Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. sep 2008 19:15

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz uživam v vrtnarjenju in pospravljanju. Ne boste verjele, ampak rihtanje plevela in sesanje je moja sprostitev, bolj kot če bi šla v savno, na sprehod... Me pa razkuri, ko moram vedno ene in iste stvari pospravljat, ki jih ne bi bilo treba (atijevi zokni v kuhni na tleh)... Začetnica
Lepo te prosim, pridi se še k meni malo sproščat. Toliko bo, da boš zelo sproščena in dobre volje vsak dan. lp Vesna

irenica  

član od: 8.9.2008

sporočila: 8

9. sep 2008 20:08

Pozdravljene! Se prvič oglašam in prav uživam v vaših komentarjih o čiščenju in pospravljanju - kajti sama imam tudi večletne borbe glede tega z mojo mamo, ki živi v isti hiši in ima svoje stanovanje pospravljeno v nulo, jaz pa - v skladu s svojo zmožnostjo (bolezen) in mojim dragim, ki tudi ni ravno zagret za to - vse to koordiniram. Vseeno pa mislim, da je največ vredno počutje in družinska sreča v pogojih, ki jih sam določaš.

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

9. sep 2008 21:11

midva si pa deliva vsa dela. moj dragi pomiva posodo, jaz kuham, sesa, pomiva po tleh, kosi, pere avte,pere cunje, obeša, no likanje je moja domena. likam pa ob vikendih, radio prižgem na full in likalnik šiba gor in dol. drugače pa imava rada urejeno, samo vrt me čaka....se ne morm spravt...:( tanjaj

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

9. sep 2008 21:41

Jaz pa priznam, da sem precej obsedena s čistočo in pospravljanjem. Deloma sem moje fante navadila , da pospravljajo za sabo, ampak ko imam kakšen slab dan me pa itak vse moti. Zadnjih nekaj let se krotim, da kdaj malo spregledam. Ampak vedno imam v mislih, pa kaj čem odlašat, bom imela pa drugič več dela. Ne morem ležat, brat ali gledat TV, če ni pospravljeno, sproščena sem le v čistem in urejenem okolju. No , če grem od doma, pol me pa manj moti. Naj povem pa eno zanimivost. Moj starejši sin je bil kot majhen otrok izredno redoljuben, vse njegove stvari so morale biti pospravljene, zvečer ni mogel zaspati, če njegovi copatki niso bili na točno določenem mestu. Veliko mi je pomagal tudi pri ostalih gospodinjskih opravilih, tudi pri kuhanju. Ko je odšel v Ljubljano v dijaški dom, se je ta zgodba obrnila. Briga njega za ta red.˝Mami ti čist pretiravaš, ne veš kakšno imajo drugi,˝so njegove besede. Res pa je, da si vzamem čas za otroke, tudi če je za pospravit. Takrat, ko imajo oni svoje obveznosti, pa jaz pospravljam, no pa kakšna urica samo zame še vedno ostane, če se le dobro organiziraš. LENČA

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

9. sep 2008 21:50

Ah, to čiščenje. V naši družini imamo glede pospravljanja nekaj utečenih dogovorov, ki so se skozi čas utrdili. Hišna opravila imamo še kar razdeljena. Moje področje je na primer pranje in likanje (likam le tisto, kar se mora, drugače pa pazim pri obešanju, da je čim bolj poravnano, nato pri zlaganju samo zgladim z dlanjo). Moje delo je tudi čiščenje kopalnice in wc-ja. Sin ima čez sesanje (to opravi enkrat tedensko), hči pa brisanje prahu in pomivanje tal. Kuhinjo je dolžan vsakdo pospraviti za sabo, po skupnem kosilu (predvsem ob vikendih, ko smo doma, med tednom nimamo skupnih obedov), pospravi umazano posodo enkrat sin, drugič hči. Kosila kuhava oba z možem, kakor se sproti dogovoriva. No, mož skrbi še za košnjo trave (na vrtu imamo samo travo in nekaj dreves ter okrasnega grmovja) in še kaj bi se našlo. Listje (ah, jesen se bliža) pospravljamo vsi (zdaj eden, zdaj drugi). Zase bi rekla, da sem koordinatorka in po potrebi koga spomnim na njegove zadolžitve. Res pa je, da nismo "sužnji" pospravljanja in sama se za vsako drobtinico ali prahec ravno ne sekiram. jedert

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. sep 2008 22:22

Vzgojiteljica v našem vrtcu je na internetno stran pripela tole zgodbo. Meni je všeč predzadnji stavek. Krastača in trata Mož je dvanajstletni hčerki ponudil, da ji plača, če pokosi trato. Deklica se je naloge lotila z veliko vnemo in zvečer je bila trata čudovito pokošena –razen nepokošene krpe trave v kotu. Ko je mož rekel, da ji ne more plačati vsote, za katero se je dogovoril, ker ni bila pokošena vsa trata, je deklica rekla, da je pripravljena odreči se denarju, toda trave na tej krpi ne bo pokosila. Ker je bil radoveden, zakaj, je preiskal nepokošen delček trate. Tam, prav na sredi, je sedela velika krastača. Deklica je bila preveč usmiljena, da bi šla s kosilnico prek nje. Kjer je ljubezen, je nered. Popoln red bi spremenil svet v pokopališče. Atina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. sep 2008 22:31

atina, .

 

Grem gledat, če nimata tamalidve kakšnih krastač v sobah .

jasna

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. sep 2008 22:31

Mojemu bom rekla, da naj si vse tele poste prebere, ker me namreč vedno "pegla", da nič ne pospravljam. Seveda pospravljam, nimam pa ko pri dohterju. Tako me ni nikoli sram, če kdo pride na obisk. Sužnja stanovanja pa nikoli ne bom. Čistim ponavadi ob sobotah zjutraj (klasika!), imam pa mali pajzl, tako da se ne namatram preveč. Pa moj tudi ni nek hud paconar, je še vse v mejah normale. Imam pa razmetano vedno, samo res vedno, pisalno mizo. Jaz temu rečem kreativni nered in če pospravim mizo, nikoli ne vem, kje imam kaj. That"s me. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2008 22:49

anja27 je napisal/a:

Ob tej temi še dve stvari:

- nedavno sem v enem strokovnem članku prebrala, da je psihološki profil ženske, ki je obsedena s čiščenjem spolno nepotešena ženska. Po pisanju na tem forumu sklepam, da smo vse spolno potešene - torej hura za naše moške!

- poznam primer družine, ki jim je prvi otrok skoraj umrl, ker je živel v sterilno čistem stanovanju (razkužena kuhinja in dude, pomivanje tal 2-3 krat na dan, varikina...) . Pač so mislili le na najboljše za otroka. Ko je bil star 6 mesecev, je imel tako oslabljen organizem (driske, nonstop bolan), da ji je zdravnica rekla, da ga mora nujno začet dajat v pesek, na travo in v blato, da se mu bo zdravje okrepilo. Torej se tudi v tej smeri pisarke na tem forumu nimamo kaj bati. Moja tamala ima (hvalabogu!, da bi le bilo tako) skoraj prazno kartoteko.

LP

 

Prvi odstavek mi je še posebej všeč....(je pa tudi v drugem veliko poučnega).

MamamiaAnja

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. sep 2008 23:01

Jaz sem svojemu prebrala prvi odstavek od Anje27, pa je rekel, da bi očitno treba malo abstinirat. Jejej, jutri dopoldan treba kaj pospravit, da ne bo še resno mislil ... :) Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti