Posodica za menstruacijo

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

11. sep 2008 10:19

Se strinjam z Veri, glede naravnih pojavov!! O skodelici pa tole; bolj ko razmišljam o njej, boljša se mi zdi (probala še nisem, jo pa bom). Vsekakor mi deluje bolj higienično kot tampon, tu se kri zbira v silikonu in ni več v stiku s telesom, ko pa uporabiš tampon, pa ravno tako prenašaš svojo kri med nogami, smo da je vpita v čep iz vate. jezek

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

11. sep 2008 10:41

Jaz jo imam in je ne zamenjam za noben vložek ali tampon. To je najbolj higienična zadeva pri menstruaciji. Pa tiste ki kritizirate... ne kritizirajte, če sploh ne veste kako zgleda. Razni fuj in fej res ne spadajo zraven. Probajte, potem pa ocenjujte. Jaz jo seveda toplo priporočam vsem! Aha pa še nekaj, odkar imam skodelico lahko grem tudi v savno in na bazen, poleti sem se normalno kopala v morju, pa še kolesarim komot, kar prej z vložkom nisem mogla. Kar pa se tiče praznjenje v javnih straniščih in službi je pa takole. Če vam kri ravno v potokih ne teče, vam v službi skodelice skoraj ni potrebno prazniti, saj se prazni le 2 do 3x dnevno. Če pa že moraš, pa sploh ni panike, kajti skodelica na zunanji strani sploh ni umazana. Obstajajo pa tudi vlažni robčki, s katerimi skodelico obrišete in jo vstavite nazaj na svoje mesto. bluoka Sporočilo je spremenil(a) bluoka dne 11. sep 2008 10:44:45

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. sep 2008 11:22

Veri je napisal/a:
Menstruacijo imajo tudi živali, torej je naraven pojav. Veri
Menstruacijo imajo, a večina ne izgublja krvi. Ne me držat za besedo, ker nisem videla prva veliko živali z mesečnim perilom, zgolj našo psičko (ki ima krvavo), menda imajo tiste, ki ne jedo kuhane hrane, običajno brezbarvno menstruacijo. veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. sep 2008 12:08

Poznam to skodelico in se mi res gabi. Da si s svojo roko vrtam tam nekje in nekaj silikonskega vlačim ven...če že z roko not, naj bo kakšna druga, ne moja, in naj tam počne kaj drugega kot da išče skodelo polno krvi (da ne bomo samo o japonskih kroglicah, hehe), pa ne med menstruacijo.

Tiste, ki  jim skodelica znese, naj jo kar uporabljajo, različne smo si tudi pri tem, jaz si sebe ne znam predstavljati, da se vse skupaj zvrne in potem še enkrat čistim za seboj, ko že tako ali tako ne maram čiščenja.

 

AMpak, kot sem rekla, komur drago, naj jo kar uporablja. Pač povem svoje mnenje, tako kot zagovornice te skodelice.

 

In, ligojna, se strinjam z Ognjič - nobena skrajnost ni dobra, še najmanj pa, da si s hrano odpravim nekaj, kar mi je mati narava v posteljo položila.

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. sep 2008 12:19

mamaF je napisal/a:
ligojna je napisal/a:
Vabilo na srečanjehttp://www.institutnaravnegazdravja.com/index.php?option=com_content&
Nekako ne najdem povezave med tem srečanjem in menstrualno skodelico......Oprostite za nevednost - bo morda tam tudi predstavitev ali kaj?mamaF - Mojca

 

Hja, če bo tam predstavitev skodelice, te jaz povabim na predstavitev uporabe japonskih kroglic...vabljeni so tudi žje, me vse pa sodelujemo, jasno...

Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. sep 2008 13:27

anja27

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. sep 2008 14:31

mamamia, pa saj je isto, kot če si vstaviš ali izvlečeš tampon! Ta je tudi krvav! Posodica ima ravno tako kot tampon nitko oz. tak daljši del, da jo izvlečeš! pa ne vem, če to narediš pod tušem, itak ni problem. Vsaj meni se menstruacija med tuširanjem ne ustavi, tak da je v vsakem primeru enako "umazano"... Pa saj je naše telo, kaj se mi bo gabilo??? Tam ven je moja mala prišla, navsezadnje, vsa krvava;) Veri

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

11. sep 2008 14:43

Ceprav meni ni potrebna nobena "kastrolca"vec,mi je hecno,da se zenske gnusijo same sebi in pisejo o fujih in oh....to je pa ja nekaj povsem naravnega. Ce bi se ponovno rodila, bi bila punca in bi sprobala to skodelico. Majdina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2008 14:51

Punce, na tisto prezentacijo pri darling mamamii prinesite svoje kugle! Hočem reči, jaz svojih ne bom posodila! Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti