Festival praženega krompirja?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2009 15:51

Ne nedavni bogračijadi v Lendavi me je skoraj kap, ker je bilo vse zastonj (in nobene vstopnine). 83 ekip je kuhalo bograč, vsi so imeli na mizah še kaj zraven: pereci, narezki, pecivo, prekmurkso gibanico, kruhke zaseko, sadje ... in vse zastonj. Nekateri so imeli na mizi škatlo za prostovoljni preispevek, pa sva z možem povsod, kjer so to imeli, dala po nekaj evrov. Plačat je bilo treba le pri dveh vinogradnkih, ki sta prodajal svoja vina (pa še to je bilo poceni, pol evra deci vrhunskega vina, 80 centov špricer), pa eno značilno madžarsko pecivo, ki so ga sproti pekli v kiosku. Me je res presenetilo, da je bilo vse zastonj, se pa sprašujem, kako dolgo bodo organizator in udeleženci to vzdržali. Mamamia mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2009 16:08

Nasja je napisal/a:

Evo Vanja, malo si preglej in se včlani v društvo...

http://prazen.krompir.si/about/

Nasja

 

Kot otrok ga nisem marala in ko sem bila  končno na svojem, sem recept za vedno "upokojila".

 

Zakaj pa nimajo kakšnih receptov na spletni strani društva?

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2009 16:09

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

7. sep 2009 21:12

mamamia je napisal/a:
Ne nedavni bogračijadi v Lendavi me je skoraj kap, ker je bilo vse zastonj (in nobene vstopnine). 83 ekip je kuhalo bograč, vsi so imeli na mizah še kaj zraven: pereci, narezki, pecivo, prekmurkso gibanico, kruhke zaseko, sadje ... in vse zastonj. Nekateri so imeli na mizi škatlo za prostovoljni preispevek, pa sva z možem povsod, kjer so to imeli, dala po nekaj evrov. Plačat je bilo treba le pri dveh vinogradnkih, ki sta prodajal svoja vina (pa še to je bilo poceni, pol evra deci vrhunskega vina, 80 centov špricer), pa eno značilno madžarsko pecivo, ki so ga sproti pekli v kiosku. Me je res presenetilo, da je bilo vse zastonj, se pa sprašujem, kako dolgo bodo organizator in udeleženci to vzdržali. Mamamia mamamia
Za obiskovalce je bilo zastonj, kuharji pa so morali za štartnino plačati 70 EUR. Za ta denar so seveda dobili vsi enako količino mesa (mislim, da 1kg), krompirja in osnovnih začimb. In, če je udeleženec hotel imeti mizo, je tudi to moral plačati. Škoda, da nisi prej omenila, da se boš tega udeležila, bi se lahko spoznali Večina tekmovalcev je bilo amaterskih, so pa bili tudi profiji, ki so bograč prodajali. Zdenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2009 21:16

Čakaj, čakaj, kaj pa dela meso v praženem krompirju?

Vanja

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

7. sep 2009 21:40

Vanja, tu je sedaj govora o bogracu.

Jerneja USA

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2009 21:49

Jerneja USA je napisal/a:

Vanja, tu je sedaj govora o bogracu.

Jerneja USA

 

Duh-ha! 

Vanja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. sep 2009 10:54

Pa meni tudi, da bi tam poklepetale in izmenjale izkušnje glede bograča.

Na tisti stojnici,  ki sem jo videla jaz so cvrli langaš, na drugi pa ene sladke, pozabila sem ime, okrogle ocvrtke. Si te mislila?

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti