Plačilo vrtca

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

12. sep 2008 9:04

vseeno se mi zdi da je vrtec v sloveniji predrag...v italiji se plača 3,30 eur na dan, plačujejo vsi enako ne glede na plačo in to le za tiste dneve ko je otrok dejansko v vrtcu...pa nimajo tako mizernih plač kot so slovenske.pa tudi bela tehnika, pohištvo, hrana in obleke so bolj poceni...ni logike... meli79

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. sep 2008 9:06

No, pa še to dodam... Verjamem, da ti ni lahko. 850 eur ni taka plača, da bi se dalo dobro živeti. Ampak vseeno se mi zdi malo preveč tole računanje z nepreverjenimi informacijami in ugibanjem, komu je lažje živeti. Isto kot ti rečeš za tisti par, ki si ga gor omenila, verjetno mislijo tudi drugi zate. matilda

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 9:13

Je pač tako, da živimo v državi, ki je za njene državljane trenutno zelo draga. Hrana, pohištvo, si že majster, da si lahko avto kupiš, hiša, stanovanje si pa že cel frajer. Zato pa je treba iti na volitve, pa da ne bi kdo spet jamral, da mamo spet iste... Meli mene tudi marsikaj "razkuri", ampak s tem nič ne rešim. Vsi se lepo potrudimo, pa stisnimo zobe pa se mamo fajn pa se bo samo od sebe rešilo. Začetnica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

12. sep 2008 9:42

Meli 79 je pa podrezala.Se podpišem pod Veri pa še pod kakšno.Moja plača je neto 610€ moževa 1100€ pa smo 6 članska družina.Ne vem zakaj nam poročenim naj bi bilo lažje.Običajno ko berem forum na mami državo iskoriščajo ravno tisti, ki niso poročeni. Izračun za vrtec je gotovo pravilno izračunan, lahko si pa izračunaš tudi sama , saj kod kaže računalnik imaš, mi smo si ga privoščili šele pred kratkim pa smo družina že 14 let.

Moja frizura je tudi samo z lastiko speta, če sem bila kdaj na kavici v kafiču , bi morala res fino pomisliti, da bi se spomnila.Glede lisinga pa malo pomisli koliko daš. Za tak denar -par mesecev skupaj, pa si že lahko kupiš kakšnega starega škodilaka kod ga imamo mi, pa čisto ok vozi, edino nas malo kuha ker nima klime.

Čez državo pa tudi znamo hitro kaj reči.Je sicer res, da osnovnih dohodkov pred njo ne moremo skriti, in nas hitro obdavči.Je pa možno , da si res samo za malenkost skočila v višji razred za plačilo, kar bi pa s kakšno vljudno prošnjo za zmanjšanje plačila tudi šlo.

lp

mizarka

neznan uporabnik

12. sep 2008 10:03

kaj pa delaš mulce če denarja nimaš? in to 4....jaz si tega ne bi upala...da gledam otroke da jim nimam kaj dat jest pa napadat druge ki dobijo kakih 100 evrov več...in nimam računalnika, sem na netu ko sem v službi.niti jaz ne hodim po kafičih ali frizerki.konec koncev bi morali državo izkoriščat vsi ker oni nas totalno ožemajo, več kot zaslužiš več ti poberejo, tako da tisti ki ima plačo 2000 evrov in da za vrtec 400 in tisti ki dobi 500 pa da za vrtec 60 sta na istem.šolnine ipd da ne govorimo, sam pobirajo dali pa ne bi nič...pa ne mi tle neki filozofirat kako je družinam enako kot samohranilcem ker ni in ne bo res.in če ne morte preživet ne delat po 3-4 otroke...kako se bodo počutili v puberteti ko bodo gledali druge ki normalno živijo oni pa v bedi...pa da morajo gledat na vsak evro...to je za otroke težko.kot tisti v afriki....nimajo niti vode pa po 10otrok...dejte no meli79

Librica  

član od: 4.8.2008

sporočila: 8

12. sep 2008 10:08

Mene pa zelo razkuri to, da so ene kao samohranilke(ne mislim konkretno zate Meli), povrhu so še nezaposlene in imajo otroke v vrtcu in koliko plačujejo? NIČ! V bistvu so pa neporočene in imajo drug naslov od partnerja, živijo solidno, so celo dopoldne fraj, otroke imajo v vrtcu tudi v poletnih mesecih, skratka uživajo. Nekateri pa krepko plačujemo vrtec in pridno garamo, da lahko zaslužimo in plačamo vse te stroške. Povrhu vsega pa je takšna gneča povsod v vrtcih, da mi ta drugega otroka, ki bi moral iti spomladi v vrtec, tja sploh ne vzamejo, ker je vse polno. Pa ga nisem vpisalal zato, ker bi imela za ta drugega zastonj, ampak zato, ker nujno rabim varstvo. In kaj naj naredim? Vpisala sem ga takoj, ko se je rodil... zdej sem malo zašla s teme, ampak si nisem mogla kaj, da ne bi še jaz dodala k tej temi svoje žulje. Librica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 10:12

Daj meli zdaj si pa že otročja. Si pomislila na to, da je mizarka mogoče imela bajno službo, pred tem, ko si je otroke namrdala, pa je hudo zbolela in službo izgubila??? Je ne poznam in ne morem rečt kako je, ti pa take izjave tukaj ven mečeš, da ni za nikamor. Potem bi lahko mi tebi isto rekli, sama bi bila, pa ne bi rabla dat denarja za vrtec. Malo se skuliraj no! Pa ne meči ven nekih nepreverjenih cifer, ker zgleda smešno. Začetnica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

12. sep 2008 10:12

Mislim, da že tvoj način komuniciranja pove veliko o tvoji osebnosti.Nisem nič jambrala, raje spečem kaj piškotov in jih prodam, da zaslužim, kod da bi jambrala tako kot ti. Zaka si si po ti omislila otroka, če mu ne moreš nuditi osnovnih stvari za preživetje. No sedaj ti sicer postajam enaka......

Grem raje na sprehod s svojim čudovitim četrtim  otrokom........

lp in lep nasmejan in srčen dan ti želim..

 

mizarka

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 12. sep 2008 10:15:23

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 12. sep 2008 10:46:33

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 10:13

Librica ti pa, če poznaš kakšno tako jo pa prijavi ustreznim službam, če te to tako žuli. Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 10:14

mizarka je napisal/a:

Grem raje na sprehod s svojim čudoviti četreti otrokom........

lp in lep nasmejan in srčen dan ti želim..

 

mizarka
Pa polupčkaj jih pa radi se mejte. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti