Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2008 17:05

Jasna1, take krpe s pravokotnikom in štilom imam doma, so res mega, sem jih prvič videla pri nas v službi in jih takoj nabavila. Nisem pa vedela, da se jim reče maslene - mi je pa ime všeč, tako gladko spolzi z jezika

Lp

cervus

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. sep 2008 17:11

stara je napisal/a:

Eno dobro knjigo v roke, pa na teraso na ležalnik. Sigurno ne boste videle nobenega praha v hiši, nobenih pajkov v kotu in nobenega plevela na vrtu.

stara

 Pa kakšen  za vaše moške, ba bo svet 100 % lepši. Vam povem iz lastne ( ženine ) izkušnje.lp

peter

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

9. sep 2008 17:19

Nogavice sredi dnevne sobe ---> sem se začela spraševat, če imajo to moški kar v genih. Sicer pa pospravljam takrat, ko mi je. Marna http://marna.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. sep 2008 17:20

Po poroki sem sledila nasvetu pametne prijateljice, naj se za kakšno stvar naredim trapasto in jo prepustim možu. Zato on pere in poskrbi za vse v zvezi s čistočo oblačil ter še česa.

Vrnil mi je pri previjanju.

Nisem sužnja čiščenja, imam pa dovolj čisto, da najdem stvari in je varno za otroka.tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2008 17:54

Mi je kar lažje pri srcu,ko vidim, da smo odvisne pretežno le od Kulslo in kuhle, ne paod lovljenja prahu med padanjem.

 

Pa tisto o knjigi na balkonu in mižanju glede prahu sem pripisala jasni1 namesto stari, se oporavičujem.

 

tulka tudi modro ravna, vidim. Pri nas je bilo tako, da se je vsega lotil kar sam, ko sem imela takšno službo, da me čez dan ni bilo veliko doma.

 

Vrag nastane le takrat, ko je razpoložen za čiščenje, in potem vsa čistila vv kopalnici zmeša v eni plastenki, prazne pa zavrže. Od včeraj imamo tako mešanico čistila za kopalnico, odstranjevalca vodnega kamna in čistila za WC školjko v eni posodi (barve se prelivajo kot v koktajlu...), to je naredil zato, ker je bilo v vsaki plastenki še okoli polovica vsakega preparat in se mu je zdelo brez veze, da jih je toliko, ko pa je videti bolj pospravljeno, če je vse v eni sami.

 

Enkrat jezlil detergent za ročno pomivanje posode v pomivalni stroj, in do dvojno dozo (malo ga je tudi kar polil po posodi v stroju), ker se mu je zdela posoda umazan. No, v kuhinji je bilo po tleh potem veliko pene....

 

No, tako mi ga včasih biksa. In zdaj bodi jezen nanj, lepo prosim...

 

Mamamia

mamamia

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. sep 2008 18:08

tulka - za pajke povej, da so to vaši hišni ljubljenčki! nimamo zglancano, imamo pa nekje OK pospravljeno - to pomeni, da mi ni bilo treba skočiti prej iz službe in pucati kot nori, ker je danes prišla na obisk mama (pa pride recimo 4x letno) Bom rekla, da imamo tako, da nas ni sram sprejeti nenapovedanih obiskov. Takole, če prečekiram stanovanje, mi v dnevni revije ležijo križ kraž na klubski mizici, prav tako se je posušilo perilo, ki ga bo treba zlikati. pa po tleh bo treba posesati. Smo pač z mamo jedle kekse, pa je kakšna drobtina na tla padla. je pa res, da ni moškega pri hiši, ampak jaz in dve najstnici - ki sta dovolj veliki, da pospravljata za sabo.... tako si bom zdaj privoščila še par minut interneta, nato še kakšno poglavje knjige in šele potem ob poročilih likanje. Je že tako, da je boljše, da prej grem (kot pravi Stara s knjigo na ležalnik/ v mojem primeru na kavč) saj ko se človek spočije tako psihično kot fizično, neko delo lažje in hitreje opravi. klavdija

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. sep 2008 18:13

Tudi jaz čistim takrat, ko mi je, kot je že napisala ena pred menoj, ni preveč pomembno kateri dan med tednom je (ponavadi četrtek ali petek). Soboto in nedeljo pa imam rada prosto. Tudi hčeri sedaj že marsikaj postorita, le spodbujati ju je treba. Mož si je podal roko s sesalcem, pa dvakrat na teden počisti domek našemu želvaku (5 - 10 minut dela). Tako da s pospravljanjem nimam preveč težav. Ampak likanje je pa druga pesem, zato se ga lotim, ko imamo že problem s tem kaj obleči. Adrijanam

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

9. sep 2008 18:20

Vidim, da je čiščenje res sovražnik številka ena. Jaz to opravljam, ko mi ravno je. Včasih 2x na teden, včasih pa tudi 2-3 tedne nič. Doma imam hvala bogu moškega, ki se je že pri svojih 15 letih "ločil" od mame in je moral poskrbeti za sebe. Če ni želel živeti v svinjariji, jo je pač moral pospraviti. In tako je to še danes. Kar se pa tiče likanja. Za 1 euro po zlikani srajci je pa jaz res ne zlikam. Moj prosti čas je dragocenejši. In to ugodnost ima vsaka čistilnica. Zato punce. Od svinjarije še ni nihče umrl. Življenje je prekratko, da bi ga porabile za čiščenje ali pa za živciranje ker ni sčiščeno. Uživajte v lepih sončnih, jesenskih dneh. Mojca32

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. sep 2008 18:32

Čistim vse sproti in nikoli nimam umazano, nisem pa suženj stanovanja. Včasih sem bila obsedena s čiščenjem , to pa priznam. Če pa zdaj kakšen dan prah ni pobrisan, pa nič hudega, saj vse počaka . Imamo pa eno najstnico doma, ki je redoljubna hvala bogu in s tem ni težav. Kuhava oba z možem izmenično. Odvisno kako kdo dela. Pa pri sesanju tudi pomaga, le tiste nogavice, ki jih tlači za sedežno me malce jezijo . A sem potolažena, ko berem, da ostali možje puščajo nogavice sredi dnevne sobe. Moj jih vsaj za sedežno zatlači, da se ne vidijo . LP! fakin712

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. sep 2008 18:42

Ob tej temi še dve stvari:

- nedavno sem v enem strokovnem članku prebrala, da je psihološki profil ženske, ki je obsedena s čiščenjem spolno nepotešena ženska. Po pisanju na tem forumu sklepam, da smo vse spolno potešene - torej hura za naše moške!

- poznam primer družine, ki jim je prvi otrok skoraj umrl, ker je živel v sterilno čistem stanovanju (razkužena kuhinja in dude, pomivanje tal 2-3 krat na dan, varikina...) . Pač so mislili le na najboljše za otroka. Ko je bil star 6 mesecev, je imel tako oslabljen organizem (driske, nonstop bolan), da ji je zdravnica rekla, da ga mora nujno začet dajat v pesek, na travo in v blato, da se mu bo zdravje okrepilo. Torej se tudi v tej smeri pisarke na tem forumu nimamo kaj bati. Moja tamala ima (hvalabogu!, da bi le bilo tako) skoraj prazno kartoteko.

LP

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti