Smučanje

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. sep 2008 15:38

Škoda energije za razglabljanje. Drugače pa nazive kot so freshy, hubby, itd. prihrani za tiste, ki se jim zdi pokroviteljsko obnašanje fino. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. sep 2008 18:15

Eh, Vendy, zakaj pa ne bi povprašali tudi med nami, kje vse so  zahtevna smučišča? Pa saj jaz tudi na jutranji kavi ali v tenis klubi sprašaujem,v kateri marini je kaj novega, ker eno je iskanje med tistimi, ki vedo za kaj gre, pri spraševanju kar tako povprek pa slišiš še veliko drugih zanimivih reči in izkušenj. In nekatere kuharice so tudi zelo dobre smučarke in ko spoznaš deset smučišč, povprašaš, kje neki bi bilo lahko enajsto, ki bi ti ustrezalo?

 

Evo, če ne bi bilo gurenca, se jaz niti spomnila ne bi na Dubai, pa  sem tam mimo hodila (smučala nisem, me ne zanima smuka tako zelo, moja smučarija je šla rakom žvižgat, zdaj samo še topli kraji in uživancija, še na vodi ne smučam več...).

 

Tako da ni čisto vsako vprašanje, ki je tu nevezano na kulinariko, takoj za "odpilit". Iz lastnih izkušenj pa vem, da sploh ni nujno, da se častilci določenih smučišč družijo in poznajo ter izmenjujejo izkušnje. Morda pa je naša članica pri znancih že izčrpala vse možnsoti in je zato povprašala še nas. Po moje je  prebrala, da obvladamo veliko več kot le vihtenje kuhalnice za domačim šporhetom.

 

Glede smučarije sem pa kot ti, morda celo prej smučar za zelo lahke in lepo steptane proge, po nekaj vožnjah pa pavza na terasi kakšne koče. Bolj ko se dan odmika, daljše so pavze in krajša smuka, najboljši del je pa na koncu - s smučmi dirket pred vrata sobe....

 

Upam, da si našla in kupila kaj lepega. A imajov Maxiju še vedno tako zelo lepe čevlje?

 

Mamamia

 

 

mamamia

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

10. sep 2008 19:35

Vendelina, če že nimaš veliko pojma o smučanju potem se vsaj zadrži svojih komentarjev, da pa bi že morali poznati teren in bla, bla..... . Ni ti treba biti v vsaki novi temi "ta glavna" , ker človek samega sebe na ta način smeši. Sama veliko smučam alpsko, turno , hodim v hribe, pa še vedno ne poznam vseh idealnih terenov za smuko in zato je forum, da se vpraša pa naj bo to kuharski ali pa kak drugi. Več ljudi več ve in vsak ima kako idejo in zato gani treba v kali zatreti. s.marinka4

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

10. sep 2008 20:16

s.marinka4 se popolnoma strinjams tabo! Bi človek še kdaj kaj vprašal pa nikoli ne vem a bo g.Vendelina pametovala ali je na dopustu.... londonska rezina

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

10. sep 2008 20:58

Lansko leto smo bili v Dolomitih,zelo smo bili navduseni nad Alta Badia.Ogromno moznosti za vse vrste smucarjev. L.P. marmeladka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. sep 2008 22:09

No, še ena zanimiva tema. Eno vprašanje je odprlo na široko teme za razpravo. Torej: najprej sem ugotovila svojo zmoto - nisem nezahteven temveč zahteven smučar. Kajti, smučam ne dobro (beri: sem šele začela), zatorej potrebujem ne čisto prelahke pa tudi ne težke proge, nekaj med modro in rdečo barvo, črnih me je groza že na zemljevidu na internetu. Ker imam težave s kolenom, ki me po intenzivnem smučanju začne boleti popoldan, potrebujem sedežnico, da koleno vsaj navzgor ne obremenjujem ter lažjo progo za popoldan, vendar ne sme biti odjuga. Hkrati mora biti pri roki kakšen počivalni stol, blizu pa tudi tista ta črna proga za mojega moža, ki pa je zelo dober vendar nezahteven smučar. Midva se očitno nisva spoznala na smučišču, to je očitno. Torej, kaj mi priporočate? Ja, pa da ne bo predrago. Druga zadeva: le zakaj dobre kuharice oziroma kuharji/kuharice, ki radi debatirajo na kulinariki, ne bi dobro poznali tudi razmere na smučiščih? Poleg dobre kuharije nas tukajle druži tudi dobra volja, medsebojna pomoč in dober čvek. Saj dober čvek je lahko tudi o smučiščih, še posebej, ko se bo nekdo spomnil in začel pisati smučarsko kulinarične recepte. In tretje: Vendelina jr, tudi jaz sem bila včeraj na Libni - res je zakon. Se malo tudi vidi na Kranjsko, Ognjič, imaš prav. Sem tu in na oni strani skoraj vsak dan. Svet je mali, vendar še vedno dovolj velik, da se na Libni nisva srečali. Sicer se pa tako poznava samo po tvojih dobro branih tekstih, moji so bolj redki, ker si dopoldan praktično že vse poveste in lahko jaz zvečer samo še prikimam zapisanemu. Pa lp vsem, smučarjem in ne-smučarjem, zahtevnim in nezahtevnim - smučarjem in osebam. lp, župca

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

11. sep 2008 10:07

Venedlina forum= trg, tržnica. swarovski

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

12. sep 2008 14:46

Vidim da tu eni res nimajo kaj delat in se vtaknejo v vsako debato. Sem hotla, da mi kdo predlaga kako smučišče, kjer ni 25 km prog - ampak malo več. pa vidim, da je debata ( razen izjem) zelo zašla. sasah

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

12. sep 2008 15:25

Sasah, Kaj pa Sella Ronda v Dolomitih?, jaz sem si poleti ogledala teren ko sem bila tam v hribih in mora biti super. Alta badia paše v ta sklop ,smučišč pa ogromno in verjetno se za vsakega nekaj najde.Smušiča kamor ti seže oko, še pod Marmelado, najvišjo goro Dolomitov je visoko speljana kabinska žičnica. s.marinka4

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. sep 2008 19:00

Jaz sem bila letos tudi v Dolomitih, ampak sem ugotovila, da mi še vedno najbolj ugaja Schladming, kjer je ogromno prog za začetnike, počasne-hitre smučarje, manj zahtevne in zelo zahtevne smučarje.Imaš tudi nočno sankanje in smučanje, kar je tudi svojevrsten užitek. Sva pa z možem v juniju letos prepešačila nekaj prog, kjer pozimi smučamo in ugotovila, da jih je spet nekaj novih. Letos bova silvestrovo preživela na smučariji, prav tako pa tudi najman en teden  verjetno v februarju. Smo pa nekaj let bivali v Spor Hotelu Royer, ki je od gondole oddaljen cca 800 m (tam smo bili zaradi bazena in savn), zadnja leta pa smo v Haus Barbari ( letos je zelo povečana),ravno čez cesto gondolske postaje Planai, to je tam, kjer je cilj nočnega moškega slaloma. Sem pa videla, da zraven Haus Barbare gradijo nov hotelček, baje bo nizkocenovni.

LP

kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti