Marmelada iz grozdja

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. sep 2011 9:03

Ne vem v kateri forum bi dala...

Pred leti sem dobila iz Makedonije(to pravim pribl. 20 let nazaj) kozarec vloženega grozdja,noter rezino limone,bilo je kot nekakšen med.Ne sok.Da se razumemo.Zelo dobro...Če ve katera recept?

andreja m

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2011 9:15

andreja m, to je slatko, značilno za tiste kraje. Tole.

rimljanka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. sep 2011 9:35

Ja,mislim,da bo to to.Hvala ti lepa.

andreja m

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. sep 2011 9:58

rimljanka pri gelfixu od zadaj je omenjeno, če je količina preveč redka dodajte vrečko citronske kisline, verjetno bi še morala narediti to...saj marmelada je zelo okusna, ampak malce tekoča :) sem zdaj prvič delala marmelado oz. nikoli niti videla kako se to dela in mi je bil ves postopek tuj. Upajmo, da mi naslednjič bolje uspe, recept pa sem dobila od tašče, na 1 liter tekočine da eno vrečko gelfix in pol kg sladkorja, marmelada je kar tekoča v primerjavi z ostalimi (jagodno, marelično), ampak vseeno gostejša od moje..

ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. sep 2011 10:40

rimljanka pri gelfixu od zadaj je omenjeno, če je količina preveč redka dodajte vrečko citronske kisline, verjetno bi še morala narediti to...saj marmelada je zelo okusna, ampak malce tekoča :) sem zdaj prvič delala marmelado oz. nikoli niti videla kako se to dela in mi je bil ves postopek tuj. Upajmo, da mi naslednjič bolje uspe, recept pa sem dobila od tašče, na 1 liter tekočine da eno vrečko gelfix in pol kg sladkorja, marmelada je kar tekoča v primerjavi z ostalimi (jagodno, marelično), ampak vseeno gostejša od moje..

ursyy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2011 10:44

ursvy, moj zapis je posledica mojih izkušenj. Pa gelfixi niso vsi enaki, sama uporabljam raje želin, pa ne vem, zakaj, pravzaprav.

rimljanka

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

9. sep 2011 12:21

Prejšnji teden sem delala marmelado iz črnega grozdja. Marmelada je krasna, temno vijoličaste barve, okus pa po grozdju, dodala sem samo sladkor in dve vrečki gelfiksa 2:1. Na 5 (5) kg marmelade sem dodala en kg sladkorja, seveda potem ko sem vse pretlačila skozi cedilo, tako da ni pešk. Marmelada je odlična, kot da bi jedel sveže grozdje. Kuhala sem štiri ure, tako, da je ravno prav gosta za mazanje.

pehtranka

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

9. sep 2011 12:50

Tudi jaz kuham marmelado iz grozdja, tako da najprej malo pokuham jagoden, nato jih spasiram, če jih zmešaš z paličnikom dobiš kašopotem ne moreš dobiti veliko soka.

Nato dam na liter soka približno oz. po okusu sladkor ne več kot 30-40 dk. ko se začne peniti, poberem pene, da je marmelada svetlejša. kuham mogoče 10 min. nato dam zgoščevalec-želin in delam po navadilu da ga zmešam s sladkorjem, še kuham mogoče 5 min. in dam marmelado v kozarce, majnše velikosti, pokrijem z dekno in pustim da se ohladijo. Marmelada je prijetno okusna in ravna prav za mazanje in tudi za pecivo.

Aha, to ravno ne spada med marmelade, pa vseeno mislim da je gospa  Andreja m, ki se kar redno oglaša, praznovala par dni nazaj rojstni dan, če je prav ji želim vse najboljše in pričakujem še veliko njenih nasvetov!

 

 

TUMAAVGUST

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. sep 2011 12:54

TUMAAVGUST, to uporabljaš gelfix v zelen paklčku - zgoščevalec želin?

ursyy

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. sep 2011 13:12

Ja,v sredo, hvala,TUMAAVGUST.

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti