Plačilo vrtca

tema je zaklenjena

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

11. sep 2008 21:37

Preveri pravilnike. običajno je tako, če otroka izpišeš za 1 mesec, plačaš samo en majhen del. Vem , ker smo mi običajno poleti tako kombinirali dopust, da so bili lahko 1 mesec doma, in če je kakšen dan zmanjkalo smo poprosili za kakšno varstvo. Če je otrok bolan več kot 10 delovnih dni, lahko prosiš otroško zdravnico za potrdilo in plačaš za te dni samo 50%. Tako je bilo vsaj še 3 let nazaj. Verjamem, da je težko preživet s tako plačo, pa ti povem, da naša 4-članska družina ne bi zmogla 400 eur za najemnino, kredit za avto imamo manjši kot ti, pa nam ne gre lahko. Torej zmanjšaj stroške, tako kot ti svetuje Veri. Kolikor imaš, toliko si lahko privoščiš ( manjše oz. cenejše stanovanje, cenejši avto...) Za vrtec , pa bodi vesela, to je dobra naložba za tvojega otroka. LENČA

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

11. sep 2008 21:59

Pri nas je tako da samo v juliju in avgustu lahko otroka izpišeš(moraš izpolnit obrazec)in plačuješ 40 % za mesto.Če pa ne izpolneš obrazca plačuješ polno razen kosilo ti odbijejo. leni1

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

11. sep 2008 22:13

meli79 je napisal/a:
....meni se vseeno zdi absurdno da samohranilka plača več kot poročen par...ker so stroški kot so najemnine ipd enaki... meli79
Se opravičujem, ampak takale izjave mi pa dvignejo pritisk! Kako sploh lahko rečeš kaj takega?!? Kakšno zvezo pa ima tu samohranilka ali pa par? A zdaj bi pa morale biti samohranilke ali samohranilci po defoltu (ne glede na prihodek) priviligirani? Zakaj že? Bodi vesela, da imaš prihodke kakršne pač imaš. Za (določene) stroške si pač sama odgovorna. Kaj misliš da kaj lažje živijo družine, ki imajo sicer dva starša, pa obadva zaslužita toliko kot ti? Veš, ampak tudi stroški se tu povečajo. Kako si predstavljaš, da živijo družine z dvema otrokoma, kjer oče in mama zaslužita vsak po 450 - 500€ (torej skupaj manj kot imaš na mesec ti), pa morajo ravnotako plačati najemnino, nahraniti in obleči štiri ljudi, ravnotako kupiti, registrirati in tankati avto...? In po tvojem bi morali za vrtec plačevati več kot ti, samo zato, ker sta oba - oče in mati?!? Verjamem, da ti je hudo, da si v stiski in da težko preživiš, ampak za božjo voljo, ne opletaj tako s takimi izjavami. In ne imej sama sebe za največjega reveža, vsem ostalim se pa cedita med in mleko - zgolj zato ker imajo partnerja. Veš kaj je absurdno? Absurd je, da se ljudje smilijo sami sebi, da ne vidijo situacije drugih in mislijo, da jim pripada nekaj extra samo na podlagi tega, ker so "samohranilci" - ne glede nato, da sploh nimajo slabih dohodkov (gledano na splošno situacijo v tej naši ljubi Sloveniji). Issi

neznan uporabnik

12. sep 2008 7:19

nisem rekla da bi morali oni plačevati več niti se sama sebi ne smilim.pravim le da so v istem vrtcu tudi družine, kjer vsak starš zasluži enako ali malo manj kot jaz pa dajo za vrtec 67 eur, vem ker sem se z njimi pogovarjala. a najemnino plačat v dveh ali pa sam je bistvena razlika.saj ko je sin pri očetu sploh ne kuham nič si ne kupujem, ne pijem, ne kadim, ne hodim ven, ne vem več kje naj prišparam, za delat kaj zraven službe pa ni možno ker delam skoraj vsak dan, 3 izmensko delo,tudi po 10 dni brez fraj dneva vmes...kdaj in kako naj bi torej še kaj počela?že tako me otrok malo vidi, jaz pa tudi nisem na baterije meli79

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:24

meli79 je napisal/a:
pravim le da so v istem vrtcu tudi družine, kjer vsak starš zasluži enako ali malo manj kot jaz pa dajo za vrtec 67 eur, vem ker sem se z njimi pogovarjala. meli79
Samo to ni neke logike... Začetnica

neznan uporabnik

12. sep 2008 7:32

kako ni logike?2 plači, stroški pa enaki kot moji, v nulo enaki meli79

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:39

ja pa kako bi naj bilo logično, 2x800 € plačilo vrtca 67 €, enkrat 800 € pa 130 € plačilo vrtca - upam da sem prav razumela te zneske. Začetnica

neznan uporabnik

12. sep 2008 7:43

na zalost je tako in nisem edina...na upravni enoti mi nihče ne zna pojasnit zakaj je tako.... meli79

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:51

Ja to ti bodo najbolje povedali na občini, ker je to v njihovi pristojnosti in ne na upravni enoti. Zdaj sem pozabila točni znesek preživnine pa kaj še vse tebi računajo, morda maš še kak prihodek. Mojemu očetu so zračunali da z 850 € pride v prvi plačilni razred, kar nanese 35 € plačilo vrtca, pod pogojem da ima v gospodinjstvu ima prijavljeno mamo in tamalo. Ta podatek je star dva tedna. Nevem s katere občine si - pokliči jih, pa naj ti še enkrat naredijo izračun. Začetnica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. sep 2008 8:55

meli79 je napisal/a:
kako ni logike?2 plači, stroški pa enaki kot moji, v nulo enaki meli79
Pri plačilu vrtca se stroški na žalost ne štejejo. Šteje se samo prihodek in število družinskih članov. Če imaš v vrtcu dva otroka, plačuješ en razred manj, po novem pa je še drugi zastonj. Če so 4 družinski člani, se prihodek razdeli na 4 osebe in pri plači 1000 eur je to 250 eur na osebo, pri dveh osebah pa 500 eur. Zavedati se moraš, da so stroški v štiričlanski družini zagotovo večji - potrebujejo večje stanovanje, porabijo več hrane, oblačil, elektrike... Če dva zaslužita toliko kot ti sama, jima je verjetno enako težko plačati najemnino kot tebi, oz. težje, ker so drugi stroški večji. Nebi rada solila možganov, ampak meni se tudi zdi dober tisti nasvet, da porabi toliko kot imaš. Ne bom zdaj tu navajala mojih problemov, ampak midva si trenutno ne upava vzeti kredita za avto za 150 eur na mesec, pa plačujeva "samo" 80 eur za vrtec. Srečna sem, da imam otroke sploh kam dati, ker privat varstvo bi me stalo pa trikrat toliko. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti