Sadne torte

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

tema odprta - 13. jan 2003 14:43 | ogledi: 11.984 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Bliža se sestrin rojstni dan in rada bi jo presenetila s torto! Ampak ona in njene prijateljice ne marajo čokoladnih tort in tako sem mislila narediti sadno! Tako bi rada prosila, če mi lahko pošljete čim več receptov o sadnih tortah, tako da bi sama izbrala najbolj ustrezno!

Hvala za vaše recepte!

Lep pozdravček

cheyenne

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. jan 2003 10:46

Poskusi s tole. Res se zdi na prvi pogled malo komplicirana, ampak ni. In preiskušena je že večkrat. Ker ni sezona jagod, boš za okrasitev potrebovala kaj drugega. Za nadev pa lahko uporabiš zmrznjene jagode. Jagodova torta SESTAVINE: 30 g želatine v prahu, 500 g jagod, 50 g margarine, 200 g moke, 160 g sladkorja, 1 jajce, 6 kozarčkov jogurta, 2 zavitka vanilijevega sladkorja, 2 lončka sladke smetane, OPIS RECEPTA: Želatino namočimo v mrzli vodi. Jagode operemo in očistimo. Model za torto namastino z margarino. Pečico segrejemo na 200 °C. moko presejemo na desko, dodamo 100 g sladkorja, koščke margarine in jajce. S hladnimi rokami zgnetemo gladko testo. Damo ga na dno modla za torte in nekajkrat prebodemo z vilicami, da se pri pečenju ne delajo mehurji. Pečemo 15 minut pri srednji vročini, da zarumeni. Ko je testo pečeno, ga ohladimo. Jagode pretlačimo ali zmiksamo. Nekaj sadežev prihranimo za okrasitev. Pretlačene jagode zmešamo z jogurtom, preostalim sladkorjem in vaniljevim sladkorjem. Želatino ožamemo in jo raztopimo v 3 žlicah vode na slabi vročini (ne sme zavreti). Primešamo jo jagodno-jogurtovi mešanici. Ohlajeno testo v modlu obložimo z razpolovljenimi marelicami, model nato napolnimo s kremo in ga postavimo za 1 uro v hladilnik, da se krema strdi. Z nožem previdno odločimo obod in torto okrasimo s stepeno sladko smetano ter z jagodami in marelicami. Opombe: 1. Testo je lahko katerokoli testo za pito oziroma piškotno testo. 2. Količino sadja in jogurta lahko spreminjaš, vendar je treba temu potem prilagodit količino sladkorja in želatine. 3. Pri želatini je treba zares paziti, da ne zavre, saj dobi neprijeten okus. Ko je v tekočem stanju, jo vedno "razredčim" s tekočino, ki je sicer v pecivu, ker jo je potem lažje vmešati v kremo, v tem primeru z nekaj žlicami jagodove mezge. Pazi pri vmešavanju, da jo vlivaš zelo počasi in pri tem vneto mešaš kremo, da se želatina lepo porazdeli. Vmešavanje želatine v tople kreme pa je zelo preprosto, saj se vedno lepo enakomerno porazdeli. Lep pozdrav

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. jan 2003 11:52

Zdravo, pri nas zelo dobro uspe tale: potebujes tri plasti biskvita, 0,5 l sladke smetane eno konzervo ananasa ali breskev. Prvo plast biskvita namakas s tekocino iz konzerve, razdelis na drobno zrezano sadje, oblozis s smetano, na to maso das drugo plast biskvita, ga spet namakas s tekocino iz konzerve in oblozis s sadjem in smetano. Na vse to das tretjo plast biskvita, jo se malo zmocis in okrasis s smetano in vecjimi kosi sadja. Pri vsem tem moras samo paziti, da biskvita ne namocis prevec. Je zelo osvezujoca in dobra. Na enak nacin nadevam tudi rolado. Lep pozdrav ribica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. jan 2003 12:57

Jaz pa spečem čisto navadni biskvit (koliko jajc toliko žlic sladkoja, moke), ga prerežem, nadevam z mešanim sadnim kompotom, namažem z smetano, ter nato celo torto premažem z ostankom smetane. Po vrhu potrosim z benkotom (čez cedilko). Lp

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

14. jan 2003 13:44

A mi zna mogoče kdo pomagat glede obliva oz. čokoladne glazure na torto. Kako naredijo v slaščičarnih tako lepo glazuro... na torti se ne pozna niti en robek noza... cist ravna je ... jaz z nozem probam doseči čimbolj ravno površino, ampak mi nikoli ne uspe sploh na strani mi ne... a bi mogla dati toro na mrežo in kar politi s čokolado ali je kakšen drug način še? Mogoče kdo ve Tatjana

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

14. jan 2003 15:19

Hvala za dosedanje recepte! Ja, saj jaz sem našla rečept o višnjevi torti, ki pa vsebuje čokoladni puding in se mi zdi, da vleče malce preveč na čokolado! A je morda kdo že poskusil ta recept, kjer je v testu čokoladni puding. Kaj meni o okusu? Morda zelo vleče na čokoladno? Kaj pa smetane je zelo veliko? Če ne se mi zdijo tudi drugi recepti zelo zanimivi! A ima morda kdo še kakšnega?

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

14. jan 2003 17:27

Sistem za jagodno oz. višnjevo torto (te sem poskusila - jedla in delala - ha ha): polovico biskvita zdrobiš, v sok od kompota zakuhaš puding - sadni, dodaš sadje in smetano To je to - zelo okusno in sočno, saj biskvit prav tako navlažiš. Dober tek! Tina

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. jan 2003 19:16

Je videt komplicirano, pa v resnici ni. TORTA JUŽNIH MORIJ BISKVIT 5 jajc za težo petih jajc sladkorja za težo štirih jajc moke malo pecilnega Beljake stepi v trd sneg in počasi dodajaj sladkor. Ko je sneg trd in sladkor stopljen, primešaj enega za drugim rumenjake na koncu pa v penasto zmes previdno vmešaj s pecilnim presejano moko. Testo vlij v pomazan pekač premera 28 cm in speci. Ohlajen (najbolje naslednji dan) biskvit trikrat prereži. NADEV (pravzaprav sta dva) 4 zrele mange razkoščiči in olupi. Sok, ki se pri tem nabere, prestrezi in prihrani Približno polovico enega sadeža nareži na manjše koščke, drugo pa v multipraktiku zmlej v kašo. Nekaj žlic mangove kaše shrani posebej za sadni žele. Ožmi dve limoni. V polovici soka namoči želatino v prahu, ki jo potem ko nabrekne, raztopi v parni kopeli. ( za količino upoštevaj navodila proizvajalca želatine) Penasto zmešaj tri beljake s tremi žlicami sladkorja. V trd sneg enega za drugim vmešaj štiri rumenjake. Stepi v trdo 3 dcl sladke smetane. Za prvi nadev v večji del mangove kaše zmešaj del raztopljene želatine, vse skupaj med stepanjem prilij v jajčno zmes in na koncu primešaj polovico stepene sladke smetane. Za drugi nadev v preostalo smetano vmešaj eno malo, gladko razmešano skuto, nekaj žlic (cca 3-4) kokosove moke, del raztopljene želatine in na koščke narezan mango. Za sadni žele v prihranjeno sadno kašo vmešaj preostalo stopljeno želatino. Mangov sok (kak deci bi ga moralo biti, če je sadje manj zrelo pa preden ga zmelješ, malo "ožmi" ali z žlico pritisni, da se sok nateče) zmešaj z drugo polovico limoninega soka, sladkorjem po okusu in malo vode (tako da pride vsega skupaj za dober kozarec) Torto zlagaj v model tako, da spodnjo ploščo natopiš s sadnim sokom, premažeš z mangovo peno, položiš nanjo drugo ploščo, natopiš, premažeš s skutno smetanovim nadevom, sledi tretja plošča, ki jo ravno tako navlažiš in premažeš s preostalo mangovo peno. Na vrh gre zgornja plošča biskvita, prav tako navlažena, ki jo po vrhu premažeš s sadnim želejem. Torta naj nekaj ur počiva v hladilniku, nato obroč razkleni, premaži obod torte s sladko smetano, s katero lahko torto tudi okrasiš. meni je ostalo nekaj sadnega želeja, ki sem ga potem narezala na "bombončke" in z njimi okrasila rozete iz sladke smetane. Ker je ravno snežilo, sem po vrhu torte potresla še nekaj snežink iz kokosove moke. lp Irena

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

15. jan 2003 9:16

Čokoladno glazuro na torto poskusi razmazati s čopičem (od sredine navsven v krogih), pomembna je temperatura čokolade in debelina plasti. tanja tominec

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

15. jan 2003 9:16

Čokoladno glazuro na torto poskusi razmazati s čopičem (od sredine navzven v krogih), pomembna je temperatura čokolade in debelina plasti. tanja tominec

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. jan 2003 8:46

Dma uspe tudi taka sadna torta: Testo: 150 g moke 80 g masla 40 g sladkorja v prahu Vse sestavine zgnetes v krhko testo, zavijes v folijo in das v hladilnik pocivat priblizno 30 min. Nato s testom oblozis okrogel pekac (premer 26 cm - po dnu in priblizno 2 cm visoko), na testo das peki papir in otezis s suhim fizolom ali kako drugo strocnico (da testo ne narase). Peces na 175 stopinj C priblizno 15 min. To osnovo lahko oblozis z vanilijevo kremo in sadjem. Uporabis lahko sadje razlicne barve (npr. jagode, breskve, ananas), da ustvaris zanimiv opticni efekt. Po sadju na tanko premazes tekoco marelicno marmelado, da sadje ne oksidira in da je videz bolj svetlec. Ce se ti mudi in noces kuhati vanilijeve kreme, lahko uporabis tudi stepeno sladko smetano. Ceprav ni najbolj primerna za rojstni dan, se splaca poskusiti, ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti