Posodica za menstruacijo

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

11. sep 2008 21:15

Jaz uporabljam skodelico že 3 mesece in sem z njo zelo zadovoljna. Obstajata 2 velikosti: za ženske, ki so že rodile in za tiste, ki še niso. Cena je okoli 30 evrov in se splača kupit, če sešteješ vse vložke, tampone,... Jaz jo uporabljam tudi ponoči in mi je tako fajn, ker mi ni treba imeti na sebi niti spodnjih hlač :) tajka

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. sep 2008 21:35

Tajka, ka pa za tiste, ki so mele carski rez? Ha? Vjutro bom pa itak kofe pila iz piskra! tumpika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. sep 2008 22:15

Tajka, velikosti sta dve in se razlikujeta za menda 3 mm. Manjše so za starost pod 20 in večje za nad to starostjo. Porod ni merilo.

Sicer pa menim, da je mogoče v isklanik odtipkati " lunette", " lunina skodelica", "menstrualna skodelica" in tam lahko prebrerete obširne razprave in izkušnje.

Nekako se ne morem znebiti vtisa, da je uporaba kontracepcije ( mirena), japonskih kroglic, količina in prestrezanje menstrualne krvi zelo intimna, osebna stvar, ki je vsaj jaz ne bi razglašala urbi et orbi. Na kulinaričnem forumu pa sploh ne.

F r i n a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. sep 2008 22:19

Nekje sem prebrala, da moraš pred uporabo teh kroglic k ginekologu, da te izmeri in ti določi pravo velikost posodice... se mi ne da, pa še butast razlog se mi zdi, saj se mi bo še kdo smejal... Pa imam ful hude krvavitve in bi z veseljem preizkusila nekaj, kar bi mi vse skupaj olajšalo... Samo za poskusit so mi pa te posodice res predrage. Bom zaenkrat še malo vztrajala pri vložkih in tampončkih. In kroglicah. Rumovih. tulka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:32

frina je napisal/a:

Nekako se ne morem znebiti vtisa, da je uporaba kontracepcije ( mirena), japonskih kroglic, količina in prestrezanje menstrualne krvi zelo intimna, osebna stvar, ki je vsaj jaz ne bi razglašala urbi et orbi. Na kulinaričnem forumu pa sploh ne.

F r i n a
No saj se ne pogovarjajo kako si jih vstavljajo in kdo jih vstavlja in nevem kaj še. Kroglice so pač zdrav pogled na spolnost, jaz jih sicer nimam, morda bom jih kdaj nabavila (morda mi jih bo kdo drug-da bi le), se mi pa zdi hecno, da niti spregovoriti ne bi "smela" o tem kot da so nek tabu - to me spominja na neko spolno zavrtost. Sicer pa če eni lahko pišejo na forum še tako osebne probleme, zakaj ne bi pisali še o tem kako se imajo fajn... Začetnica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. sep 2008 7:47

Ognjič je napisal/a:

ligojna, noben fanatizem ni OK, v nobeni smeri. Pa tudi kar neko nametavanje enih povzetih člankov (ker predvidevam, da tvoj guru vseeno ne piše o lastnih izkušnjah z menstruacijo) lahko le zavede še kakšnega lahko vodljivega človeka.

Ognjič [vrtnica]
Tudi moški ginekolog nima lastnih izkušenj z menstruacijo,potem tudi on zavaja. sadjejedka

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. sep 2008 7:54

nobena skrajnost ni dobra, še najmanj pa, da si s hrano odpravim nekaj, kar mi je mati narava v posteljo položila mamamia[/citat] Mama želi svojemu otroku najboljše,če je neubogljiv ga mama kaznuje. Tudi mati narava nas kaznuje,ker smo neposlušni in neubogljivi. sadjejedka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 8:01

Čakaj malo narava nas kaznuje tako da nam da mestruacijo, če sem prav razumela? Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. sep 2008 8:30

Mamamia, kako si vedela??? (da sem še bolj fensi, imam lak na nohtih enake barve, samo to ve potem sam moj lubi, kdaj se barvno ujemam...). Nasmejana sem pa itak skos... : ) : ) : ) lidka [sonce]

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. sep 2008 8:33

ligojna, ne bom jaz zdaj s teboj razpravljala o temi, ki  je daleč od mojega strokovnega znanja (in tudi tvojega), še vedno pa trdim, da noben fanatizem ni OK, tako v smeri vere, kot v smeri prehranjevanja. In pri tej pameti  me tudi nihče ne more prepričati, da menstruacija ni normalen in naraven pojav pri zdravi ženski v rodnem obdobju.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti