Listnato testo

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

tema odprta - 9. sep 2008 22:34 | ogledi: 7.612 | odgovori: 26

iz katerega listnatega testa naj spečem sirove palčke,danes kupila špar budget -katastrofa

jadra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2008 22:44

jaz prisegam na ledo. Mamamia

mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

9. sep 2008 22:57

Ja, ledo je res fajn, drugače mi je pa tudi hoferjevo testo všeč. Pri tistih bađed zadevah je pa že embalaža taka, da me mimo odnese.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. sep 2008 23:06

Uporabljam Lidlovo, je ok. se mi pa zdi, da je Hoferjevo še boljše. sara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. sep 2008 2:24

Jaz pa navadno delam s Pečjakovim, večinoma slano pecivo (kjer pride okus testa še bolj do izraza), in sem zadovoljna. teta torta

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. sep 2008 7:59

Tudi meni so Pečjakovi izdelki zelo všeč.

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2008 9:53

Če si pri volji za peko in če si prepričana, da tisto zadevo tudi znaš speči - ti bo to uspelo ne glede na proizvajalca testa. Če pa nisi prepričana vase, pa idealnega produkta zate itak ni. Sama imam n izkušenj, ko sem morala popravljati kaj z najdražjimi sestaviniami in tudi n izkušenj, ko se je kaj zložilo tudi ob uporabi cenešjih zadev in celo na meji roka uporabnosti.... Vse je v glavi, bejb. Vendelina jr.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

17. feb 2009 20:43

glede na da idealnega produkta ni, kot pravi vendelina, pa vseeno... ali se pri nas sploh dobi listnato testo, ki bi bilo ZARES narejeno iz masla? danes sem preiskal vse hladilnike v kar nekaj trgovinah in v nobenem testu ni niti SLEDI masla! res, da se da tudi iz tega testa, ki je tako, z vsebnostjo hidrogenirane rastlinske maščobe, veliko bolj nezdravo, kot bi bilo z maslom, da o okusu ne govorim... narediti kaj okusnega. ali ga ima kaksna mala pekarna? mogoce sem v trgovini spregledal katerega, ceprav dvomim... se vedno upam! ;) cellnet

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

17. feb 2009 20:55

Jaz kupim Šparovo. Tisto, ki je zrolano in ga ni treba valjati. sonic

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. feb 2009 21:31

Cellnet, če hočeš takega s pravim maslom, ga moraš napraviti sam. Dandanes, ko imamo hladilnike, kjer ohranimo sestavine in orodje mrzlo, to ni več tak bavbav kot včasih, ko se je stopljeno maslo cedilo izpod valjarja v razgretih kuhinjah.

Poskusi, dve stvari sta, za kateri se čudim, da jih vsi ne delamo doma, to je marcipan in listnato testo.

Tudi sama sem se naposlušala o  pasteh in nevarnostih pri izdelavi listnatega testa, pa o tem da se ga v poletnih mesecih sploh ne da delati itd.

Ker imam pa res zelo rada maslo sem se ga enkrat lotila in prvikrat mi je, verjetno bolj po sreči uspelo, potem pa kakšne štirikrat zapovrstjo ne - ampak nisem odnehala.

Zdaj ga vedno delam doma, še vedno nikoli ni perfektno ampak ker tudi večina drugih stvari, ki se jih lotevam ni, se ne pustim motiti. Vedno je bistveno boljše kot kupljeni margarinski pripravki. 

Ga bom v kratkem delala, pa bom poslala v bazo foto dokumentacijo, naučila sem se ga delati po navodilih iz Kuharske enciklopedije urednice Julijane Vučo, ki je leta 1967 v slovenščini, srbohrvaščini (v cirilici in latinici) in makedonščini  izšla pri založbi Jugoslavija iz Beograda. 

   

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti