Nenavadne kombinacije

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

11. sep 2008 7:32

Zdele sem se spomnila se ene dobre malice iz srednje sole: velika hrustljava primorska zemlja, not pa posebna salama ( poli 23 let nazaj se ni bilo) pa veeeeeeeeeeeliko cipsa. Njami vida70

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

11. sep 2008 8:08

Upam, da se ne ponavljam, ker nisem šla brat vseh prispevkov. Kruh, topljeni sirček, pašteta. Kruh, topljeni sirček, tuna, po vrhu lahko še tanka rezina "navadnega" sira. Kruh in jabolko. Makaroni, drobtinice in sladkor. Jejža

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. sep 2008 8:24

tumpika - kruh pa cuker z vodo - si me spomnila na mojo mladost, to smo tako pogosto s sestričnami jedle... klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2008 8:47

Sama s sadjem popravljam omake in meso že toliko časa, da se mi zdi to že čista klasika. Pred kakšnim letom in pol sem začela v smetanove omake dodajati bodisi mlete mandlje, lešnike, orehe ali pa mak (ne vseh naeknrat, samo ene in omaka mora še vedno ostati tekoča) - se je dobro prijelo. Plus, rada s paličnim mešalnikom zamešam avokado in sadje. Avokado se super meša z jabolkom (in gre lepo k mesnemu karpaču ali pa h kakšnemu pršutu). Plus, lepo se kombinira s hruško in zraven pinjole - in se to da h kakšni bolj latino obravani tematski večerji. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. sep 2008 9:23

Moj lubi rad je sir in čokoladni namaz (ala nutela) skupaj. Med zraven mesa lahko super paše v kakih kitajskih zadevah. Sadja mi je pa vedno škoda za nekaj, kar se kuha... Veri

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. sep 2008 10:47

Pri nas doma smo poleti vsaj enkrat na teden jedli kuhan stročji fižol zabeljen s kislo smetano in ocvirki - meni nekaj običajnega. Ampak ko sem si enkrat to jed pripravila v študentu, so me sosedje iz drugih koncev Slo gledali kot da se mi je zmešalo, kako da sem lahko nekaj tako nemogočega skupaj dala. Tisto z bučnim oljem in vanilijevim sladoledom sem probala, ampak ni bilo za dol past. Je pač boljši s čokoladnim prelivom in posut s praženimi lešniki. In jagode so tudi še vedno najboljše s smetano. Saj rada probam kakšne posebnosti ampak vedno se potem vrnem na klasiko. tigris

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. sep 2008 11:02

Fajne so tele kombinacije ,priznam, jaz nisem preveč navdušen zanje. Sem pa enkrat probal mesno solato (beri: govedino z čebulo ali še lepše slovensko -esigflajš !!) prelit z malinovcem. To je bil moj prvi poglobljen izlet v kulinariko rezultat pa je bilo fenomenalno bruhanje. Ko sem bil pa še bolj majhen sem bil prepričan, da je pljučna pečenka narejena iz pljučk. Teoretično je stvar držala, praktčno pa sem padel po celi dolžini, saj si lahko mislite, kaj se zgodi, če se dajo peč surova svinjska pljuča. Predvsem to grozno smrdi da o okusu ne govorim. Pa še težave z mamo sem imel potem,ko je vsej stvari prišla do dna. Zato se rajši držim ustaljenih navad in običajev tudi pri kuhanju. LP hedonist

neznan uporabnik

11. sep 2008 12:21

Sesta pa tudi njen sin imata zelo rada testenine (lahko s paradižnikovo omaki, lahko tudi z golažem), ki jih po vrhu na krožniku še izdatno okisata. Ko se spomnim tega se vedno spomnim tudi, kako je to meni ogabno smrdelo. Njima pa je to všeč. Nekoč je nečak celo v neki restavraciji rekel natakarju, če da še malo kisa, pa ga je ta samo čudno gledal, nato pa so razložili stvar in natakar je res prinesel še kis. Meni so te sladko slane ali kisle kombinacije čudne. Celo omake imam raje zgoščene z malo moke, kot s smetano - primorski konec tega tradicionalno ni vajen. Čudno se mi zdi, da zelenjavno omako zgostiš s smetano - nekako zelenjava+mleko (smetana, jogurt, majoneza... mi niso všeč skupaj) - sicer pa jaz pravmi - sto ljudi, sto čudi ali pa vsako tele svoje vesele. lep pozdrav in veliko užitka v čudnih kombinacijah - nenazadnje veliko znanih mojstrovin v kuhinji je nastalo po pomoti - vsaj tako pravijo. tedi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. sep 2008 12:45

Pogosta predjed oziroma priboljšek, da lažje dočakaš kosilo: skuhan stročji fižol, ko je še topel se ga prelije s sladko smetano in malo posladka – za moj okus zelo imenitno.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2008 12:49

Aja, pa pomladanska solata prelita z ocvirki in kisem ... včasih sva z mamo pogosto tole jedle ... Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti