vanja

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. sep 2011 22:19

saj na kruh tudi paše, samo je potrebna previdnost, da ne steče dol..:)

...sem pa zdaj malo brala recepte, nekateri uporabljajo želirni sladkor. Ali  ga je bolje uporabit kot navaden sladkor, kaj povem takem, če dodaš želirni sladkor ni potreben gelfix?

ursyy

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

10. sep 2011 10:25

Jaz uporabjam Želin, od Podravke Dolcela to je rdeči pakelc spredaj so narisani oz. naslikani kozarci že z vloženim sadjem.

Jaz grozdje oz. jagode natrgam in jih dam v zmrzovalnik za čaj. Pest jagod  dam v vodo, kuham 2-3 minute in pustim, da se voda primerno obarva. Pijem brez sladkorja ali pa malo medu dam v lonček, je zelo dobro sploh pozimi, ko zadiši po grozdju, ko je čaj kuh.

TUMAAVGUST

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. sep 2011 14:02

Škoda denarja za želirni sladkor, je čisto OK navaden, pa na koncu malo želina, razmešanega z žlico sladkroja, da ne ostane v kepicah.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. sep 2011 13:20

Računica, ali uporabiti želirni sladkor ali navadni/kristalni sladkor in želin, je zelo izenačena oziroma skoraj v prid želirnemu sladkorju.

Cena1 kgželirnega sladkorja je pod 2 € (če se ne motim 1,79 v Hoferju),

cena1 kgsladkorja je nekaj centov več kot 1 €, želin pa je tudi dober euro (nekatere se meša z enim kg sladkorja, nekatere pa z dvema).

 

rdkapica

AJS  

član od: 27.10.2003

sporočila: 3

13. sep 2011 13:46

 

GROZDNA MARMELADA

  

4 L grozdnih jagod

 1 l vode

 To dvoje moraš zavreti in skozi sito spasirati.

  

Na 1l tekočine - soka (1 želin)

Na 3l tekočine - soka (2kg sladkorja)

 

 Ko vse stehtaš oz.zmeriš daš kuhati.

 Ko se marmelada zgosti (cca. 10-15 min), želin reagira, je marmelada gotova.

 Vlij v tople kozarčke in jih zapri

Ld ajs

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

13. sep 2011 14:11

Moj preverjeni predlog pri marmeladi iz grozdja je, da zraven dodam jabolka. Tako je marmelada bolj kompaktna, okus po grozdju pa se kljub temu ne izgubi in ostane isto intenziven.

Zimt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2011 14:52

rdkapica je napisal/a:

cena1 kgsladkorja je nekaj centov več kot 1 €, želin pa je tudi dober euro (nekatere se meša z enim kg sladkorja, nekatere pa z dvema).
rdkapica

Če si prebrala moje zapise, si lahko videla, da uporabim eno vrečko želirnega sredstva za nekja kilogramov sadja, ali, če hočeš, za nekja liztrov gotove marmelade, torej za moj  način moja trditev drži. Marmelada tipa 1 kg sadja, 1 kg sladkorja je za moj okus neužitna.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti