Nenavadne kombinacije

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. sep 2008 9:14

Pri nas smo na smučanju jedli testenine z nutelo

moj ne je paštete, če ni čez premazana paradižnikova mezga (koncentrat) - pa je tudi meni super,

nečakinja je jabolčno čežano z makaroni

jaz obožujem surove repke škampov (ali kozic) v navadnem jogurtu

še bi se kaj našlo, pa se sedaj ne spomnem.

 

Ampak ežojeva ideja s krvavicami in kislim zeljem

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. sep 2008 9:15

No, pa jed, ki jo je kuhala moja stara mama: fižol, jabolka - kuhano kot kompot

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2008 9:40

Makaroni v orehih in sladkorju - to smo jedli v vrtcu. Na smučanju pa res zapašejo široki rezanci z lešnikom, sladkorjem in cimetom in če še malo zabeliš z nutello.... Ampak jaz to zmorem jesti samo na smučanju, pa snežiti mora zraven, brez tega štimunga pa nekako ne tekne. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. sep 2008 9:58

Našega starega ata smo zadnjič zalotili, da si je v govejo juho stresal napolitanke. Je rekel, da mu paše. Jaz pa dlje od masla in gor narezanih banan ali kumar še nisem prišla, če odštejemo kulinarične mojstrovine moje mami. Enkrat mi je skuhala mlečno juho iz hrušk, da je ona to jedla ko je bila mala. No, ni bilo slabo za jest, samo sem ji rekla, da naj to ne kuha prepogosto. Jelenckova

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

16. sep 2008 10:13

Joj nekaj je pa res ful nenavadnih kombinacij. Nekaj je takih,ki jih tud jst jem in se mi zato niso zdele nenavadne. Drugač pa na Primorskem jedi tudi zgoščujemo z moko (vedno) pa jst mam tud rada avokado z mešan z velik različnimi stvarmi...najraje z banano,sokom limete in malo sladkorja (to ni nenavadno) :) Meni se je zdelo to s šunko in potico ful čudno,ko je fant prvič jedu skupi (pri nas tega nismo navajeni) :) Drugač pa obožujem kompot iz bučk. Palačink z zenfom in ajvarjem in ne vem kaj vse sm še prebrala pa tudi še nism probala... :) evagirl

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

16. sep 2008 10:25

Zelena solata ali naribano korenje z bučnim oljem, ščepcem soli in rozinami. Brez kisa. Pa bel kruh, tenko namazan z maslom in gorčico. Naredila sem tudi kandirane buče - zelo okusno. Tudi meni ne paše kombinacija pire krompirja in jabolčne čežane, me je bilo kar strah dne, ko nam je babica to jed skuhala za kosilo. Kozmeja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. sep 2008 23:22

Kozmeja je napisal/a:
... Tudi meni ne paše kombinacija pire krompirja in jabolčne čežane,  ...Kozmeja

 

Seveda, brez mladega fižola v zrnju zraven to res ni tisto pravo...

Nasja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. sep 2008 7:41

Ja, čokolada s čilijem je dobra! Sem pa jedla zadnjič flambirane banane z rečim poprom, je bilo odlično, samo potem me je želodec bolel ko hudič, pa se mi je rdeč poper malo zamiril. Ste me spomnile, tudi jaz semvv davni preteklosti jedla zenf na kruh namazan. Jelenckova

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

17. sep 2008 7:56

Zenf na kruhu-to mi je pa še danes dobro, vedno ko pripravljam sendviče "za smučat"jih namažem z zenfom se mi zdi da so tako osvežilni Moj pa vedno namaže zaseko in po vrhu zenf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti