Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

29. feb 2012 9:49

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D27a6328dc8%26view%3Datt%26th%3D135c834c0559d82f%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26realattid%3D7796ac400d5d5ccc_0.1%26zw&sig=AHIEtbQjyfeXT2SUHgcKUQDfM11lJdUQlQ&pli=1

upam, da bo tole delovalo..........

Brgita

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. feb 2012 10:22

Ne, ne deluje.

Atina

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

29. feb 2012 10:58

"Drage moje dame! Čistite, če res morate...

Zapomnite si, da prah na pohištvu ščiti les.... Hiša postane dom, ko lahko na pohištvu izpišete ljubim te...

Včasih sem vsak vikend vsaj 8 ur čistila, ker sem hotela, da je vse kot iz škatlice - za vsak slučaj...če kdo pride na obisk. Končno sem dojela: nihče ni prišel. Vsi so bili zunaj. Zabavali so se, živeli so.

Ko me sedaj obiskujejo, jim ne razlagam zakaj ni pospravljeno - ker jih to ne zanima. Želijo si slišati kaj počnem, kako živim in se zabavam.

Če še niste doumele, vas prosim, da poslušate ta nasvet: Življenje je kratko, uživajte ga!

Čistite, če res morate..

Toda, ali ne bi bilo boljše, da naslikate sliko ali napišete pismo ali spečete kolač in poližete žličko ali zasejete seme? Naučite se razlikovati med ŽELIM in MORAM!

Čistite, če res morate..

Toda nimate preveč časa.... S pivom, ki ga lahko spijete, z rekami, ki jih lahko preplavate, z gorami, na katere lahko splezate, z glasbo, ki si jo želite slišati, s knjigami, ki jih želite prebrati, s prijateljstvi, ki jih želite zadržati in življenjem, ki ga želite živeti...

Čistite, če res morate...

Toda življenje je tam zunaj, soncem v vaših očeh, z vetrom v vaših laseh, s kosmiči snega na vašem obrazu, s kapljicami dežja...Ta dan se ne bo ponovil

Čistite, če res morate... toda zapomnite si..... Prišla bo starost in ta ni vedno prijazna...In ko umrete (in enkrat morate umreti) bo iz vas samih nastalo še več prahu............."

Z vami sem hotela deliti en lep mejl, pa očitno povezava ne deluje. Bistvo je itak v besedilu, manjkajo samo še lepe slikice in glasba.

 

Brgita

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

29. feb 2012 13:30

Brgita pametne misli,se jih bomo poskusile držati v našem življenju.Prav si povedala vse in to z prekrasnimi besedami.:)

antonija7

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. feb 2012 13:30

Jaz se  nekako po tem mailu začela ravnat že potem, ko sem le dve urio ob koncu tedna čistila, hehe

mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. feb 2012 13:35

nekje je pisalo:

A clean house is a clear sign of a wasted life....

 

paše v kontekst,

 

lp

robida

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. feb 2012 14:03

Samo, odkar so pečice samočistilne, ni nobenega razloga več, da bi bile umazane.

 

Vanja

Mygrace

sporočila: 6506

29. feb 2012 14:32

Ne vem no.... saj pogoj za srečno deco ni glih usran stanvajne, kaj mislite?

Jaz mislim, da se da iti na pivo in otroke peljati v gledališče ali na izlet in ljubiti se s svojim možem tudi v primeru, če je stanovanje čisto?

Itak ni nobene potrebe, da dofuraš do te faze, da je umazano sploh....

 

Pri nas se od nekdaj držimo načela: najprej delo, potem zabava. In držimo se tudi tega, da se zastonj nič ne dobi. in če hočeš v kino ali na dvorišče se igrat ristanc..boš najprej naredil to, kar je nujno potrebno. Saj je tudi v vsakodnevnem življenju nekako tako, da imamo delovnik in gospodove dneve, dan in noč, službo in dopust, šolo in počitnice....v naravi čas vegetacije in čas počitka....

Svoboda zna biti hudičevo suženjstvo v resnici.

 

Ne vem no.....

Mygrace

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. feb 2012 15:02

Mygrace je napisal/a:

 

 

Pri nas se od nekdaj držimo načela: najprej delo, potem zabava. In držimo se tudi tega, da se zastonj nič ne dobi. in če hočeš v kino ali na dvorišče se igrat ristanc..boš najprej naredil to, kar je nujno potrebno. Saj je tudi v vsakodnevnem življenju nekako tako, da imamo delovnik in gospodove dneve, dan in noč, službo in dopust, šolo in počitnice....v naravi čas vegetacije in čas počitka....

Svoboda zna biti hudičevo suženjstvo v resnici.

 

Ne vem no.....



Mygrace

 

Hmm, poznam žensko, ki se je v nedeljo zjutraj hotela crkljati s svojim možem. On je pa rekel, da si tega "še nista zaslužila", ker še nista nič naredila.

Da zakon ni dolgo trajal, si lahko mislite.

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. feb 2012 15:08

Joj, japaja, pa kje ti je smisel za humor ostal? Daj no, resno jemat vsak zapis, ki ga kdo tu gor flikne? Pa dobesedno vse?

 

No ja, nimam zasvinjane pečice, pa tudi tla niso ravno lepljiva, menda ja razumemo point zapisa?

 

Saj gre samo za to, da imamo stanovanja urejena in čista, brez da smo sužnji tega.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti