Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

Mygrace

sporočila: 6506

29. feb 2012 15:46

No ja, če ima kdo licenco za humor, naj jo ima.

Jaz sem svoje povedala tako, kot mislim.

Za**bavam se pa drugje.

 

Hehe...Vanja, tvoj zapis me spominja na tisto šalo, ko je tožilec na sodišču rekel, da lahko pripelje pričo, ki je videla "to in to".

Je potem odvetnik rekel, da jih lahko pripelje taužent, ki "tega in tega" niso videle.....

 

Mygrace

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

29. feb 2012 17:10

Vsak po svoje... Za nekoga "moram" ne obstaja, za nekoga je to samoumevno, da za svojega bližnjega naredi nekaj lepega, nekaj dobrega... 

Brgita, absolutno se ne strinjam s teboj.      Moram? Kaj to pomeni? - Moram it v službo! Moram, ker nimam od česa živeti. Še bolje ta "moram" izvedem, če me služba veseli. Moramo pospravljat, moramo kuhat, moramo prat perilo - to je vse, kar delamo za dobro svoje družine, družine ki smo jo ustvarili. To nikakor ne sme biti "MORAM", temu se tudi drugače reče. 

Če pa kdo tega ni zmožen, komu je težko skuhati za svojo družino /otroke, moža, ženo/, bolje, da se sploh ne spušča v inštitucijo družine, ta naj gre vsak dan na pivičko, na kavico, naj odpre usta in bodo ptički sami spustili nekaj v kljunček

 

Življenje je verjetno res kratko, zato me tim bolje vse to, kar delam za moje drage, za to kar dobim od mojih dragih, neizmerno osrečuje in ne obstaja "MORAM".

 

Pozdravček!

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

1. mar 2012 8:52

Mislim, da sem napisala, da je to tekst iz mejla - sem samo prepisala.... Če pa že MORATE, vzemite besede dobesedno, vaša volja. Jaz se jih tudi ne držim, pa kaj .......... Poglejte kako lepo sije sonček -  treba obrnit žaluzije in se prah sploh ne vidi....

Je pa dobro, da te kdaj pa kdaj kdo opomni, da se zamisliš, če imaš v glavi pravi vrstni red - najprej družina, itak. Mislim pa, da povsod kdaj pride "kratki stik", da se podatki malo pomešajo. Ko bom pa imela tak nered kot  v tisti oddaji na televiziji, ko pridejo pospravljat in navlako ven nosit, mi bo pa lahko kdo pamet solil...... Do takrat pa

Brgita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. mar 2012 9:38

Brgita je napisal/a:

Mislim, da sem napisala, da je to tekst iz mejla - sem samo prepisala.... Če pa že MORATE, vzemite besede dobesedno, vaša volja. Jaz se jih tudi ne držim, pa kaj .......... Poglejte kako lepo sije sonček -  treba obrnit žaluzije in se prah sploh ne vidi....

Je pa dobro, da te kdaj pa kdaj kdo opomni, da se zamisliš, če imaš v glavi pravi vrstni red - najprej družina, itak. Mislim pa, da povsod kdaj pride "kratki stik", da se podatki malo pomešajo. Ko bom pa imela tak nered kot  v tisti oddaji na televiziji, ko pridejo pospravljat in navlako ven nosit, mi bo pa lahko kdo pamet solil...... Do takrat pa



Brgita

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

1. mar 2012 10:25

Meni pa je pospravljanje užitek Prahec,kuhanje,likam celo rada,likam vse,no,skoraj vse.Različni smo si pač.Mene to delo niti malo ne obremenjuje.Tudi za vse drugo se najde čas,če delaš vse sproti.Sesa mi robotko,tako da,ni kaj jamrat.

ultranova

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. mar 2012 11:42

Vsak po svoje, ta debata kaj se mora in kaj ne je malo skernila, se mi zdi. Vsaka družina se mora pač zediniti za en vsem sprejemljiv mininum pospravljenosti, potem se pa pač giblje znotraj dogovorjenih okvirov, za katere je pa le dobro, da so znotraj priporočil za javno zdravje. Obožujem dragičkina kosila, ampak ob tem zapisu tu gori me pa kar strese in si ne morem predstavljati niti, da bi imela tako mamo, niti, da bi kaj takega naredila svoji družini. Meni osebno je vikend v naravi z najbližjimi vreden veliko več kot zglancan parket, ampak če nekdo na to gleda drugače, pa tudi ni nič narobe, dokler je tako vsem prav. Se pa strinjam - vsi se bodo počutili dobro, če nad nikomer ne bo visel "moram". Pa kar koli že to pomeni. 

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. mar 2012 13:07

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Hmm, poznam žensko, ki se je v nedeljo zjutraj hotela crkljati s svojim možem. On je pa rekel, da si tega "še nista zaslužila", ker še nista nič naredila.

Da zakon ni dolgo trajal, si lahko mislite.

 

Vanja

 

Ne vem, ali naj se jokam ali smejim, ampak ker sem se odločila, da se bom v postnem času odpovedala slabi volji in negativizmu ...

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

1. mar 2012 15:39

To je za zjokat, JJ, ker jo je na tako pocen finto dobil......Najbrž je bil zmatran

Mygrace

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

2. mar 2012 0:37

Mene pa ta debata malo spominja na tiste o vegetarijanstvu - za in proti.

Vsak se naj odloči po svoje - ampak vegetarijanci (oz. v tem primeru tisti, ki imajo stanovanje perfekcionistično zglancano) so vedno malo "boljši" in malce vzvišeni nad ostalimi...

 

Po mojem naj se pospravlja pač toliko, da najdeš vse kar rabiš in da stanovanje ni higiensko oporečno.

Od umazanih oken, mucka prahu v kotu ali časopisa na mizi pa še nihče ni umrl...



Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 02. 2012 00:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti