Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. sep 2008 15:05

Točno to če otroka že zgodaj naučiš da za seboj lepo pospravi je to že naložba za kasnejši čas,seveda je pa tudi prav da v pospravljanje in urejanje vklučiš vse člane pa mislim da bo šlo.Vedi važna je organizacija pa seveda veliko dobre volje,po končanem delu sledi pohvala in manjši posladek za vso družino pa seveda pogovor po končanem delu ki naj bo vesele in vedre vsebine lep dan še naprej pa veliko užitkov pri pospravljanju. mark5

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

9. sep 2008 15:53

morska medvedka je napisal/a:

Očitno imamo vsi enake probleme. Pa sem že mislila, da je samo pri nas razmetano in samo pri nas kup nezlikanega perila

Nama s sestro je mama vedno govorila, da ni nikjer drugje tako razmetano kot pri nas doma ... No, v bistvu to še danes počne. In da imamo vsi iste probleme sva ji midve z veseljem hitele zagotavljati macadamia

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. sep 2008 15:58

Iz lastnih izkušenj-dresiraš lahko psa otrok in moža ne moreš ,če nimajo tega gena v sebi.Kaj vse sem probala ,bolje da ne opisujem,polomila sem si kmalu zobe in živce.Z leti se začenjam cenit in grem na vrt med rože, na tek ali pa samo na hitri sprehod.Prah,cunje,nered ,bodo tudi ko nas ne bo več.Pa rade,rade se imajte,raje več kot premalo. anemona

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

9. sep 2008 16:03

Pri nas pospravljamo generalno vsak petek. Likam v četrtek zvečer, po potrebi posesamo in vsak dan pospravljamo za sabo. Pri pospravljanju sodelujemo vsi. Moji dečki uporabljajo školjko vedno sede. Tak je bil dogovor z možem, ko sva se odločala za skupno gospodinjstvo. Tudi naši obiski in prijatelji otrok uporabljajo školjko izključno sede in nikoli, res nikoli zaradi tega ni bilo v hiši slabe volje. Ne maram sterilno čiste hiše, a kuhinja, kopalnica in wc morajo biti dnevno počiščeni. Vrt in okolica lahko tudi počakata. Verjetnpo sem še premlada, da bi imela vse spedenano v nulo, saj preveč časa namenim športanju, ki mi je ljubši kot pukanje plevela. PACKA

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

9. sep 2008 16:13

[medvedek] MM[/citat] Bo bolje, ko bodo otroci veliki. za zadnji stavek, pa upam ,da ti bo uspelo. anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 09. sep 2008 16:14:38 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 09. sep 2008 16:15:50

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. sep 2008 16:16

Bom navedla en (drasticen,a resnicen)primer: sosedovi punci 8 in 10 let ) sta pri meni velikokrat na obisku. Pa govorimo o marsicem-tudi o redu. Njuna mama je "normalna ,"zaposlena mama -z vrtom, psom,hiso... z normalnim ,simpaticnim neredom po hisi,njuna babica pa znori, ce prideta na obisk in pustita kaj drugace,kot je bilo prej. Verjamem, da ju ima babi rada,tudi one njo, pa vendar: iz odgovora ene od punc se da zakljuciti marsikaj...to ni dom, to je razstavni prostor, bolnica, moseja...nama tam ni lepo... in ko sta bili manjsi, sta lagali nickolikokrat ,da gresta k babi,ki stanuje le par sto metrov naprej, pa ju ni videla...ker sta bili pri meni s psom vred...(pri babi bi revez moral pocakati zunaj). No jaz sem pa taka kot elaphus,imam rada pospravljeno, le da potem nic ne najdem Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 09. sep 2008 16:21:04

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

9. sep 2008 16:28

ojej, da bi bila suzenj pospravljanja, s tem, da bi imela se po dnevih doloceno, kdaj se kaj dela-ne , ne , to pa ze ne. Dokler mi zdravje sluzi, da sem lahko ob lepem vremenu v naravi, zunaj, se to pri meni ne bo zgodilo. Pospravljam pac takrat, ko je recimo slabo vreme, ko kaj kuham ali pecem, pa vmes se malo prah pobrisem, pobrisem kopalnico. Likam minimalno, ce se le da perilo takoj zlozim, ko ga poberem , pa se stroj mi ne ozame na ful, tako da tudi s tem nimam problemov. Sesanje je pa tako mozevo ze od nekdaj najljubse opravilo (pa mu res ne bi rada tega veselja vzela), hci pa zelo rada po tleh pomiva, pa imamo nekak poslihtano. Bi se lahko reklo, da je pri nas mama tista, ki "hvata krivine" kar se pospravljanja tice. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 09. sep 2008 16:29:11

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. sep 2008 16:43

elaphus,

to je tak štil (kot metla recimo), le da je plastičen in na koncu (na tleh) ima pravokotno ploščo, na katero zatakneš masleno krpo. To je takšna krpa iz materiala, podobnega vrteksu (tanko, prosojno, belo) in jo po čiščenju snameš z "metle" in vržeš v smeti. Rahlo je namaščena in ker je tako tanka, se hitro namagneti. Res dobro pobira smeti. Obožujem jo v kuhinji, kjer pobere vse drobtine, pasje dlake, lase, pa tudi kaj mokrega ni problem...

Maslene krpe prodajajo v marketih pri čistilih, so pa kar precej drage. Sama jih naročam pri podjetju Bent Excelent iz Domžal in mi jih pošljejo po pošti.

 

 

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. sep 2008 16:48

Če nisem razpoložena, naredim kot jasna1 - delam se, da ne vidim. Vrti sicer imamo, a zanj bolj skrbijo drugi, jaz res le občasno, ko imam kak čuden napad mene, v glavnem pridelek pobiram.

 

Vedno imam več ali manj pospravljeno in čisto, ampak nisem suženj tega. Mož in otroka pospravljajo za seboj, če ne, se spet naredim, da ne vidim (hči pusti zlikano perilo po dva dni na stopnicah, pač hodim še jaz čezenj, sin ga pospravi takoj...). Dobro, to so izjemne situacije.

 

Za čiščenje imam gospo, ki to opravi vsak drugi petek, jaz pa posesam sproti po kotih (ko pač opazim prah) in umijem tla z vlažno krpo, pa je zadeva spet ok.

 

Sicer pa so pri nas prostpri namenjeni bivanju in manj pospravljanju. Torej se ne more zgoditi, da otroci ne bi smeli jesti v dnevni sobi, če je po tv že kaj zanimivega (zajtrka ali večerja, kosilo jemo vedno pri mizi), ali da otroci na obisku ne bi smeli sproščeno tekati po stanovanju. Lovim ravnotežje med tem, da je vedno v glavnem čisto in pospravljeno, in da nisem suženj prahu in tega, da mora biti vsak predmet na točno določenem mestu.

 

Je pa res, da znorim, ker može vedno pušča mokro brisačo za na tla pred tuš kabino in je ne da sam sušit. Ampak ker vse drugo pospravi za seboj, mu to pač spregledam, tako kot nogavice vsak večer sredi dnevne sobe....

 

Likam pa kampanjsko - ko je kup prevelik in je že kriza po omarah, ali pa prepustim hčeri, da odsluži mobitel.

 

Ne maram čiščenja in pika. Mamamia

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. sep 2008 16:57

Midva z možem si delo deliva,sin pa kot da je v hotelu.Pride domov ena adidaska frči v en kot druga v drugega,se dere,bejž,men se mudi.Kopalnica ,po njegovem tuširanju je čisto poplavljena......to trja dokler ne znorim,potem nekaj časa pospravlja dokler.......me pa zna okol obrnit,da se ne morem na njega jezit. Že ko prideva z možem iz službe ,si delo razdeliva ,jaz kuham on čisti solato,pere obeša ,jaz likam,sesa čisti kopalnico,jaz pa na kavču uživam v kofetku. Vrt imamo ,je pa to čisto očetova domena,zaenkrat vse še sam naredi,mi samo pobiramo..... Če pogledam ,mi sploh ni hudega lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti