Smučanje

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

12. feb 2011 23:29

Sploh pri rečeh, kot so smučišča, se mi zdi smiselno uporabljati "originalna" imena, saj drugače večina ljudi sploh ne ve, o katerem teče beseda. Pod pravimi, pa čeprav tujimi imeni, pa jih poznajo vsi, tudi tista večina, ki za Mokrine, Osojščico, Šmohor in podobno ni še nikoli slišala. s0ncek*

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. feb 2011 0:09

Vendelina jr. je napisal/a:

Mimogrede, a ni Gerlitzen v slovenščini Osojščica? In če imajo v prijateljski sosednji državi hude probleme s krajevno topografijo, ni razloga, da bi ta problem prevzemali tudi mi in to na način, da bi ignorirali slovenska imena krajev.

tulka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. feb 2011 14:50

Bravo Multi, ravno zaradi Klagenfurta smo samostojni in demokratičini, evo, to si pa u nulo zadel. In točno o tem je tekla beseda pri tejle rodoljubni temi. Taki kot ti vlivajo upanje, da bodo Slovenci z svojim jezikom in kulturo preživeli vse poskuse asimilacije, znotraj in zunaj meja države. hedonist

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. feb 2011 16:22

@TORTICA: ce vam ni predalec, se lahko zapeljete na hrib Monte Zoncolan ali v Ravascletto. To je priblizno 150 km oddaljeno od Trsta. Tu je veliko prog za razlicno zahtevne smucarje. Otroska dnevna karta stane 20 evrov, odrasli placajo 31 evrov. Otroci, rojeni do leta 2003, placajo samo kavcijo za dnevno vozovnico (5 evrov). Ko dnevno karto vrnete na blagajni, dobite kavcijo nazaj. V blizini je kar nekaj hotelov nizje kategorije, kjer se da kar ugodno prespati. ribica

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

14. jan 2012 12:43

Me zanima, če letos greste kaj na smučanje. Sam v glavnem samo nasankam, glede, da ni snega.

janko1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. jan 2012 13:54

Samo še topli kraji,  kašno smučanje neki ...

mamamia

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

14. jan 2012 19:11

Verjetno sem med redkimi, ki si želi snega tudi v dolini. Nekako mi ne gre tale januar. Smučam pa, le da ne gremo na smučišča v tujino, ampak si duška damo na domačih strminah - Krvavec, ...

Ugotovili smo, da raje smučamo celo sezono po malem kot pa v enem mahu v tujini. Smo že v letih, ko za celotedensko smučanje nimamo kondicije. Prvi, drugi dan bi še šlo, potem pa verjetno bolj tako tako.

 

Lep večer vam želim, smučarjem pa še veliko snežnih užitkov - kjerkoli.

limonca26

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

14. jan 2012 19:53

limonca26 je napisal/a:

Verjetno sem med redkimi, ki si želi snega tudi v dolini. Nekako mi ne gre tale januar.
limonca26

 

Joj, verjemi, nisi! Vedno več nas je. Tudi plundro, ki v naših krajih nastopi ponavadi še isti dan, vzamem v zakup!

Smučam ne, sankam se rada, najraje na strmih pobočjih. Nasankamo pa, s snegom ali brez.

lp

mzm

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

18. sep 2012 16:54

Mene pa zanima, če je že kdo bil v Franciji, Orcieres, apartma Les Cristallines. Kakršnekoli inf. dobrodošle :)

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

tinkapolovinka  

član od: 15.12.2013

sporočila: 1

15. dec 2013 14:46

Večinoma vsi govorite o tujini. Kaj pa Slovenija? Mislila sem, da bi šli v Kranjsko Goro, kjer smo bili lansko leto, vendar se bomo najverjetneje odločili za Vogel (glede na to, da sem po TV videla, da je Ski hotel Vogel ponovno odprt). Kam pa kaj vi hodite v Sloveniji in kako ste zadovoljni? Rada bi hotel (si želimo malce več udobja) in da bi bil direktno na smučišču, obenem pa še ne bi imel preveč zahtevnih prog in pa luštne proge za malčke. Mi lahko predlagate še kaj?

 

Lp

 

 

tinkapolovinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti