Plastični kirurg

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

tema odprta - 16. sep 2008 18:06 | ogledi: 4.538 | odgovori: 9

lep pozdrav

ker ste mi še do zdaj vedno pomagali z nasveti, se ponovno obračam na vas. pred 10dnevi je bila mami ugotovljena mesodeja bakterija in ker je šlo zelo hitro naprej so ji morali po celem trebuhu in polovici hrbta odstraniti kožo in podkožje torej vse kar je, do mišic. infekcijo so na srečo na ta način ustavili. seveda je bila tudi v umetni komi, zdaj jo že počasi zbujajo. problem pa je nastal pri temu kako naj pokrijejo to ogromno "luknjo". ker ima zelo slabo kožo- posledica 9letnega zdravljenja z Medrolom in lupus, so skušali čimvečjo površino zakrpati tako, da so kožo potegnali skupaj in zašili, iz noge pa so ji vzeli kožo v velikosti dveh iztegnjenih dlani in zakrpali ostali del. po pričakovanjih se koža ni parjela in je odrmla zraven pa tudi nekaj tistega dela katerega so potegnili skupaj in znova je nastal problem. jutri ji bodo to kožo odstranili in pustili da se rana sčisti potem pa znova. ampak mislim, da se tudi ta ponovni poskus ne bo obdržal.

operiral jo je plastični kirurg v Celju, mislim da dr. Orožim če se ne motim. najbolj me jezi to, da ko greš na informacije in vprašaš kaj bodo naredili v primeru da se koža ne bo parjela ne dobiš odgovora. njihov odgovor je ne vemo. torej bodo verjetno vedno znova poskušali presajati kožo dokler ne bo imela dobesedno olupljenih nog in staknala spet kakšno dodatno infekcijo.

no to je bilo malo jamranja z moje strani, zdaj pa me zanima če ima kdorkoli kakšne izkušnje s plastičnimi kirurgi s temi v Celju ali s komer koli. ker ne mislim obupat in iščem kakršne koli informacije o ostalih možnostih in drugih kirurgih.

hvala za vso pomoč in odgovore

NiNcHiKa

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. sep 2008 18:23

Ojoj, a ni to primer za Klinični center? Kožo se da umetno vzgojiti in naši zdravniki so menda pravi mojstri za to. Če ni preveč intimno vprašanje - kje pa bi se naj okužila s to bakterijo? Veliko sreče. lp, vanjatajnsek

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

16. sep 2008 18:27

bi bila mnogo bolj mirna če bi bila v Kliničnem centru, vendar ni sposobna za prevoz. Glede na to, da je še vedno umetno uspavana in na respiratorju in vseh ostalih aparatih, po domače cela je v cevkah. tudi glede te umetno vzgojene kože sem že slišala, vendar se bojim da je premalo časa si pa zelo želim več informacij glede tega, kje jo gojijo v Lj, NM ? kje se je okužila z bakterijo se ne ve, nahaja se v okolju vendar zdravemu človeku ni škodljiva, vsaj tako mi je pojasnila zdravnica. NiNcHiKa

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. sep 2008 8:31

"...kje jo gojijo v Lj, NM ? " A, ne bi povprašala? Sedaj, ko smo v EU se da menda zdraviti tudi v tujini in sploh se mi zdi to ekstremen primer, ki bi zanimal marsikaterega kirurga - pa prosim, ne me narobe razumet. lp, vanjatajnsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2008 8:39

Pojdi na ZZZS (oni so na Miklošičevi 24 v Ljubljani) in se dogovori/povprašaj, kako bi se organiziral prevoz bolnice iz ene bolnišnice v UKC (skratka, če bi ZZZS plačala helikopterski prevoz, ker po cesti se res ne da pri vseh zaporah ob Celja do LJ). In pojdi še do UKC-ja (jaz bi potrkala pri strokovni direktorici, pa predstojniku mikrokirurgije itd itd) in povej, kako je z gospo in da res potrebujete pomoč. Želim vso srečo, ker jo boste potrebovali. Vendelina jr.

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

17. sep 2008 9:16

hvala vsem za odgovore. danes sem že od 7ure na telefonu. kot so mi pojasnili v Novo meški bolnišnici majo enega super kirurga, vendar je problem ker to gojenje kože traja in traja tako da to ne pride v poštev. tudi v klinični center sem klicala in so rekli, da je njihov najboljši kirurg dr. Ahčan in da tudi ni problema pride na poseg v drugo bolnišnico. problem bo verjetno samo v tem da tile naši celjski kirurgi ne bodo hoteli sodelovati, ker le gre za konkurenco. NiNcHiKa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. sep 2008 9:55

Mislim, da je meni prav ta isti kirurg izrezal materino znamenje (nisem 100%, ampak mi je znano ime), ker se je nekaj čudno spreminjalo, (so ga dali tudi testirat in ni bilo maligno - sicer bi bilo čudno, če bi bilo pri 17ih letih) Tak da moje izkušnje so dobre in je bilo vse ok, samo to je res rutinski poseg, niti nisi v kaki narkozi ali kaj podobnega. Enostaven poseg, ki traja pol urce z vso pripravo prej... Jaz bi na tvojem mestu šla direktno do tega kirurga Orožima in ga lepo prosila, če lahko skupaj z Ahčanom poizkusita. Saj niso taki, tudi Celjski hodijo gor v Lj. kilinični center delat, tak da je to v Slo. precej prepleteno, se mi zdi, se ne gledajo kot konkurenco, pri zapletenih operacijah pa itak sodelujejo vsi boljši iz vseh koncev. Probat ni greh. Pojdi k njemu in ga prijazno prosi, mi pa držimo pesti! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. sep 2008 9:58

Lahko greš pa tudi v Lj. na en posvet v Klinični center, da ti strokovnjaki povejo, kakšne so možnosti in kaj se da, kaj pa ne... Zdravniki pa na splošno ne marajo govoriti o možnosti, ko se poseg ne bi posrečil - vsaj po mojih izkušnjah. Malo se na ta način zaščitijo, dostikrat pa res ne vejo, kaj bojo naredili, dokler ne pride do konkretne situacije, ker je pač preveč faktorjev, ki vplivajo... Veri

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. sep 2008 10:04

NiNcHiKa je napisal/a:
hvala vsem za odgovore. tudi v klinični center sem klicala in so rekli, da je njihov najboljši kirurg dr. Ahčan in da tudi ni problema pride na poseg v drugo bolnišnico. problem bo verjetno samo v tem da tile naši celjski kirurgi ne bodo hoteli sodelovati, ker le gre za konkurenco. NiNcHiKa
konkurenco? tole pa ne bo držalo da zarad tega ne bi hotli sodelovanja. bannanna

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. sep 2008 10:39

Mojega očeta je tale kirurg operiral in so mu z obeh nog(beder)vzeli kožo in jo presadili pod koleno.Operirali so pa po fazah najprej eno rano čez en teden še drugo.V tretje se mu pa ni in ni prijelo ampak ker je bila rana manjša so potem kr pustili in se je lahko samo zacelilo.Je pa blo tudi tako da bi moral na operacijo in ni blo prostora pa so ga hotli v Maribor odpeljat, no pol pa ga niso, ker en ni prišel na operacijo,tako da mislim da lepo sodelujejo tudi z Mb. bolnišnico. Za helikoptrski prevoz pa če jo želiš prestavit moraš na svoje stroške,razen če se v Celju ne odločijo da bi jo sami radi prestavili. žigolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti