Posodica za menstruacijo

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. nov 2008 23:29

Joj, raje ne bi o tem, kako sem jaz razumela zapis rdkapice ... pa da je v stavku skrit paradoks ... Ajoj, se smejem ...

Atina

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

14. sep 2009 20:58

a so še aktualne? anitram1

kozamurnik

sporočila: 2311

14. sep 2009 21:24

A mora res cela Slovenija pa še kdo zraven na bolj ali manj kulinaričnem forumu prebirati take teme? Saj bi jo res lahko prezrla, ampak dajte no,take in podobne zadeve bolj sodijo na kak drug forum, ne pa k receptom. Pa ZS tudi obstajajo za kake bolj osebne zadeve a ne? Ob takih postih sem malo v dvomih, ali je res tako lepo biti ženska? Vse bolj se mi zdi tudi, da moški ne postavljajo tako" veleumnih " osebnih vprašanj, vsaj javno ne. kozamurnik

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. sep 2009 21:54

Kaj te pa tako moti? Tudi oblačila, avtomobili, nevzgojeni otroci in davčne debate ne sodijo h kulinariki, pa se nihče ne zmrduje. Kot da smo v srednjem veku, no. Tale stvar sploh ni napačna, malo si preberi, koliko onesnaženja povzročijo vložki. Hvalabogu, da koga zanima alternativa. RadaJem

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

14. sep 2009 22:06

Sem prebrala nekaj odgovorov na to temo in se mi zdi prav zanimivo kako ste nekatere reagirale na nekaj kar nas spremlja tja do mene. Tud jaz sem za ta mooncup, ker ne prenesem plenic, takšnih ali drugačnih. Dobra stran je pa tud; za tiste, ki ste v skrbeh za praznjenje; da ga lahko praznite tudi po osmih urah, če že drugače ne gre. Tudi ponoči mora vložek zdržati vsaj toliko. Tamponi so pa tako najslabša stvar, čeprav včasih prav pridejo. krinolina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. sep 2009 22:39

js mam lunette. tamalo. super je. i am eko. kozamurnik, ne vem zakaj te tako moti tema? nažalost so "ženske" stvari pri nekaterih še vedno tabuizirane. upam da se bo kej spremenilo. tud s tako temo na forumu k temu pripomoremo. da žensk ne bo sram govoriti o "tistih dneh" (to je za tiste ki si bote mogli usta umit če rečete besedo menstruacija). moški pač postavjo vprašanje o hemoroidih. no big deal. zarad mene lahk tud o prostati in rektalnih pregledih. bannanna_v_slo ;)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

15. sep 2009 5:23

Drage moje, zdi se mi, da Kozamurnik, ni hotela rečt, da so to "še vedno tabuizirane" teme, ampak, da vsaka ženska mora vedeti kaj je intima in kaj ni. Ni stvar v sramu, nek nivo pa ja mora bit.

Ne moreta se tri srednješolke na ves glas v avtobusu pogovarjat, kako sta se prejšnjo noč "dol dale" s fantom. Eno dostojanstvo pa mora bit, a ne?

 

Pozdravček!

kozamurnik

sporočila: 2311

15. sep 2009 6:19

dragička je napisal/a:

Drage moje, zdi se mi, da Kozamurnik, ni hotela rečt, da so to "še vedno tabuizirane" teme, ampak, da vsaka ženska mora vedeti kaj je intima in kaj ni. Ni stvar v sramu, nek nivo pa ja mora bit.

Ne moreta se tri srednješolke na ves glas v avtobusu pogovarjat, kako sta se prejšnjo noč "dol dale" s fantom. Eno dostojanstvo pa mora bit, a ne?

 

Pozdravček!

bravo dragička,to! Mislila sem da je dovolj jasno napisano,ampak očitno ne. Nadaljujte v tem stilu, pa bomo zvedeli, kdaj,kje s kom, pa datume menstruacij nekaterih članic, da ne govorim dalje. No,če svojo razgledanost primerjate s takimi debatami, z veseljem ostajam v srednjem veku. Vsaj "novodobnega" stila pisanja mi ne bo treba brati,(bannana,bom kar tvoj prispevek vzela za primer). kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2009 7:08

Ajoj, deževalo bo. Punce, time out, okej, eno prestavo nižje, porfa. Namreč, point od kozamurnik (lady včasih dosti naravnost useka, npr, jaz bi se za podobno sporočilo malo bolj igrala z besedami in bi bile nianse drugačne) je v tem, da čisto vsega pa tudi ni treba povedati vesoljnemu spletu. Ne zaradi tega, ker bi bile lunetice, diafragmice, mirenice, kuglice kak tabu in o dogajanu tam spodaj vmes pa spodobne punce ne govorijo....Hvala bogu, nismo več tam. Ampak preprosto zaradi zaščite same sebe, ker ni treba, da smo je dom in svet seznanjem s čisto vsem, kar se sleherniku trenutno mota po glavi (ali pa kje drugje po telesu, matr sm grafična). Ni treba, da pustimo toliko sledi o sebi. In zlasti je nepotrebno, da zraven delamo še kolateralno škodo svojim domačim, ko govorimo o boleznih svojih otrok itd itd... Oziroma, če že puščamo sledi, naj ima ta sled kak presežek. Bodisi, da ima zadeva neko duhovito pakungo (enim na tem forumu gre ta del izvrstno, enim dobro, eni so pa v tem šibki), bodisi da je ta informacija povezana še s kakšno dodano informacijo v smislu, kje je več objektivnih informacij o storitvi/produktu. Potem ima taka diskusija smisel. Medtem ko diskusija, "jaz imam lunetico, jaz imam tapone, jaz imam pa menopavzo"....tu pa kakega informacijskega presežka ravno ni. Samo nepotrebno puščanje sledi. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti