Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 9. sep 2008 12:32 | ogledi: 16.702 | odgovori: 130

Včasih sem imela stanovanje pospravljeno- kot v škatlici, a sedaj imam kot bi škatlo narobe obrnil, kljub temu da sem trenutno doma.

Živim v hiši z ostarelimi starši, sicer posebej a za pospravljat imam kar dva stanovanja +okolica, vrt ...

Včasih je šlo danes pa nevemkaj a EMŠO,

kako se ve spopadate s tem?

anitram1

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

9. sep 2008 12:41

Pri meni je vedno tako, da ko lepo počistim celo kopalnico, se najde kdo, da se gre prav takrat tuširat in je spet vse umazano. Pa pomivam potleh in glej ga zlomka, pride naš pes in vse potaca. Cunje pa so povsod razmetane, čeprav jih ko jih zlikam, vedno vse pospravim, a kaj ko nekdo hoče prav tisto majico, ki je na dnu omare, pol pa cunje nočejo same nazaj o vrtu pa da en govorim, glih prdem s plevelom na konc, že je začetek vrta ves v plevelu, pa spet začet na novo od začetka Šlo bi, če bi vse skupaj s psom poslala na izlet, pol bi imela pol dneva čisto, kar se hiše tiče LP mina20

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. sep 2008 12:51

mina20 je napisal/a:
Po vrtu pa da en govorim, glih prdem s plevelom na konc, že je začetek vrta ves v plevelu, pa spet začet na novo od začetka [:(!mina20
Jooooooj ne govorit o tem, plevel mi je vzel 6 ur na vikend, kar je bilo odločno preveč. Sem mogla znižat prag, čeprav sedaj trpim, ker mi je to tako grdo...Kako se pa ve ubadate z njim? Sedaj imam pa še pasjega mladiča in tla pomivam tudi do štirikrat na dan, sesam dvakrat...čisto sem izmučena. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 09. sep 2008 12:56:32

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

9. sep 2008 12:57

Oh ja...te domače živali......pa vrt in plevel....in pajki s pajčevino kar vsak dan en nov....in kup perila... mišika

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

9. sep 2008 13:08

Jah jst sm na vrtu po cele dneve, ko sem doma. Imamo ogromen vrt pa zloooo veliko rož. Malo mi tašča pomaga pri vsem tem. Ne rešiš se plevela tako lahko, zato gledam da kakšne rože sadim tesno skupaj, da pridejo lepo do izraza in s tem plevelu ne dam veliko možnsti. Sedaj bom pa tudi vmes dala kakšne ciprese, ki plezajo po tleh, pa kakšne grmičke in tako zmanjšala prostor. Lansko leto sem po vrtu dodala kamenje, malo večje skale, da sem vse skupaj malo olepšala. Žal ne znam dat slikic od vrta gor. mina20

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

9. sep 2008 13:09

Eno dobro knjigo v roke, pa na teraso na ležalnik. Sigurno ne boste videle nobenega praha v hiši, nobenih pajkov v kotu in nobenega plevela na vrtu.

stara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

9. sep 2008 13:12

Jaz uživam v vrtnarjenju in pospravljanju. Ne boste verjele, ampak rihtanje plevela in sesanje je moja sprostitev, bolj kot če bi šla v savno, na sprehod... Me pa razkuri, ko moram vedno ene in iste stvari pospravljat, ki jih ne bi bilo treba (atijevi zokni v kuhni na tleh)... Začetnica

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

9. sep 2008 13:16

jaz imam iste izkušnje kot mina20. Moji trije moški (sinova in mož) so taki, da samo pada od njih. Pa pravijo kakor jih naučiš. To sploh ni res. Otroka že od malega učim da se pospravlja za sabo, da kopalnica ni igrišče, da je treba brisačo obesiti po uporabi, da se ne lula po deski na školjki, da ..... pa kaj naj govorim. Sem se sprijaznila da pač tako je, da pospravijo če jim rečem, ampak drugače pa sem sama za vse. Ah, bo že... Sicer pa nisem neka obsedenka od čistoče, čeprav imam rada pospravljeno hišo. bluoka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. sep 2008 13:17

Jaz pospravljam izključno vsak četrtek, da imam vikend fraj. Pa je že naslednji dan včasih vse zapackano in našarjeno. Če sem sama, še gre, ker pazim. En malček, ki si rokice umiva v kopalnici, da vse kaplaj in šprica naokrog... pa, uh...

lidka

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

9. sep 2008 13:25

midva pospravljava skupaj, on sesa jaz pomivam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2008 14:02

Vsak vrne vsako stva tja, od koder jo je vzel. Simpe as that. To pravilo velja v plemenu, kjer ni majhnih živali na štirih nogah. Pravilo vračanja se da naučiti tudi majhnega otroka - tako, da pri dveh letih že sodeluje. Se greš igro, da "dajemo igrače spat" in potem obredno skupaj s plazečim se otrokom dajše igrače v škatlo, se od vsake igrače posloviš z "lahko noč, avto, lahko noč, svinčnik"....in potem otrok ta vzorec oponaša, pri petih letih pa lepo za sabo pospravlja (trik moje babice, sprobano na več generacijah, deluje) in ko začne hoditi v šolo, zna kar dobro pripraviti šolsko torbo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti