Nenavadne kombinacije

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

11. jul 2012 21:17

Meni je mama v mladih letih vedno pripravljala sendvič iz polovice štruce črnega kruha, vmes pa so bila pečena jajca s suho salamo in narezane kisle kumarice. Ubijalsko dobra kombinacija. Ko so prišle kumarice v stik s toplim jajcem se je iz njih začelo kar cediti, ampak pasalo pa je. Se mi zdi, da sem samo zaradi tega tako zrastel.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

12. jul 2012 11:45

Enkrat poskusila in mi je bilo fajn. Kdor želi jesti česen zaradi zdravja, pa mu okus ne leži najbolj, kupila sem navadni jogurt v lončku, ne tekoči, in vanj narezala na tanke rezine česen. Skupaj je bilo njami. Jogurt je lepo ublažil moč česna.

Sicer pa margarino na kruh in čez nutelo, na kruhu pašteta + majoneza

ealy

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

12. jul 2012 13:30

Jaz obožujem kruh, namazan z zaseko, čez pa paradižnikova mezga (ne kečap!!)

matejaoz

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

16. jul 2012 0:11

Meni pa paše sadje poleg mesa. Jabolčna čežana gre itak k divjačinski pečenki. Pa breskev in nektarine k dunajcu.

Se zgodi, da namakam posoljene preste v kakav. Pa namaz iz arašidov in marmelada na vrh je tudi znana kombinacija, ki je meni osebno zeloooo okusna

Doma mama dela sladko-kislo vloženo zelenjavo, kot to delajo na Madžarskem. In se mi okus ne zdi nič nenavaden. Je pa zelena solata s sladkorom v prahu, soljo, kisom in bučnim oljem nagravžna. Se nekak nisem mogla navadit okusa.

 

yulchi

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. jul 2012 8:09

nazadnje sem dobil en recept in sicer: sendvič z arašidovim maslom, kislimi kumaricami,belim poprom in sirom

stvar je neverjetno dobra! :P

mali kuhar

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

19. jul 2012 14:59

Meni ljuba, sodelavkam nenavadna kombinacija so slivovi cmoki- posladkani, potreseni s cimetom in zraven velika skleda zelene solate, fajn kisle. Pa kuhan fižol v zrnju, zabeljen z ocvirki, zraven pa jabolčna čežana in skleda solate, oboje naenkrat. NJAMI!

Pa čudno me gledajo, ko razlagam, da je filana paprika moja najljubša jed, potem je pa ne jem, ko jo sodelavka prinese za malico. Ker moja filana paprika mora bit skuhana in pojedena v paradižnikovi omaki, narejeni s karameliziranim sladkorjem. Pa nč bat, gre pire krompir vseeno čisto fino zraven.

helenag

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

20. jul 2012 8:46

še nekaj mojih:1 tuna z jajcem, kečap, mleko.  2 kuhan krompir,kečap,mleko.

kečap in mleko mi dokaj pašeta skupaj

 

mali kuhar

branka171

sporočila: 218

20. jul 2012 22:50

naše najljubše nedeljsko kosilo je meso iz juhe ,restan krompir in brusnična marmelada

ali pa restan krompir na zaseki ter makaroni

pa jabolčna čežana in fižol z prezli

branka171

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

21. jul 2012 10:31

jaz jem rad surovo špinačo z jagodami,breskvami,orehi in sirom vse skupaj narejeno na solato

mali kuhar

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2012 10:49

če dodaš še malo praženih pinjol in limoninega soka ter nekaj kapljic olivnega olja, bo užitek še bolj popoln ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti