Smrekovi vršički

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

23. maj 2010 14:52

jaz pa imam še eno vprašanje - a se lahko tak sirup daje tudi enoletnim otrokom ali ni zaželeno? mala miska

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. maj 2010 20:52

Se spet ponavljam, vem, ampak ne morem iz svoje kože, zatorej mi oprostite:

Vzemi toliko, kolikor potrebuješ, porabi vse, kar si vzel in pusti še nekaj za druge.

lp

cervus

neznan uporabnik

24. maj 2010 8:13

Na Kureščku še dovolj vršičkov na smrekah, ki imajo veje do tal. Tudi šmarnice se šele razcvetajo. Ponavljam za Elaphus: Vzemi toliko, kolikor potrebuješ, porabi vse, kar si vzel in pusti še nekaj za druge. In ponavljam za OleoSativo: Upoštevaj način razmnoževanja. japaja

majaklr9  

član od: 9.11.2011

sporočila: 1

9. nov 2011 9:00

Živjo!

Js delam smrekov sirup tko da dam plas vršičkov plast cukra, in tako naprej na vrhu pa cuker, pustim na soncu da se ves cuker stopi vmes včasih premešam. Imam pa en problem da mi ponavadi vedno sirup začne gazirati po nekem času. Pred kakšnim tednom sm odprla prvo letošnjo flašo in je do danes že malo mehurčakst.do sedaj sem ga hranila v shrambi ki ima zunanjo temperatura, danes sm ga potem dala v hladilnik in upam da ne bo še bolj gaziran ratal..

Zanima me če mogoče kdo ve zakaj gazira in kako bi to preprečila (ne želim dodajati šnopsa saj ga ne maram - in kadar smo bolni nam ponavadi alkohol ne paše).

naslednje leto bom probala ta recept da se vršički skuhajo, saj se bo s tem sirup tudi pasteriziral :D

Hvala in LP Maja

majaklr9

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

9. nov 2011 21:43

  Moje mnenje je, da si dodala premalo sladkorja.

 

  lep večer pat

pat

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

29. apr 2012 11:22

Pozdravljeni!

Upam, da še kdo prebere to temo... Sem že vse nasvete tukaj prebrala, nisme pa zasledila, da bi kdo pisal o tem, ali se lahko da na vršičke zmlet sladkor - v prahu torej? Sem namreč tudi jaz ravno pred par dnevi postavila kozarce na sonce in že vidim, da se je nekaj sladkorja stopilo in se že lep sirup dela, avmes se še vidijo kristalčki in se tudi bojim, da se mi bo na dnu nardila tista trda plast - zmešan stopljen in nestopljen sladkor (se že malo dogaja, a ga vsak dan fejst premešam, da malo omilim..) Torej zato me zanima ali je že kdo od vas dal sladkor v prahu v kozarce, d abi s elepše stopilo??

Upam, da se čimprej kdo javi, saj bo danes nova runda sirupa na vrsti:))

LP

stajerka80

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. apr 2012 11:28

Ne more biti nič narobe, če dodaš sladkor v prahu, seveda samo sladkor, ne tistega, ki ima primešano sredstvo proti strjevanju.

rimljanka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

29. apr 2012 12:21

Sama sem poskusila tudi z medom in še z agavinim sirupom. Oboje je uspelo in sem bila navdušena, posebno še, če upoštevamo, da zdravje in bel sladkor ne grestskupaj. Pa še za majhne otroke je bolj sprejemljivo.

 

oliva

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

29. apr 2012 13:15

Aha hvala... Bom morda celo rjavi sladkor zmlela... Z medom bom pa tudi danes prvič poskusila:)

Hvala in lep pozdrav!

 

stajerka80

zd1ka  

član od: 28.11.2010

sporočila: 67

1. maj 2012 17:06

no, pol pa gremo nabirat vršičke...bom naredila kozarček z belim sladkorjem in kozarček z medom, pa potem poročam o rezultatih ...

 

zd1ka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti