Parkirni prostor

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 12. sep 2008 1:36 | ogledi: 2.305 | odgovori: 10

Prosim za pomoč. Nujno bi rabila podatek (že od popoldan visim na interentu, pa nisem našla prav ničesar o tem ), kakšne so izmere za parkirni prostor. Je morda to z zakonom določeno ?

Lili

lili A.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. sep 2008 6:42

Kaj pa če bi s metrom stopila do najbližjeg parkirišča?

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. sep 2008 7:17

Zame:  10 x 10 m .

Ežoj ima kar prav. Pa stopi do tistega parkirišča, kjer komot parkiraš. V bližini imam eno večjo blagovnico, kamor skoraj nikoli ne grem ravno zato, ker ima tako stisnjene parkirne prostore in ozke prehode, da moraš čisto na knap obvladati svoj avto, ker gre pri zavijanju  za centimetre .

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2008 8:29

Tole je pa že specialka ... Abedeca projektiranja v smislu izmer imaš v sklopu pravil in izračunov in postavitev, ki jim arhitekti v žargonu pravijo neufert (iskalni niz NEUFERT in gugl zmeče ven marsikaj, celo knjigo v slovenščini za domačo uporabo). Drugače je pa minimalni parking 2,5 m krat 5 m, vendar imaš potem še čudo od izračunov za potreben dovoz na parkirno mesto. Vendelina jr.

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

12. sep 2008 12:20

Hvala za hitre odgovore. Skušala bom razložiti zakaj potrebujem podatek o velikosti parkirnega prostora. Hiša je večstanovanjska (5 lastnikov). S severne strani imamo vhod na funkcionalno dvorišče in v hišo štirje lastniki. Z južne strani ima vhod v kletno stanovanje gospa, ki nam dela probleme. Pred svojim stanovanjem ima veliko parcelo, na kateri si je uredila pokrit parkirni prostor. Aja še to moram dodati. Med 4-timi lastniki je tudi njen sin. Pred 5 leti smo se na sestanku dogovorili (in tudi zapisali) kdo bo kje parkiral (tudi ta gospa ima svoj parkirni prostor, s čimer se je strinjala, vendar mora s sinom parkirati en za drugim (tako da se mora, ona umakniti, če hoče sin iti ven). Vendar tega prostora ni ona skoraj nikoli uporabljala. Niti ji ni prikladen, ker mora do svojega stanovanja iti peš po lokalni cesti (nekaj 10 m). Sedaj se je gospa po 20 letih vrnila iz tujine in nam naredila celo štalo. Spomnila se je, da bi parkirala poleg našega avtomobila, na mestu kjer smo imeli majhno zelenico s posajenimi rožami (vrtnice, juko, skalnjak). Vse to je pometala ven (seveda proti volji vseh stanovalcev). Mi oz. moj mož in jaz, bova sicer lahko prišla do svojega parkirnega prostora, vendar bo potrebno kar precej manevriranja. Mamo imam na vozičku. V ZK ima na skupnem dvorišču svoj delež. Prav tako vsi ostali stanovalci. In zakaj to počne ? Edini razlog je, ker nam nagaja. Pred 1 mes. je imela operacijo na hrbtenici. Morali bi jo videti, s kakšno jezo je vihtela kramp, ko nam je razdrla zelenico. Spor izvira izpred 20 let, ko si je iz kleti delala stanovanje. Takrat je rušila zidove in poglobila svoj del (hiša je malo v breg), tako da so okna, ki so bila tik nad zemljo sedaj v višini cca. 1,5 m. Takrat sem jo opozarjala, da to ni v redu, vendar je kljub temu ni nihče prijavil na inšpekcijo. En od lastnikov je tudi družina iz Bosne in gospod jo striktno tika. Tika tudi vse nas, vendar nas nobenega ne moti. Pravi, da je tako navajen in da se zaradi nje ne bo spreminjal. Drugače je ta družina zelo v redu in se vsi med samo (razen z to gospo) odlično razumemo. Stanovalci smo imeli z njo še nekajkrat manjših sporov, ker se obnaša, kot da je cela hiša njena, mi pa smo vsi podnajemniki. Glede njenega značaja bi pa še to dodala, da mi je že grozila, da mi bo zastrupila mucke. Zaradi tega se ne upam spustiti na njen nivo. Problem je še v tem, da rada pije. Povabili smo jo na sestanek, vendar je samo vpila, da si bo uredila parkirni prostor, kjer pač ona hoče. Upam, da sem razumljivo napisala. Situacija pa je za vse nas izredno mučna. Lili lili A.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2008 12:45

Te stvari se načeloma rešijo tako, da lastniki na predlog upravljalca objekta sprejmejo ena pravila o uporabi in dostopu doskupnih delov in naprav. Pri dvorišču se lepo nariše načrt parkiranja in načrt dostopov (kar je, projektantsko gledano, srednje do manj zahtevno opravilo). In pametni in bazično spodobni in omikaniljudje se tega potem držijo. Če imaš pa v skupini enega, ki tem kriterijem ne ustreza, je pa ni srečne rešitve. Noben odvetnik, noben upravljalec, noben načrtovalec zunanje ureditve ne more nič, če je na nasprotni strani ena žleht persona. In v takih situacijah je edino, kar ti ostane, da po konfucijansko "sediš na bregu reke in dovolj dolgo čakaš, da po vodi priplavajo trupla tvojih sovražnikov". Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. sep 2008 14:01

Tole je pa eden mojih najljubših izrekov, Vendy...pa drži kot pribito, da je nekaj na tem (kako tudi ne bi, ko pa so ga Kitajci izrekli). Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2008 14:27

Darling, saj sem nate mislila, ko sem ga pisala in tisti narekovaji so v funkciji citiranja... Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. sep 2008 16:39

Zdej ste me pa čist zmešali: a je tisti rek od Kung-Fu- Čia ali je od Ma-Ma-Mia.

ežoj

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

13. sep 2008 12:03

Vendelina, hvala za nasvet, grem sedet na breg Ljubljanice saj mi drugega ne preostane. Mi je pa v tolažbo, da se bomo s sosedi izmenjavali. lili A.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. sep 2008 12:17

Lili A., vzami s sabo k Ljubljanici še sosede, pa en piknik naredite, boste vsaj vi imeli kaj od tega (gospa itak očitno uživa v samoti )! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti