Nenavadne kombinacije

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. sep 2008 13:10

Joj, pa še ena izmed ameriških domislic - ena bagel žemlja, prerezana na pol, namazana z arašidovim maslom in marmelado, gor pa banana.

Loni Makaroni

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

12. sep 2008 13:30

Sem pa videla Japonce ki so jedli žemljo namazano z nutelo, gor jajce na oko in polito s sojino omako

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2008 14:09

Jaz ne maram samo rdeče pese v katerikoli obliki, kjer se čuti njen okus (v testu za testenine mi je pa ok) in pa svežega česna in čebule (to pa zaradi vonja). Ostalo jem, je pa res, da se bom kuhani govedini tudi jaz izognila, če ne bo ravno 3. svetovna vojna in bo to edino za jest... Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. sep 2008 15:27

Veri, potem je k tebi "varno" priti na obisk, z rdečo peso mi ne bi postregla Atina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. sep 2008 15:34

Sama fetišev v smeri res nenavadnih kombinacij, nimam. Potica s šunko, ocvirki na stročjem fižolu ali prepražena slanina v kakšnem regratu mi je nekaj običajnega. Enako sladoled prelit z bučnim oljem ali jagode z balzamičnim kisom. So mi pa nenavadne nove teksture, v smeri, da se na primer juha spremeni v žele obliko, pa na primer pečena govedina servirana s hrenovim sladoledom, itd. In te smeri me zanimajo in jih sama preizkušam v domači kuhinji. So se mi pa pred nekaj leti Francozi na nekem izpopolnjevanju v tujini pošteno čudili, ko sem si pripravljala grenadirmarš in so bili globoko prepričani, da morajo biti makaroni in krompir skupaj pa zelo velik bljak. Potem so poizkusili in potem tedensko prosili, če lahko spet skuham "tisto čudno jed". Je pa dober trik, ki se ga je posluževal moj oče, ko mi je v zimskih mesecih v marmelado zamešal česen, da sem dobila malo tega naravnega antibiotikain da ni peklo, ker malo dete pač česen težje prenese. In to imam še danes rada. fresh

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

12. sep 2008 17:22

Ko sem prebrala vaše nenavadne kombinacije se je tudi v meni zbudil spomin na jedi, ki jih nekateri miji prijetelji označujejo z bljak.... Npr. Krvavice z majonezo slivovi cmoki z zeleno solato- endivja,radič paradižnikov koncentrat na kruhu s sladkorjem Kruh ali žemlje in čips - nekaj najboljšega štruklji na način potica in jogurt pečen krompir, kečap in majoneza goveja juha skislo smetano endivja zabeljena z ocvirki in kisom NUŠA Sporočilo je spremenil(a) NUŠA dne 12. sep 2008 20:27:52

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. sep 2008 17:39

Uh, slivovi cmoki in solata so pa ja fajn! Ocvirki so pa itak zakon- občasno, se razume. fresh

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

14. sep 2008 17:03

Kombinacija,ki meni in še mnogim negre skupaj jabolčna čežana in pire krompir.Reveži ubugi se mi kar smilijo,ko dobijo to za večerjo.Edina dobra stran te kombinacije je da se z njo človeka brez težav nahran chappy

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. sep 2008 17:32

Meni je ful nenavadno makaroni+sladkor in pa najljubša jed moje sestrične----hruška s kečapom???!!! Roncolino

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. sep 2008 22:42

Na Škotskem sem jedla naslednjo nenavadno jed: tablica čokolade med dvema tankima kosoma kruha, dunajsko panirano in ocvrto. Kaj naj vam rečem?! Ne morem se odločiti, ali je bilo dobro ali ne. V bistvu boljše od tistih njihovih krvavic, prednic naših krvavic. Tisto je bilo višek gravža. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti