Kakšna dobra gostilna v prekmurju?

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 8. sep 2008 17:27 | ogledi: 46.469 | odgovori: 32

Pozdravljene,

ima katera kako dobro referenco za katero dobro gostilno v Prekmurju?

Hvala

Visy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2008 18:36

Rajh v Bakovcih, čarda Bukeš v Lendavskih goricah (če še dela). Več se ta trenutek ne spomnim. Mamamia

mamamia

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. sep 2008 19:16

Pozdravljena! V Prekmurju je kar nekaj dobrih gostiln, samo vedeti bi morali, kaj želite. Dobri so tudi kmečki turizmi. Prej navedeni gostilni sta O.K. Gostilna Rajh je gostilna s tradicijo, na nivoju in tudi cenovno nekoliko višjega cenovnega razreda. Na ta nivo bi dala še gostilno Ratunda v Selu, gostilno Šinjor v Martjancih, gostilno Lovenjak v Polani. Potem so prav tako dobre gostilne še gostilna Smej v Kobilju, gostilna Vila Šiftar v M. Toplicah, Jasa v Bodoncih (več se v tem trenutku ne spomnim). Lahko vam priporočam tudi kmečki turizem Tremel v Bokračih, ki je odprt tudi med tednom. V vseh teh gostilnah dobite tudi naše domače specialitete (dodole, zlejvanko, prekmursko gibanico, bograč itd). Pridite in se prepričajte o naši ponudbi. Veliko naših gostov pa mi pravi, da imamo zelo velike porcije. Pozornost pri tem. Če sem katero dobro gostilno izpustila, se opravičujem. LP Sonce sonce51

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. sep 2008 19:47

Evo jaz vem za še eno. To je gostilna Lovenjak v Puconcih. Vrhunska hrana, širok izbor in solidne cene. Pregovorna prijaznost Prekmurcev pa je itak tam na vsakem koraku. Imajo vse tiste dobrote ,ki jih v Prekmurju pričakujejo, mene pa so presenetili še z eno sladico, ki jo srečaš redko va naših gostilnah. To so solnograški žličniki, izvrstni so pripravljeni in lepo servirani. Do sedaj sem nanje naletel le še pri Smogavcu pod Roglo, no tisti so fenomenalni z vsemi presežniki. Sicer pa si ponudbo gostilne Lovenjak lahko ogledaš na portalu Moja gostilna.com. Obilo kulinaričnih užitkov ti želim in kaj napiši o tem ! LP hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. sep 2008 20:05

Če je to v Puconcih tista gostilna nasprot evangeličanske cerkve, se tudi jaz strinjam, da je zelo solidna hrana in zeloo prijazni so...pa še domače olje bučno se pri njih lahko kupi (tumpika ga preiskuša na kavbojkah ).  Že na več forumih sem videla, da hvalite gostilno Šinjor in mi je prav žal, da je bila kelnarca tako namrgodena ravno takrat, ko sem bila jaz tam. Vse drugo je bilo super (hrana, čistoča v WC-jih), samo tista tetka je bila slabe volje.

Ognjič

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

8. sep 2008 20:54

V Moravskih Toplicah penzion Šiftar ali Vila Šiftar. lp, pinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2008 23:46

Ja, točno, Lovenjaka se prej nisem mogla spomnit. Gostilna Šinjor je tudi Ok, meni že zaradi lepih spominov na izlete po Prekmurju z otrokoma...Mamamia

mamamia

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

9. sep 2008 6:41

Meni pa je bilo všeč v Prekmurski iži, v Ižakovcih. Pa še otok ljubezni in mlin na Muri sta čisto blizu. Zgleda pa da bo treba po dolgem času spet k Lovenjaku, ker ga tako hvalite. jass

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

9. sep 2008 7:49

Hedonist , te malo popravim , gostilna Lovenjak je v Polani, v Puconcih sta gostilni Anja prek evangeličanske cerkve in gostilna Sijarto. Vsi hvalijo tudi gostilno Marič v Sebeborcih http://www.gostilna-maric.net/. Vse omenjene gostilne pa so res znane po dobri hrani. STANEJ

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. sep 2008 8:43

Ja StaneJ , res je Lovenjak nekoliko iz Puconcev, ampak za grobo orientacijo mislim da je kar prav da se omenijo Puconci. Tdi jaz sem imel takšno prvo informacijo in sem potem iz Puconcev iskal naprej. Verjetno bi me Polana zmedla, saj bi imel v glavi skoraj sigurno Veliko Polano, pa bi šel v povsem drugo smer. Seveda je pa to za tiste ,ki v Prekmurju živite ali ste velikokrat tam povsem odveč podatek. LP hedonist

geradpigen  

član od: 27.10.2011

sporočila: 1

22. feb 2013 14:47

Oglejte si Izletniško kmetijo Vinarium v Bogojini kjer imajo odlične Prekmurske jedi in tudi super pijača vse je domače, cene so normalne postrežba super... 

www.vinarium.si 

geradpigen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti