Smučanje

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

tema odprta - 9. sep 2008 13:02 | ogledi: 28.217 | odgovori: 114

Zanima me katero smučišče v Avstriji ali Italiji nam predlagate med šolskimi počitnicami? Smo kar zahtevni smučarji.

sasah

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

9. sep 2008 15:13

Hintertux,  ker je ledenik, ker se smuča po naravnem  snegu, ker je veliiikooo snega  v vseh obdobjih. Moja dva prideta na svoj račun, ker imata  skoraj neomejeno terenov izven prog.  

Vasi pod ledenikom so  pravi cukrčki, domačini prijazni, super hrana v lokalnih gostilnah. Eno leto smo tam smučali tri tedne. Startali v oktobru, ponovili februarja in še za prvomajske praznike.

 

http://www.tux.at/

 

barbara9

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

9. sep 2008 16:18

ste pa zgodni, šola se začela ni... anitram1

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

9. sep 2008 16:30

Mi smo bili januarja v Zell am See. Stanovali smo v enem simpatičnem hotelu, smučat pa smo hodili v Kaprun na ledenik. Svetovno. Bomo še ponovili. jass

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2008 16:33

anitram1 je napisal/a:
ste pa zgodni, šola se začela ni... anitram1

 

Če greš preko agencije, so sredi septembra vsi termini v počitnicah že skorajda zasedeni, vsaj tisto, kar nekaj velja. Zato ni nič prezgodaj.

 

V Avstriji ni slab Saalbach, pa Bad Ischgl ali kako se že piše, Obertauern, pa Schladming. Zelo lepo je tudi v Kirchbergu, sploh ker je blizu in povezan s sitemom žičnic Kutzbuhel.

 

V Italiji ni slabo v Arrabi in okoliških krajih, saj je tam ena karta "sella ronda" veljavna za ogromno smučišč, vključno z Marmolado, in pridejo na svoj račun tudi najbolj zahtevni smučarji (tako kot v Kirchbergu oziroma Kutzbuhlu).

 

Ni slabo tudi v Livignu v Italiji. Kronplatz je za vse - od zmerno lahkoih do zelo težkih prog, je pa tam res velika gneča, saj velja za eno najbolj obleganih smučišč.

 

Je pa izbira odvisna tudi od tega, ali iščete namestitev na samem smučišču ali pa ste se pripravljeni voziti z avtom ali ski busom. Mi smo vedno bivali na samem smučišču, ni ga lepšega kot odsmučat izpred vrat in prismučat nazaj do njih. Tako da če iščete to varianto, je zdaj pravi čas, zna biti v času počitnic vse polno, potem pa ure in ure iščeše po internetu, preden najdeš kaj primernega.

 

Mamamia

 

 

mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

9. sep 2008 16:43

Dolomiti -Alta badia je takšen kraj za smučanje. Imaš ogromno smučišč za zahtevne smučarje(odvija se celo svetovni pokal), pa tudi za najmlajše . namestitve so pa tudi poleg naprav. Mi hodimo vsako leto tja, vsaj 5x na podaljšane vikende. swarovski

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. sep 2008 18:23

Mi hodimo standardno v Bad Kleinkircheim. Je blizu, na pol slovensko, namestitve so v glavnem blizu smučišč ali pa te pogosti simpatični avtobuski zapeljejo prav tja.

Nam je fajn, ker:

- imajo dvojne terme, kar je idealno za naše male otroke

- imajo slovensko govoreče učitelje v smučarski šoli

- pridemo na račun tudi mi, dokaj zahtevni skučarji (možnost Skipass vozovnice: Bad, Nassfeld, Turracher Hohe)

- tudi če je odjuga, je kar nekaj visokoležečih smučišč, kjer je še vedno odlična smuka

- mali simpatični brezplačni avtobusi vozijo na nekaj minut ves dan

- pes ni problem

Minusi:

- lahko se zgodi, da bo v času počitnic odjuga in potem so smučine v dolini v pop času župa

Mi rezerviramo oktobra, ker hodimo vsako leto v isti apartma. Enostavneje je rezervirati kar preko njihove agencije direktno v kraju, na njihov račun pošlješ akontacijo, preostanek plačaš ob koncu bivanja. Uredijo ti tudi zavarovanje odpovedi. Zelo so prijazni in fleksibilni.

Anja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. sep 2008 18:23

dolomiti...Passa san pellegrino...mmm Sicer za moje pojme avstrija in Italija nista primerlj... Jaz pa še vedno jokam in tožim,ker sta starša 10 let nazaj smučala 1 teden v Les menuiresu za borih 200jurjev...oh kje so ti časi :(. Roncolino

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

10. sep 2008 11:23

Livigno in Kronplatz smo že probali. Če mi lahko še kdo da kakšen koristen link ( poleg barbare) bom vesela sasah

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. sep 2008 11:28

Vem, da ni prezgodaj in da se je treba organizirat, samo meni nikakor še ne paše v konteks, saj se še poletje ni končalo, pa še v Turčijo se grem namakat. Kakšna ziiima :( ne mi govort!!! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2008 12:08

Jaz sem pa (povprečna smučarka, na smučišču imam najraje tisti plac za počivanje in kofe in kakšno pecivo zraven) živela v prepričanju, da tisti, ki "so kar zahtevni smučarji"....poznajo zahtevne terene in če ravno niso imeli priložnosti obiskati smučišč pri sosedu, da se vsaj tu-pa-tam družijo z drugimi "zahtevnimi smučarji" in da so jim slednji vsaj v pogovoru kaj priporočili.... Upsa, v kakšni zablodi sem živela....Če je človek "zahteven smučar", je najbolj zanesljivo, da o primernem terenu povpraša amaterskega kuharja, ta bo že vedel, če pa ne bo vedel, bo vsaj izvedel, kam drugi hodijo na zimske počitnice..... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti