Festival praženega krompirja?

Snicl  

član od: 17.7.2005

sporočila: 25

tema odprta - 14. sep 2008 19:32 | ogledi: 6.004 | odgovori: 17

Zanima kdaj bo ta sejem če že ni bil?

Kako imajo to poštimano za probavanje praženega krompirja, se plačujejo porcije, kakšne so porcije in koliko stanejpo?

Snicl

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

14. sep 2008 19:47

srečanje ljubiteljev praženega krompirja v Črni na Koroškem je bil prejšnjo soboto 6.9.2008. porcije se ne plačujejo. glede na to, da je veliko vrst krompirja in vsakega probaš se kar "oreng" naješ. tanjaj

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

14. sep 2008 20:17

Na vsaki stojnici dobiš plastični krožnik in žlico ali vilico. Lahko prvega obdržiš in na naslednji stojnici kar tega pomoliš :) Porcija je ena manjša zajemalka. Odvisno, če jim krompirja zmankuje, dobiš tudi manjšo porcijo v nasprotnem primeru pa večjo. Če sprobaš vse si dober :) S fantom sva sprobala 13 vrst, več nisva mogla. Pod šotori so mize in šank, kjer lahko kupiš pijačo in v miru posediš, klepetaš... Sama sicer nisem neka ljubiteljica praženega krompirja, ampak to mi je bilo pa super! Pecenka

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

7. sep 2009 9:07

V soboto sem bila na 9. svetovnem festivalu praženega krompirja v Radečah. Kot vedno je bilo zelo dobro (krompir) in veselo. A je bil še kdo drug tam? Lp Talija

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

7. sep 2009 9:33

Da, jaz sem bila. Pri vsakem štantu sem prosila za eno malo žličko krompirja, le to sva si z možem razdelila, na koncu sva kar pokala po šivih. Prelepo je bilo, drugo leto bo festival v Ljubljani. Priporočam! mejačka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. sep 2009 11:33

Ja, tudi jaz sem bila, pa sem bila v primerjavi z lani prav razočarana.

Prišla sem kak uro po začetku, pa je krompirja skoraj povsod že zmanjkalo, okoli dveh preostalih stojnic je bilo pa tipično slovensko drenjanje in prepir.

Zato pa so povsod imeli kaj nekrompirjevega - suhe mesnine so bile še najmanjši problem, po večini pa so točili kaj alkoholnega in prireditev se je za moj okus sprevrgla v slabšo vaško veselico. Da ne govorim o turističnem društvu, ki je veselo za drag denar prodajalo neke keramične lončke in izkoriščalo tiste, ki niso vedeli, da je pač degustacija krompirja zastonj. Saj ne rečem, za krompir bi z veseljem plačala, da pa nekdo drug kuje denar na ta račun, mi pa ni všeč, saj sicer glavni organizator, Društvo za priznanje praženega krompirja, deluje povsem na prostovoljni osnovi.

Res škoda in upam, da bo prihodnje leto v Ljubljani kaj bolje.

Nasja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

7. sep 2009 11:47

Ja, Nasji dam v zvezi z lončki kar prav, tudi jaz sem enega kupila, saj so bili ob ustopu na prireditev ponujeni na tak način da sem mislila da je to nekakšna vstopnina. No, štiri eure pa ni tako zelo veliko da bi se zaradi tega jezila. Konzumacija alkohola pa je pri Slovencih tako in tako že stara navada.Ne morem pa prireditve primerjat s kakšno podobno, saj sem se je udeležila prvič. mejačka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2009 13:40

Samo da smo na isti valovni: A se pogovarjate o restanem krompirju?

Vanja

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

7. sep 2009 13:47

ja Vanja :) jasna

neznan uporabnik

7. sep 2009 14:37

Vse se je začelo iz čistega štosa, potem je bilo ljubiteljsko simpatično, zdaj je preraslo v biznis. Tako kot marsikaj. Je pa ena dobra plat: tistih iz lesa izrezljanih štorkelj in osličkov pa le ne prodajajo. Je v zvezi z osli hvalabogu potrebno iti na srednji do južni Jadran. Bila včlanjena, a mi kmalu ni več potegnilo.. je pa ustanovitev društva ena fajn možnost v življenju. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti