Ribezovo pecivo

neznan uporabnik
tema odprta - 4. jan 2001 23:05 | ogledi: 18.252 | odgovori: 9

V skrinji imamo rdeč ribez. Ali morda veste za recept za osvežujoče pecivo?

neznan uporabnik

5. jan 2001 12:33

Zdravo! Tudi mi smo vcasih imeli doma polno skrinjo rdečega ribeza. Iz njega smo delali žele in pa pecivo. Pecivo pa ni bilo nič drugega kot navaden biskvit: biskvitno maso zlijemo v pekač in potrosimo s sladkanim ribezom. Imam pa še nek drug recept, ki ga pa moram poiskati. Lep pozdrav Špela.

omarko  

član od: 23.6.2005

sporočila: 3

23. jun 2005 14:08

Spostovani Gospod dobertek Majhna menjava teme. Lahko prosim poveste kje bi lahko dobil "Peko", gospod IGOR BAHOR o katerem pisete (res ze dolgo nazaj) je namrec izginil kot kafra in se ga sploh ne da dobiti. Za kakrsnokoli informacijo se vam v naprej zahvaljujem. LP Marko Omahen omarko

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

23. jun 2005 14:11

Halo! Poglej ,na desno recept za ribezovo pito. lp jesen

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

24. jun 2005 8:22

Morda še ena ideja za ribezovo pecivo, saj je zdajle pravi čas. Na poljuben ohlajen biskvit (jaz ga ponavadi spečem iz 4 (celih) jajc, 30 dag sladkorja, vanilijevega sladkorja, 0,5 dl olja, 1,5 dl mleka, 40 dag moke, pecilnega praška, za popestritev pa včasih v pol mase dodam še kakav in tako dobim marmoriran biskvit) na vsakih 5 ali 6 cm naložimo na četrtine (po dolžini) narezane banane, vmesne prostore pa zapolnimo z očiščenim in opranim rdečim ribezom (gre kar veliko ribeza), na plast sadja na debelo namažemo rahlo oslajeno stepeno sladko smetano (za pekač cca. 20x40 cm stepemo 0,5l smetane), na vrh pa naredimo še čokoladno mrežo oz. drugo obliko. Pripravimo poljuben čokoladni obliv (npr. iz stopljene jedilne čokolade in rastilnske masti) in ga nekoliko ohlajenega na smetano nanesemo v tankih nitkah, da se smetana ne stopi. Tako pripravljeno pecivo damo za 1 dan v hladilnik, da se biskvit prepoji z ribezom. Če želimo še posebno sočen biskvit, ga lahko še dodatno navlažimo z ribezovim sokom, sicer pa ribez tako spusti nekaj tekočine in je zato pecivo že brez tega precej sočno in osvežujoče. Če imata raje slajše pecivo, plast sadja posujte z nekoliko sladkorja, vendar je tudi brez tega pecivo zelo okusno, saj se občuti kontrast med sladkim biskvitom in kislim ribezom. Sladico lahko pripravite tudi iz zamrznjenega ribeza, ki ga pred pripravo le delno odmrznite, tako bo pecivo še sočnejše. Upam, da bo tole komu koristilo, pri nas je to priljubljena sladica, ki jo z veseljem pripravim vsaj enkrat na leto, idejo zanjo sem dobila pri tašči, od kod izvira pa ne vem. Nisem pa preverjala, če je kaj podobnega v bazi, tako da upam, da se ne ponavljam. Lep dan vsem skupaj. Encijan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. jun 2005 9:43

bomo probali, ko dozori:) Veri

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

27. jun 2005 9:20

Sem poiskala še slikco in jo naknadno prilagam v forum. Morda bo še koga prepričala. Lep dan! Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 26. jan 2006 09:08:37

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

27. jun 2005 10:02

Ej, Encijan, lepe in mamljive slikice. Ali bi lahko dobila recept za kokosova gnezda? Je morda že v bazi? Hvala in LP Sweetie

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

27. jun 2005 12:38

Sweetie, recepta še ni v bazi, se moram prej še "skorajžit" in objavit kakšnega. Jih imam na zalogi ene par, pa vedno še kar nekaj eksperimetiram in spreminjam. No, tale ni problematičen, je pa že dolgo, kar sem jih nazadnje delala... KOKOSOVA GNEZDECA Testo: 2 jajca 15 dag sladkorja 3 vanilijeve sladkorje 4 žlice olja 6 žlic mleka 30 dag skute 60 dag moke 2 pecilna praška Jajca in sladkor (tudi vanilijev sladkor) penasto vmešamo, primešamo olje, mleko in skuto, nazadnje pa še moko s pecilnim praškom. Vse skupaj vgnetemo v gladko testo, ki naj malo počiva. Testo razvaljamo kot za potico, namažemo z nadevom, ki ne sme biti pretekoč, zvijemo in narežemo na 1 cm (ali manj) široke rezine, ki jih z ravno ploskvijo položimo na pekač, ki smo ga prej obložili s papirjem za peko. Gnezdeca pečemo pri 180° C toliko časa, da lepo pozlatijo. Še rahlo topla zapremo npr. v plastične škatle, da ohranijo svežino, na zraku se namreč prehitro posušijo in niso več tako dobra. Kokosov nadev: kisla smetana (½ l) 5 žlic sladkorja (ali več) kokosova moka Vse sestavine le zmešamo z vilicami. Kokosove moke damo toliko, da dobimo kar precej gost nadev. To je osnovna varianta, možni so seveda še drugi nadevi (orehov, lešnikov, skutin, makov, rožičev…) in oblike (štrukeljci, kifeljčki). Največji "hit" je sicer kokosova varianta, a dosti ne zaostajata niti makova ali lešnikova, sicer pa ima vsak svoj okus. Pecivo je primerno tudi za zamrzovanje in je tako vedno pri roki. Upam, da vam bo všeč! Encijan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2005 23:05

Omarko: Če je Igor Bahor lončar, potem ga najdete v Toplšici, zelo blizu Zdravilišča oz. hotela.Vabljeni na izlet v dolino meseca,kot se turustično reče tej dolini. Prilagam recept za ribezovo pecivo z več kot dvajset letno tradicijo:( za začetnike) Pekač za potico: približno številka 38. Potrebujemo: 250g moke,1 mala žlica pecilnega praška, 120 g kristalnega sladkorja, 2 celi jajci in 120 g margarine; pribl. 4 velike žlice marmelade; sneg iz 3 beljakov, 200g sladkorja in 500 g rdečega ribeza. Zgnetemo testo, ki je mehko in ga razmažemo po nenamazanem pekaču.Previdno premažemo testo z marmelado. Denemo v predogreto pečico za 10- 12 minut pri 200st.C. Vzamemo iz pečice. NA predpečeno testo namažemo mešanico beljakovega snega, sladkorja in ribeza. Vrnemo v pečico in pečemo še približno 30 minut pri 200stC.Ohladimo in razrežemo. Namesto ribeza lahko uporabimo tudi borovnice, grozdje, vendar je z ribezom najboljše. Upam, da Vam bo všeč, kot je moji družini, jaz ga ne maram več, ker sem se preobjedla. Lep pozdav. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti