Kremšnite

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

14. sep 2008 8:57

hedonist je napisal/a:
Ja uporabil sem ostro moko,pa sej je gosto blo dovolj, samo,kot sem omenill ,okus je bil bolj pacast. Pa lezlo je ko smrkelj na vse strani.
Morda naslednjič res poskusi z daljšim časom kuhanja kreme...ko jo med mešanjem poskušaš, ne sme imeti nobenega močnatega okusa...kaj drugega, ti pa že ne znam svetovat...razen, da jih še kdaj poskusiš delat...če družina ne bo navdušena nad njimi, pa povabi nas kulinaričarke...me znamo vse cenit jana2

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

14. sep 2008 9:03

Verjetno bo bolje da daš z moko skupaj tudi nekaj gustina, da bodo bolj kompaktne. Jajca, moko in malo mleka počasi vlivaj v vrelo mleko in neprestano mešaj (jaz to delam kar z električnim mikserjem), mislim da je to bolje, kot da vrelo mleko zliješ na maso.... Malo sladkorja dam jaz v mleko, večino pa zmešam v beljake. Ko so beljaki trdi vmešam vanje še sladkor in postane stvar zelo kompaktna. Se mi zdi da so tudi zarad tega kremšnite potem bolj trde in bolje stojijo, ker sami beljaki brez vsega so zelo puhasti in rahli in se prej stopijo v vroči kremi. In sladka smetana gre gor šele potem ko se krema strdi in ohladi. Sicer se pa nič ne sekiraj, meni tud nekajkrat niso uspele. In isto sem doživela malo zafrkavanja s strani familije. Sem rekla da če zna kdo bolje narest, pa naj, pa ni blo heroja. No zadnja leta mi pa uspevajo, pa jih tiho jejo. saša

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. sep 2008 9:28

Imam eno prosnjo-krema mi lepo uspe, testo pa ne najbolj, zato najveckrat kupim ze pripravljeno podlago,ki je pri nas ,ceprav " industrijska" zelo dobra. Vendar- tiste,ki delate testo same in vam uspe( na narobe obrnjem pekacu) poslikajte prosim enkrat postopek,-verjamem da boste ustregle ne samo meni,ampak se kater-i (emu). Lepo nedeljo vsem! Lp lucka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. sep 2008 12:01

Včeraj se ravno nabrusim, da se vključim v " debato " o vrtcih, ko mi moderatorka pokvari veselje. Potem se odločim, da bom gledal TV pa nič zanimivega ( na našem koncu vasi se dobijo le štirje programi ). Pa nič, si rečem, dejmo kaj naredit, če že hedonista matra, naj še mene. Ratalo je pa tole:

 

 

 

Delano od polovične količine ( saj nisem pričakoval obiska, jaz pa itak ne jem nič sladkega), po receptu s prvega linka, ki ga je napisala Ognjič. Kot ti je napisala rimljanka: vaja dela mojstra, mojster dela vajo. Ponovi vajo, ne more, da ne uspe.

UUUU, matr skor da pozabim, fotka posebej za dragičko:

 

 

ežoj

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. sep 2008 12:13

Ežoj ima prt

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. sep 2008 12:14

Pa vse čestitke in pohvale za tele kremšnite. Sam da nito "instant"

MM

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. sep 2008 13:45

 važič  Kdaj pridemo probat Tisto drugo polovico mislim

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2008 14:05

hedonist je napisal/a:
. Potem sem se lotil kreme. Mleko pa vanilijev strok vanj, pa sladkor in sem kuhal. Medte, sem penasto umešal rumenjake pa sladkor, dodal moko, pa mal mleka in vse skupaj zalil z vrelim vanilijevim mlekom. Dal kuhati in stalno mešal (se mi je hotelo ful prijemat , kuhal le in zgolj 7 minut !) No potem sem dodal še sneg (ne vem zakaj ni hotel biti zelo trd,) in malo ruma ter zmešal (z velikimi zamahi !) . No potem je prišel trenutek resnice- vse skupaj sem namazal na pripravljeno podlago v modelu, dodal še stepeno smetano ( prvič ko sem jo delal se mi je hudič sesiril ) in pokril. Po večerji sem to čudo prinesel na mizo. Komentarji: hči- a niso kremšnite ponavadi bolj visoke ? žena- no umetniški izgled boš pa še moral piliti! sin- ful so dobre, a lahko vzamem tvoj avto za zvečer !? To je torej plačilo za moj trud. Kaj je bilo narobe? Krema se mi je zdela pocasta, ni bila rahla. Sicer pa okusna. Ni držala oblike, se je malo razlezla. Testo bom drugič pekel sam. Kupljeno je popolnoma zanič. Ko zažgan papir. A lahko iz tega kar sem napisal kdo pove kje sem falil ? Sicer pa me je spet minila volja. Pač nisem cukerpeker pa pika. Vsem hvala za nasvete in lep pozdrav ! 1. Povej plemenu, da so blazno nehvaležni in da boš krepko premislil, če jim boš še kdaj kaj pripravil. Lahko me tudi citiraš... 2. Jaz delam kremo takole (sem jo priredila po grifu za Dalmatinsko rožato in se ni še nikoli spacala): Najprej pogrejem mleko (ga dam max 3 dl) in dam notri vanilijev strok in potem ta stvar vsaj pol ure počiva in se počasi hladi do stopnje, ko je mlačna (ni, da bi z vrelim polival, ker je potem težje narediti kremo). Nato zamešam beljake in pol ščepca soli in v trd sneg (in stvar spet počiva). Nato zamešam smetano in kremfix v kremno zadevo in nato še rumenjake s sladkorjem v penasto in to dvoje zmešam skupaj. In potem dodajam moko žlico po žlico in ko je stvar že zelo pocasta in se sprijema mešalnika in že prav obušno izgleda, ker je vsa krema v tistih metlicah....dodajam še mleko od prej, tako, da stvar spet postane kremasta in potem na koncu še umeš sneg. In stvar dobi po nekaj urah v hladilniku lep konditorski format. hedonist
Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 15. sep 2008 14:06:21

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2008 14:07

Hedonist, upam, da se iz zgornjega vidi, do kod sem te citirala in od kod naprej so moji umisleki.... Vendelina jr.

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

15. sep 2008 14:37

Evo še moj recept- 2 l mleka za kremo: 10 rumenjakov 14dag sladkorja 22dag ostre moke 4dag vanili pudinga vanili sladkor,rum,limonina lup. Za v kremo: 10 beljakov 20dag sladkorja Mleko daš kuhat stran vzameš toliko mrzlega da zmešaš v rumenjakovo zmes(isto kot za puding),v beljake daš polovico sladkorja(jaz malo nad plinom beljake vedno pogrejem tko da so malo topli)..(Ko mleko zavre daš miksat tudi beljake in po treh minutah dodaš še drugo polovico sladkorja) Ko mleko zavre ga z zajemalko nekaj vliješ v rumenjakovo kremo da jo s tem zagreješ in jo nato takoj zakuhaš v preostalo mleko,neprestano mešaš z metlico kakšnih sedem minut.Odstaviš z ognja sedaj imaš tudi beljake že trde če ne šae malo miksaj.Beljake daš na rumenjakovo kremo in z metlico lepo obrneš in zmešaš v vročo kremo,pa ne grobo lepo obračaš da se beljaki več ne vidijo,le tako bo krema penasta in rahla.Nato zvrneš kremo na pečeno listnato podlago,jo z paleto lepo poravnaš do robov in jo hladiš.(pa ne takoj vročo v hladilnik) Zdaj pa še nasveti- 1.jajca naj ne bodo iz hladilnika 2.beljake ne kuhaš,ker je potem masa tekoča 3.bolj kot vtepaš beljakle bolj je masa tekoča(velja za vse vanilijeve kreme)zato jih samo v kremo lepo obračaš 4.listnato testo vzami iz skrinje in daj na sobno temp.že zvečer in zjutraj daj pečt(se ne skrči tolk) 5.zgornjo plast listnatega daš kontra na smetano in jo režeš z nazobčenim nožem koliko velike kocke želiš,šele nato greš rezat skozi sladico Koliko sem napisala zgleda zelo zakomplicirano, ampak verjemite mi ni,želim si le da bi kdo poizkusil in komentiral.V naši slašč.jih spečemo na stotine na takšen način in smo daleč poznani po njih. žigolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti