Kakšna dobra gostilna v prekmurju?

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. jun 2013 13:22

 .... dobre ste ....

 

Odkrito niti nisem zase pričakovala kaj drugega ... imam že sedaj izbrane dödöle (upam, da se jih da dobiti s prepraženo čebulo in smetano, kot sem jih že 1x jedla) pa kakšno solatko za zraven ... če bo na koncu še gibanica, bo pa tako zame mera polna .... Možek se bi tako z Oazo strinjal že v osnovi, "vojska" pa je tako najbolj  srečna, če jim ponudiš pizzo in sladoled ... tako da iščem neko srednjo pot, s poudarkom, da je največja verjetnost, da bo izbrana hrana dobra, fino pa je tudi, če ima gostilna otroška igrala in da nam ni prevč s poti. 

 

Pa mogoče kdo ve, če še imajo pri Tončku še nedeljska samopostrežna kosila, kot piše na spletu?

katjushka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

5. jun 2013 21:33

Upsss, sem se zapisala, Rotunda je cerkev v vasi Selo, me je verjetno Irena zavedla ali kako se mi je to zgodilo še sama ne vem, sem pa kar velik del svojega otroštva preživela v njeni bližini pri babici. Drugače pa pravi dodoli so itak s praženo čebulo in smetano. Ja potem pa k Mariču v Sebeborce (igrala, dodoli, pica ...pa veliko mesa tudi). Za Tončeka jutri preverim, tudi v Čardi imajo nedeljska kosila, krušno peč za pice, igrala... cenovno zelo ugodno hrano dobite v Dokležovju (ko pridete čez Murin most v Veržeju je na naši prekmurski strani vas Dokležovje in v prvem semaforiziranem križišču zavijete desno in čez kakšnih 200 me je v manjšem gozdičku gostilna Štaus. Tu gosti pravijo, da imajo zelo ugodne cene in zelo velike porcije. Jaz v tej gostilni že kar nekaj časa nisem bila, pa mislim, da je drugače to zelo, zelo preprosta gostilna. Tudi v gostilni Lovenjak imajo v nedeljo samopostrežna kosila, igrala, mini živalski vrt, lepo in veliko teraso. Eh, pri nas je čuda gostiln, samo vedno redkeje jih obiskujemo.

Upam, da sem vsaj malo pomagala.

sonce51

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. jun 2013 21:50

sonce51 je napisal/a:

Upsss, sem se zapisala, Rotunda je cerkev v vasi Selo, me je verjetno Irena zavedla ali kako se mi je to zgodilo še sama ne vem, sem pa kar velik del svojega otroštva preživela v njeni bližini pri babici. Drugače pa pravi dodoli so itak s praženo čebulo in smetano. Ja potem pa k Mariču v Sebeborce (igrala, dodoli, pica ...pa veliko mesa tudi). Za Tončeka jutri preverim, tudi v Čardi imajo nedeljska kosila, krušno peč za pice, igrala... cenovno zelo ugodno hrano dobite v Dokležovju (ko pridete čez Murin most v Veržeju je na naši prekmurski strani vas Dokležovje in v prvem semaforiziranem križišču zavijete desno in čez kakšnih 200 me je v manjšem gozdičku gostilna Štaus. Tu gosti pravijo, da imajo zelo ugodne cene in zelo velike porcije. Jaz v tej gostilni že kar nekaj časa nisem bila, pa mislim, da je drugače to zelo, zelo preprosta gostilna. Tudi v gostilni Lovenjak imajo v nedeljo samopostrežna kosila, igrala, mini živalski vrt, lepo in veliko teraso. Eh, pri nas je čuda gostiln, samo vedno redkeje jih obiskujemo.

Upam, da sem vsaj malo pomagala.



sonce51

 

pomagala, pomagala, hvala .... mogoče celo preveč, ker sedaj moramo pa še to uskladiti ... 

Se da mogoče izvedeti še kakšno dodatno informacijo o nedeljskih kosilih pri Tončeku, pa zanima me še tudi, če se v gostilni Štaus, poleg tega, da se na veliko in poceni tudi dobro je Hvala v naprej

 

katjushka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jun 2013 10:18

Preverila sem in sicer pri Tončku imajo samopostrežna nedeljska kosila po ceni cca 11 €, o hrani v gostilni Štaus pa težko kaj povem, ker že nekaj časa nisem bila tam.Včasih smo vse rojstne dneve skupaj s sodelavci pravnovali v tej gostilni in takrat je bilo OK. Menda pa že kakšnih 20 let niso nič obnavljali in je ambient  bolj tak-tak.  Povedali so mi, da gostilna živi na račun turistov iz Banovec, kateri se množično tam hranijo. Gosti so zadovoljni, pravijo da je hrana dobra, ravno včeraj mi eni niso mogli prehvaliti ocvrtih lignjev. Tako, to je sicer informacija iz tretje roke, poskusiti bo treba. Lep dopust in veliko , veselja pa še vsega ostalega, kar spada na dopust .

sonce51

Karjolca  

član od: 27.10.2008

sporočila: 30

14. jun 2013 10:51

Če nisem prepozna: na poti do Gornjih Slaveč je na Krajni gostilna Mencigar, zelo okusno, velike porcije, nizke cene, ribe odlične. Pa cenovno malo dražja Ajda na Cankovi.

 

Karjolca

vednonjami  

član od: 2.8.2007

sporočila: 28

24. dec 2013 17:07

Ej, ej - recepta za to super PREKMURSKO GIBANICO pa nikjer. Samo reklama za gostilne.

 

Srečno v novo leto ! .

Originalni  Recept za Gibanico pa bi bilo fajn, če mi ga nekdo napiše!

 

Hvala ! 

vednonjami

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. dec 2013 9:58

vednonjami je napisal/a:
Originalni  Recept za Gibanico pa bi bilo fajn, če mi ga nekdo napiše! 

V naši bazije 12 receptov, menda bo že kateri pravi.

rimljanka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

25. dec 2013 11:36

Pa v uradnem listu je tudi original recept. Taka kot mora biti gibanica s certifikatom. Lp, Saša

Mir in dobro!

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

3. mar 2015 16:51

Moja mami gre  s prijateljico drug teden v Moravske. Tu je bilo sicer veliko povedanega vseeno pa me zanima kaka dodatna informacija za prijetno gostilno s pristno prekmursko hrano. Nista ravno gurmanki, radi imata preproste in zdrave jedi. 

Pa kam naj gresta na res dober bograc?

Hvala za info.

Kotarca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. mar 2015 9:31

Dober bograč kuhajo vse gostilne v prekmurju. Res dobrega pa v gostilni Marič v Sebeborcih , to je zraven Moravcev. 

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti