Listnato testo

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. feb 2009 9:14

A v slovenščini, Loni? Moj jo je kupil meni za Valentinovo, tudi preko spleta... nimam pojma o ceni... Veš kaj bom delala, une palčke iz čokoladnega listnetega testa z lešniki posute... : ) lidka [sonce]

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

18. feb 2009 22:21

skratka ce hocem pravo masleno listnato testo, naj se ga lotim sam... lepo ;) to bo zabaven vikend... no se vedno upam, da ga bom kdaj kje nasel, na kaksni polici dobro zalozene trgovine... :) cellnet

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. feb 2009 22:43

Upanje umre zadnje. No, jaz ga tudi delam sama, pa se mi ne zdi tako zelo zakomplicirano.. lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. feb 2009 22:50

lidka je napisal/a:
A v slovenščini, Loni? Moj jo je kupil meni za Valentinovo, tudi preko spleta... nimam pojma o ceni... Veš kaj bom delala, une palčke iz čokoladnega listnetega testa z lešniki posute... : ) lidka
Ah, kje pa, v angleščini, v kateri sem pa itak čisto doma.

Loni Makaroni

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. feb 2009 8:20

Atina kvašeno listnato se od listnatega razlikuje le v tem, da imaš enkrat kvašeno drugič vlečeno testo, na tega potem dodaš kocko masla z žlico moke, potem valjaš in zlagaš, kvašeno lahko takoj nadaljuješ, listnatega pa potem vmes postavljaš v hladilnik za kako uro, ga ponavadi narediš za kakšen dan naprej. Sam postopek ti vzame par minut, le vmes je treba počakat. Kvašeno listnato se uporablja za npr. ananasove ploščice (žepke), skutine žepke... Nemci mu pravijo Plunderteig. Osebno ko sem nazadnje delala listnato testo, sem potem pol testa takoj oblikovala v rogljičke, drug del pa sem enako oblikovala v rogljičke in jih takoj zamrznila. Prva runda je bila tko, ni ravno uspela. Ko pa sem čez kakšen teden vzela druge iz zmrzovalnika in spekla, so bili za prste oblizat. Pa je bilo isto testo.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. maj 2009 15:45

no upanje umre zadnje, zato sporočam, da sem danes po dolgem času spet iskal pravo masleno listanto testo in ga našel v leclercu na rudniku. je v hladilniku in je sveže, se pravi ni zamrznjeno. označeno je "pur beurre". zdaj samo upam, da bo vedno tam. ;) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti