Plačilo vrtca

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

tema odprta - 11. sep 2008 11:14 | ogledi: 4.597 | odgovori: 215

meli79

neznan uporabnik

11. sep 2008 11:17

ups...tolk sem jezna da sem pozabla napisat kaj sploh hočem...anyway a sem jaz nora ali je pač normalno da samohranilka s plačo 850eur plača vrtec za 5letnika 136 eur mesečno?...pa še to: avgusta je bil prisoten le 6 dni sem včeraj dobila položnico me je skoraj kap...128 eur!!!kako je možno (če že moram dati tistih 136 eur za 20 dni ) da stane 6 dni 128 eur?! pa to ni res.... meli79

neznan uporabnik

11. sep 2008 11:19

ps:ko sem ga hotela izpisati pred dopustom so se v tajništvu zgovarjale da je spremenjen 17.čl nevemkaterega zakona ter da je brezveze ker me na koncu isto stane...ne vem kaj naj naredim...mislim da jim bom plačala le 40eur...tolko pač pride po mojih izračunih tistih 6 dni...drugoi naj si nekam vtaknejo...povsod samo kradejo!!! meli79

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

11. sep 2008 12:12

Sicer ne vem, kako imaš takšen račun za vrtec, če imaš samo 850 eur plače (predvidevam da je to neto znesek). Kaj pa preživnina? Očetovih dohodkov ne štejejo zraven? Imaš kakšno nepremičnino ali draga avto? Vse to na žalost šteje, kar se pa ostalega tiče, ti pa povem, da jih ne briga, če otroka cel mesec ni v vrtec, ker mora biti osebje v vrtcu plačano če tvoj otrok tam je ali ni. Če ti je kaj v tolažbo ti lahko povem, da sem jaz za vrtec (za 2 otroka) plačevala že nakej let nazaj po 300 evrov (takrat so bili še tolarji, mislim da je zneslo nekaj čez 60 tisočakov), pa mojih dveh v poletnih mesecih ni bilo tudi po cel mesec. Če imaš dober argumente, se pritoži. mojcca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. sep 2008 12:14

Če smo v naprej vedeli, da bo otrok odsoten iz vrtca, smo to povedali in smo plačali bistveno manj, ker so odšteli vse obroke, ki jih imajo otroci v vrtcu. Med dopustom (naših v vrtcu ni bilo po tri mesece) smo nekaj plačevali, kolikšen odstotek ne vem natančno, tega je že dolgo, ker smo tako imeli zagotovljeno mesto za otroka v željenem vrtcu. Takšna so bila pač pravila.

 

Na tvojem mestu bi mirno prosila za pojasnila in naj ti povedo,ali je potrebno najaviti otrokovo odsotnost, da se ustrezno zmanjša plačilo (bolezen je seveda izjema, ampak sporočiš tisti dan, ko otrok zboli, in poveš, koliko dni ga predvidoma ne bo). Niso vsega krive ženske, ki obračunavajo, morajo pač ravnati po nekih pravilih, ki jih ne postavljajo one. Lahko so bolj ali manj toge pri svojem delu, to drži, a s prijazneim vprašanjem boš dobila tudi prijazna pojasnila. Če ne, se najavi pri nadrejenih in se pogovori z njimi. To je vse, kar ti lahko svetujem.

 

Mamamia

 

 

mamamia

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

11. sep 2008 12:28

Pri nas imamo možnost, da med poletnimi počitnicami napovemo 20 dni odsotnosti otroka iz vrtca in smo tako oproščeni enomesečnega plačila. Ampak to je stvar občine v kateri živiš. Če pa je odsotnost več kot 20 dni zaradi bolezni damo prošnjo v vrtec in se plača mislim da 50%. drugače pa se odbije le hrana za dneve ko otroka ni v vrtcu. Točno lestvico po kateri te uvrstijo v plačilni razred bi ti seveda dali na občini, a mislm da je osnova dohodek na družinskega člana, v razmerju s povprečno plačo v RS. patka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. sep 2008 12:52

Razred za plačilo se določa glede na bruto dohodek na družinskega člana. Zato se meni zdi čisto mogoče, da plačuješ tak znesek. Tvoja plača se deli samo na dva (za primerjavo, pred leti sva imela skupaj 950 eur (neto) prihodka, bili smo trije, pa smo tudi plačevali 130 eur). Meni se to ne zdi veliko, saj sem ponavadi ugotovila, da če imam otroka doma in mu skuham vse tiste obroke, ki jih sicer poje v vrtcu, da me to stane skoraj več. Glede poletnih dni imamo pri nas srečo. V našem vrtcu stroške režije razdelijo samo na 10 mesecev, tako da julija in avgusta plačuješ toliko, kot je otrok dejansko prisoten. Ni pa tako v vseh vrtcih. matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2008 12:56

Meli, najprej se malo umiri in globoko zadihaj. Zdaj je že malo pozno, te stvari se ureja pred počitnicami. Vsakak občina ima svoja pravila, v večini se da prošnjo za "rezervacijo" in plačaš zgolj minimalni znesek. Če tega pri vas ni, ne vem. Vsekakor se pozanimaj za drugo leto. Pa glej tudi drugo stran: Čeprav tvojega otroka tam ni bilo, vzgojiteljica je vseeno morala biti, pa snažilka, pa kuharica ... (razen takrat, ko so imele dopust, pa še takrat jim pripada plača). Atina

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

11. sep 2008 13:12

Prehrana v vrtcu je subvencionirana, kar pomeni, da ti plačaš zanjo res zelo malo. Mojadva sta ponavadi manjkala vsak mesec en teden, pa je bila razlika za npr. 3 €, ne več. Meni so tako razložili: otrok je vpisan v vrtec. Vzgojiteljice tam morajo bit, pa tudi, če tvojega otroka ni tam. Zato se za "vzgojo" plača polna cena. O rezervaciji pa ne bi vedela, ker jo nismo nikoli koristili. Aja, soseda ima sina v vrtcu Ledina, pa je letos koristila rezervacijo, tako, da je možna. Mislim, da je okrog 50 ali 60€ Lp, Asja

neznan uporabnik

11. sep 2008 13:41

pa saj sem jih obvestila in tudi prosila za rezervacijo pa so mi rekli da je brezveze kr ne bo nobene razlike.850 je moja neto plača, preživnine 250 eur. in še vedno nekateri, kjer delata oba starša (npr eden za 800, drugi za 600) in imajo enega otroka plačajo manj kot jaz...ne razumem. pa še s to rezervacijo...pa ja ne more bit 6 dni 128 eur meli79

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

11. sep 2008 13:48

Šteje se mesečni dohodek NA DRUŽINSKEGA ČLANA. V tvojem primeru znaša 550€/člana. (850 + 250 = 1.100/2 = 550) V omenjenem primeru pa 466 (800 + 600 = 1400/3 = 466) In je seveda logično, da plačujejo manj kot ti. Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti