Zobozdravnik

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 16. sep 2008 15:54 | ogledi: 6.181 | odgovori: 15

Imam zelo velik problem.Vsaj meni se tako zdi.Prosim za nasvet.Imam dentalno motnjo(strah pred zobozdravnikom).Preprosto ne zmorem obiska pri njem.Je sicer zelo prijazna,a to meni ne pomaga.Že kar nekaj dni pred obiskom pri njej ne morem spati.Ko pa je dan za obisk pri njej enostavno sploh ne morem dihati,sili me na bruhanje prav tako dobim od same nervoze drisko.Še zdaj ,ko to samo pišem se mi tresejo roke.Sedaj pa vas bi rada vprašala ali mogoče obstaja možnost popravila zob pod splošno anestezijo oziroma pod hipnozo .Otem sem nekaj že brala vendar nisem zvedela kaj konkretnega.Zelo bi vam bila hvaležna za kak nasvet.Sam ne mi govorit prosim ,da je to pač treba potrpeti ker pri meni to enostavno ne gre

kriznana

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. sep 2008 16:01

Nekaj dni nazaj je ena od članic omenjala zobozdravnico, ki se s tem ukvarja. To je dr. Vesna Vrankić, jaz se je spomnim še kot šolske zdravnice v Celju, kje ordinira zdaj, pa ne vem. Pobrskaj po temi "anestezija" - mislim, da sem to zasledila tam. mamaF - Mojca

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

16. sep 2008 20:46

JOJjoj mamaf pa menda ja ne ker ravno zaradi nje sem dobila to fobijo ampak če ne bo šlo drugače jo bom uporabila HVALA VSEENO kriznana

radost  

član od: 8.3.2007

sporočila: 27

16. sep 2008 21:07

Obstajajo Bachova cvetlična zdravila z imenom RESCUE- Rešilno zdravilo, ki se ga vzame pred zobarjem, porodom, operacijo ali izpitom, po nesreči ali takih stresnih zadevah. To zdravilo deluje na strah in pa tako, da človek ni iz sebe, pač pa je pri sebi.Tudi ob srčnih napadih je že pomagalo. Čeprav zgleda kot nekaj navidez brezveznega, je zelo učinkovito. Mojemu očetu vedno pomaga, ko ga je strah v gorah. Radost radost

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. sep 2008 21:19

Pa to ni res! A veš, da imam tudi jaz nanjo en tak čuden spomin - je bila visoko noseča, pa me je s trebuhom čisto stisnila ob stol, da skoraj dihati nisem mogla, potem pa je kričala ."Odpri kljun!" Brrr....je bil cel razred trd, ko smo imeli zobotdravstveni pregled! Ampak mene tolaži to, da se ljudje spreminjajo....mogoče je pa tudi dr.Vesna zdaj bolj nežna. Evo: http://hipnoterapija.com/biografija.php mamaF - Mojca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. sep 2008 22:26

nikoli nisem razumela, kako si lahko nekdo izbere poklic zobozravnika... vso srečo, kriznana! tulka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. sep 2008 23:01

Posebej zmešana bachova cvetlična zdravila so pa sploh zakon. Rescue men ni nč pomagu, po potrebi zmešana kombinacija pa zelo pomagala. Možno je tud naročiti prek telefona pri eni gospe (Kononenko) in pošlje po pošti. Pred tremi leti je bla ena flaška 20 eur; le-ta je meni pomagala nardit izpit za avto in zagovor diplome.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. sep 2008 8:29

"nikoli nisem razumela, kako si lahko nekdo izbere poklic zobozravnika... " Moja hči govori, da bo zobozdravnica že od čisto malega naprej - a zastopiš to lp, vanjatajnsek

blazka  

član od: 26.8.2002

sporočila: 20

17. sep 2008 8:40

Tudi moja hči se zelo boji zobozdravnika, njena zobozdravnica pa je ravno ga. Vrankič. Moje mnenje je, da nima potrpljenja z otroci, ki se zobozdravniškega stola pač bojijo in tam jokajo in ne sodelujejo. Pol se pa jezi na naju, da ji ona že ne bo popravljala zob če se joče, itd. Za obe je zato obisk zobozdravnika res stresen dogodek. Pa da ne bo pomote, ta strah hčera ni povzela po meni, jaz strahu pred obiskom zobozdravnika nimam. Lp, Blažka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2008 8:43

Mislim, da ni motnja - prej bi temu lahko rekli fobija. Fobije zdravijo terapevti. Naj ti da splošni zdravnik napotnico, ti se prijavi h psihiatru, ki ima koncesijo (v Lj jih je precej, pa tudi v ostalih regijskih središčih so) in potem tam ob pomoči psihologa tako fobijo odpravite. Potem pa le pojdi k zobozdravniku. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti