Kremšnite

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

12. sep 2008 18:43

Jaz bi pa  samo vprašala ,kje se kupi tisti kovinski model ,ko se potem obod odstrani!Ali ga mogoče lahko naročim preko interneta,hvala za pomoč in lp!

 

marjeta10

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

12. sep 2008 18:47

Marjeta, jaz sem ga kupila v najboljšem sosedu v Domžalah. jana 07

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. sep 2008 19:17

Ravnokar sem naredila kremšnikte. Dala sem jih v ta raztegliv medel... pa mi ne drži mase skupaj. Sem morala z vseh strani podložit in fiksirat. Pa še tako nizek je, da je mase čisto do vrha.

 

Tako da, če kupujete tak model, dajte raje malo več "everjev", da bo kvalitetnejši.

Jaz sem mojega kupila v Tušu, pa mi je kar malo žal.

Ob prvi priložnosti si bom kupila novega, višjega, boljšega.

 

Kremšnitke pa so na prvi pogled in na prvi okus dobre. Upam samo še, da se bodo strdile

MM

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. sep 2008 14:19

Jaz sem ga kupila v Pekarni Vrhnika,gledala pa ga potem tudi v mülirju... Roncolino

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. sep 2008 21:30

No vem kaj bi rekel. Ja spekel , pravzaprav skuhal sem svoje prve eskremšnite. Po receptu za blejske. Testo sem kupil, vlečeno, dal tri plasti skupaj in spekel za zgoraj in spodaj. To je šlo. Potem sem se lotil kreme. Mleko pa vanilijev strok vanj, pa sladkor in sem kuhal. Medte, sem penasto umešal rumenjake pa sladkor, dodal moko, pa mal mleka in vse skupaj zalil z vrelim vanilijevim mlekom. Dal kuhati in stalno mešal (se mi je hotelo ful prijemat , kuhal le in zgolj 7 minut !) No potem sem dodal še sneg (ne vem zakaj ni hotel biti zelo trd,) in malo ruma ter zmešal (z velikimi zamahi !) . No potem je prišel trenutek resnice- vse skupaj sem namazal na pripravljeno podlago v modelu, dodal še stepeno smetano ( prvič ko sem jo delal se mi je hudič sesiril ) in pokril. Po večerji sem to čudo prinesel na mizo. Komentarji: hči- a niso kremšnite ponavadi bolj visoke ? žena- no umetniški izgled boš pa še moral piliti! sin- ful so dobre, a lahko vzamem tvoj avto za zvečer !? To je torej plačilo za moj trud. Kaj je bilo narobe? Krema se mi je zdela pocasta, ni bila rahla. Sicer pa okusna. Ni držala oblike, se je malo razlezla. Testo bom drugič pekel sam. Kupljeno je popolnoma zanič. Ko zažgan papir. A lahko iz tega kar sem napisal kdo pove kje sem falil ? Sicer pa me je spet minila volja. Pač nisem cukerpeker pa pika. Vsem hvala za nasvete in lep pozdrav ! hedonist

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

13. sep 2008 21:39

Za začetek bi bilo dobro, če bi kupil listnato, namesto vlečenega testa. Kremo je po mojih izkušnjah potrebno kuhat kar malo dlje, kot pa 7 minut. Ne vem, katero moko si vzel, jaz vedno dam ostro in vedno rata...z mehko tudi meni niso uspele. Tudi, ko dodaš beljake, je potrebno še nekaj časa kuhat kremo, da je takšne gostote, kot puding. Ko kremo vliješ na prej pečeno listnato testo, je potrebno počakati, da se popolnoma ohladi, šele nato jo premažeš s stepeno sladko smetano...Evo, to so moji hitri nasveti...in naj ti predporodni krči pri pripravi kremšnit nikar ne poberejo volje za naslednjič...practice makes perfect :) jana2

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. sep 2008 21:46

Hvala jana sploh za zadnje besede. Ja uporabil sem ostro moko,pa sej je gosto blo dovolj, samo,kot sem omenill ,okus je bil bolj pacast. Pa lezlo je ko smrkelj na vse strani. Je žena dones ,ko sva bila v nakupih in sva šla mimo sladic rekla : "vidiš, tisto tam so pa prave kremšnite !" LP hedonist

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

13. sep 2008 21:55

Hedonist jaz delam obratno, v vroče mleko počasi vlivam rumenjake z moko /isto kot pri pudingu/ pa mi krema vedno pride rahla in se lepo zgosti. LP jana 07

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. sep 2008 21:59

Tudi jaz sem naredila tako kot bi delala puding. Delala sem po receptu super kremšnite.

Celo ostre moke nisem imela doma, pa sem kar z mehko naredila, pa dodala 2 žlici gustina.

Res je, da niso trde, se jih pa vseeno lepo reže. Ko pa so dlje časa na toplem pa se malo posedejo ja.

In so odlične. Gredo zelo v promet .

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. sep 2008 7:46

Hedonist, saj lepih kremšnit je na tone, dobrih malo, da so lepe in dobre....za take je pa treba vaje.....vaje....vaje.... Saj veš, vaja dela mojstra, mojster dela pa vaje.

Testo pa seveda MORA biti listnato! Družini pa povej, da so zdaj oni na vrsti,...ko bo krog zaključen, pa boš spet ti. tako bo vsak imel možnost biti pohvaljen/oograjan in vsak bo lahko hvalil/grajal. Pošteno, ne?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti