Nenavadne kombinacije

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

17. sep 2008 13:11

Naši sosedje na zahodni meji ob velikonočnih praznikih obožujejo velikonočno pinco obloženo z domačo salamo. To mi malo asocira na že napisano kombinacijo potica + šunka. Moja najstarejša hčerka je, ko je bila majhna, oboževala piškote namočene v cedevito. Brrrr. skrzolin

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

17. sep 2008 14:12

Kruh, margarina in benko. Ko sem prvič videla to kombinacijo me je skoraj kap,..ampak ni slabo :) Čeprav tega nisem jedla že nekje od 2. razreda OŠ. Do danes se sploh nisem spomnila na to kombinacijo, ker margarine in benkota ne kupujem, kruh pa tudi bolj poredko (razen polnozrnat toast). Šok je bil tudi v gimnaziji, ko sem prvič videla v menzi pico in kečap+majonezo,..pa mi potem tudi ni bilo zanič, ko sem se čez eno leto opogumila in probala :) Allyssa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

18. sep 2008 0:31

Kozmeja je napisal/a:
Tudi meni ne paše kombinacija pire krompirja in jabolčne čežane, me je bilo kar strah dne, ko nam je babica to jed skuhala za kosilo. Kozmeja
meni tudi ne, mi je pa enkrat en Švicar naredil njhov rösti (drobno nariban surov krompir, spečen v obliki tankega polpetka), zraven pa dušena jabolka a la čežana. sem probala iz vljudnosti, pa je res šlo skupaj. sicer pa sme se v makedoniji navadila, da zraven rižote (razen morske) jem jogurt (si ga dam na krožnik) kečapa tudi jaz ne maram, obožjem pa pasiran paradižnik, ki ga mešam vsepovsod moja mami se je eno poletje spomnila, da so lubenice s stepeno smetano zakon. no, od nas, otrok, se ji nobeden ni pridružil, čez nekaj let, ko smo jo spomnili na to njeno kaprico, je pa strogo zanikala, da kaj takšnega človek že ne more spravit po grlu meni osebno sladko-kisle variante vzhodnjaške kuhinje ne pašejo, ker so mi preveč sladke obožujem jogurt, ki mu dodam malo soli, jabolčnega kisa in vode, včasih še kakšno od semen (lan, prepražene in zdrobljene sončnice ali bučne peške ..) in poper. 5rusa

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

18. sep 2008 9:07

Jaz od vseh teh "nenavadnih" stvari prakticiram kakšne sadne cmoke s kislo solato :) To mi je najboljša kombinacija.. Potem pa včasih sem še kombinirala kos kruha + rama + cuker ali pa kos kruha+kisla smetana+vegeta(enim je to pač nenavadno) ali pa včasih paše tudi kruh+pašteta+kkšna ribezova marmelada .. Zadnje čase rada vmešam v pace za meso med al pa kakšni zrezki z ananasom ali jabolkom!!! Potem da ne omenjam solate, vmešam vse kar mam od sadja do zelenjave :) .. Edino tko čudno kar nism probala je bila nekoč "specialiteta" od mojega dragega.. Če je dobil na makarone kakršnokoli omako se je začel dreti, ker ni dobil na njih sladkorja (ko je bil še majhen seveda).. Hm pa še za eno čudo sm enkrat slišala makaroni + nutela daš v pečico potem pa čez sladoled.. hmmm.. nebi najraj probala no.. :D Čeprov recimo v palačinke poleg nutele zeeeeeeeloooooooooooooo paše kisla smetana (njami). _tmickena_

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. sep 2008 10:48

Meni čokolada s čilijem ni bila preveč všeč, ap s soljo tudi ne, čeprav je zanimivo za sprobat. Ampak nama je bila pa zelo všeč vroča čokolada s čilijem, samo tam lahko sama doziram, koliko ga dam... Sicer pa gorčico dajem marsikam, pa sploh nisem vedela, da je to nenavadno, da jo daš recimo v sendvič, na kruh... Mogoče se komu zdijo čudne tudi sladke testenine z makom, orehi, medom,... Aja, pa sladolede sem že iz marsičesa delala, recimo z baziliko;) Veri

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

17. feb 2010 20:00

Jaz pa moram nujno zraven bureka imeti juho, ni važno kakšno, samo da je. Pa seveda ajvar - to pa mešam povsod, nujno je pa v sendvičih, pomfri in ajvar njammmii, ali pa ajvar v ponvici pogrejem s česnom. lačna sem lp!

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

11. jul 2012 17:34

pred par dnevi sem odprl hladilnik in notri ni bilo skoraj ničesar... posledica je bila: špageti s kečapom in pasirano skuto, žlico gorčice in malo tabaska. moram priznati da sem sam bil presenečen nad to kombinacijo.

mali kuhar

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. jul 2012 19:29

pozimi, v mrazu - pravi čaj z rumom in stepeno smetano. Ko se ta raztopi v čaju.....mmm.

Lisa

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

11. jul 2012 20:12

Nekaj mojih:

- med, smetana, rožiči, lešniki in koleraba (v obliki "grmade")

- pastinak, rožmarin, orehi, mleko (kot omaka) in kostanj

- fige, med, rožmarin, kefir in čičerikina moka (kot narastek)

- banana, kokos, riž in miso

- pomaranče, limonina lupina, mak, koruza in bučke

- oves, mak, kokos, agavin sirup in koleraba

- avokado, čili, česen, muškat, koriander, kumin, mleko in mak (kot omaka za h krompirju, prosu, fižolu, koruzi, zelenjavi)

Zgoraj naštete so plod moje domišljije, preizkusil sem pa še precej drugih zanimivih, bodisi izvirnih idej bodisi tradicionalnih receptov.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. jul 2012 20:17

Govedina v solati z malinovcem :))

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti