Otroka boli okoli popka

Teta Tulpa  

član od: 4.3.2008

sporočila: 3

tema odprta - 15. sep 2008 12:58 | ogledi: 14.707 | odgovori: 8

Lepo pozdravljeni,ker sem res zelo malo na internetu,tudi nisem preveč vešča v iskanju! Prosim le će mi lahko kdo svetuje in pomaga! Imam 4. letno hčerko ki kronično zaprta že od rojstva,sedaj smo poleti zaključili z plenicami in je končno brez. Sedaj imamo pa težavo da kaka-odvaja na 4 do 7 dni občasno pa rumeno in po dvakrat dnevno cele tri dni! Toži da jo boli okoli popka in je ves čas bolečine pri miru zvita kot polž! Ne vem ali je možno da jo boli ker ji dajem nek prašek MOLKOSAN ki sva ga kupili v Sanolaborju in se uporablja za boljšo prebavo? Če kdo kaj ve,pozna ima kakšen nasvet bom zelo vesela in mi boste z vsakim odgovorom pomagali,hvala!!

Teta Tulpa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. sep 2008 13:07

Žal konkretnega odgovora na vprašanje o bolečinah ne poznam. Svetujem le to, da bodite pozorni na prehrano; čim manj riža, korenja, čokolade in ostalih reči, ki gostijo blato. Raje posegajte po hrani, ki blato mehča. Spomnim se svojega otroštva, ko me je pogosto bolel trebuh, tako da morda za vsako ceno ne bi hodila k zdravniku. Če pa ocenite, da so bolečine zelo hude, če se pogosto ponavljajo (razlika je ali hčer boli trebuh 1x na teden ali pa se bolečine pojavljajo vsakodnevno), pa bi vsekakor svetovala obisk zdravnika. Velikokrat so težave pri odvajanju pogojene s stisko otroka in vas bodo morda napotili k psihologu. Upam, da zadnjega ne boš narobe razumela: ne želim napisati, da z otrokom kakorkoli grdo ravnate; morda zadržuje blato, ker je bil v nekem obdobju zaprt, ga je med kakanjem bolelo in se sedaj temu na tak način izogiba... veverica

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

15. sep 2008 13:08

Mislim,da se moraš o tem posvetovati s pediatrom in naj ti on predpiše zdravila na podlagi preiskav ,ki jih bo opravil.Drugače pa je boljše,kot da kupuješ kakšna zdravila,ki so draga in za katere nisi čisto sigurna,če lahko otroku bolj škodijo kot ne,da posežeš po domačih čajih.Kamilica,kumina,janež... Kristina

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

15. sep 2008 13:14

Čimprej k zdravniku! Pri nas je bilo podobno, končalo pa se je z operacijo slepiča. Pa ni imel sin nobenih običajnih znakov vnetja slepiča (vročine, bolečine ob pritisku,...) in so ga v KC trije zdravniki hodili pregledovat na vsako uro, na testih krvi ni bilo videti zagotovo, pa so ga na srečo operirali - zadnji čas, ker se je razlil. Jaz bi na tvojem mestu bolečine v trebuhu, ki so tako hude da se zvije, jemala skrajno resno. Issi

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

15. sep 2008 13:14

Tole me spominja na slepiča, nisem zdravnik, ampak čimprej k zdravniku! Mateja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

15. sep 2008 17:01

Jaz bi pa povedala ,da imamo mi isti problem,le da je moja hčera stara slabih 16 let.Pri njej smo kar nekaj let hodili k zdravnikom zaradi zaprtja in bolečin v želodcu oziroma v trebuhu,nismo vedeli kaj točno boli.Sedaj ima postavljeno diagnozo refluksna bolezen požiralnika(mišica zapiralka se ne zapira pravilno,ali pa sploh ne) .Ima tudi žolč v želodcu,čeprav mi ni čisto jasno kaj naj bi to pomenilo.Ima tudi preveč kisline,čeprav zaradi nje nima nobenih težav.Bolelo jo je skoraj po vsaki hrani.Sedaj smo hrano malo spremenili oziroma ugotavljamo kaj ji paše in kaj ne.Posledica vsega je bilo prej zaprtje in krči.Tega sedaj ni več.povem pa naj tudi ,da so pa pri sinu v starosti 2 let ugotovili vnetje želodčne slinavke,na srečo smo to pozdravili; tako že sedaj 12 let nima nobenih težav,bile pa so iste težave kot pri tebi .Pa veliko sreče kriznana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

15. sep 2008 19:59

Teta Tulpa, tukaj lahko samo ugibamo in naštevamo možne vzroke. Lahko, da je kaj nevarnega, lahko pa tudi, da ni, ampak zakaj bi se otrok matral in trpel bolečine? Pojdita na pregled k zdravniku.

stana

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

15. sep 2008 20:41

Bolečina v predelu popka običajno pomeni nekaj v zvezi z dvanajstnikom. Tako je vsaj povedal moj zdravnik - včasih imam vnetje, pa mi običajno pomaga že ranital. Takšne bolečine sem tudi jaz prenašala vse otroštvo, ker so vsi rekli, da je to normalno za odraščanje in me niso peljali k zdravniku. Seveda zdaj vem, da mi jih ne bi bilo treba prenašati, če bi jih le omenila zdravniku. Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti