Angleški kuharski izrazi

stefanicpa3cija  

član od: 25.3.2013

sporočila: 5

28. mar 2013 8:22

Hvala, je lepo biti na Kulinariki :)

stefanicpa3cija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. mar 2013 8:41

limnol je napisal/a:

Tudi moja (vedno manj) tiha želja je, da bi nehali lepiti prevode deklaracij na izdelke in prilagali izdelkom originalna navodila za uporabo. Marsikatera bi google prav tako dobro prevedel kot "prevajalci".



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 26. 2013 16:06
Se pridružujem. Pa da ne bi na vsake gate prišili šestindvajsetih listkov z oznakami v jezikih in pisavah vseh narodov in narodnosti EU in je potem volumen listkov večji od volumna gat, tisto me tudi živcira (samo pri paketu petih gat imaš smeti za pol vreče). lp, proxima

stefanicpa3cija  

član od: 25.3.2013

sporočila: 5

28. mar 2013 8:49

To da buttermilk nadomestis s kislim mlekom še nisem slišala, je pa čisto možna varaianta. Sama,kot sem že omenila, bi prej uporabila mleko s limono ali kisom, kupljeni pinjenec, ali bi naredila maslo in potem pač uporabila preostalo mleko, ki pa je res malo vodeno. Mislim da bi vse variante delovale, ker so pomembne kisline v samem buttermilku, ne pa glih gostosta, ali se motim?
In če smo že glih pri tej temi me zaim,a če katera izmed vas ve, ali se pri nas dobi eveporated milk, kondensed se dobi v lidlu, vendar me to nikol ne prepriča, ker kondensed v ameriki(oz. ne v Sloveniji:D) izgleda skoraj kot kremna tekoča karamela, pri nas pa pač malo bolj mastno mleko, vendar vem, da se da kondensed milk narediti, kaj pa evaporated?

in če ste to temo že obdelale, se vam opravičujem, sem nova :)

stefanicpa3cija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. mar 2013 9:09

Kondenzirano mledko dobiš še kje drugje kot samo v Lidlu, včasih sem nabavljala pri sosedu Nestlejevega v tubi, se mi je zdelo čisto v redu. Drugače je kondenzirano mleko skoraj enako evaporiranemu, samo da ima še en dodatek, sladkor in to v velikih količinah (40%). Za zgoščeno mleko imaš pa tule recept:

http://www.myrecipes.com/how-to/cooking-questions/subs

In preden kdo vpraša, kaj je to "half and half":

http://culinaryarts.about.com/od/glossary/g/Half-And-Half.h

In ja, se vidi, da si nova, samo malce odgovorov nazaj in pa še v kakšni drugi temi je bilo govora o tem, da je v ZDA "buttermilk" kislo mleko. Če torej ustvarjaš z ameriškim receptom, vzameš naše kislo mleko.

 

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2013 10:12

Jaz vzamem jogurt. glede na to da je buttermilk navadno za muffine jih itak lahko na pamet delas. Drugace pa mogoce mercator se ima pinjenec, vsaj vcasih so ga imeli. 

To kondenzirano mleko je pri nas kar tezko dobiti. Tube imajo v leclercu. plocevinke se mi dozdeva da sem videla v kitajskem vrtu. Poklici jih. 

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. mar 2013 11:56

Pravzaprav je to mleko, ki ga dobiš v Lidlu pod nazivom Condensed, v resnici evaporated. Ima približno 9g maščob, 140 kcal in 20% suhe snovi.

Pravo sladkano kondenzirano mleko pa dobiš v Leclercu. Imajo(govorim za Mb):

- Neslejevo v tubah

- Nestlejevo v pločevinkah(2 velikosti 400 in 800g), njihovo znamko (400g pločevinka), ki je zelo poceni(manj kot 1.5 evra).

Jaz kupujem zadnjega in iz njega kar v pločevinki kuham karamelo.

Vesnuska

stefanicpa3cija  

član od: 25.3.2013

sporočila: 5

28. mar 2013 12:07

Super, hvala vam ;)

stefanicpa3cija

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2013 12:12

Uuu vesnuska a res ma leclerc!! Ze dolgo ga nisem opazila. Moram nardit zalogo ker mi je taksen karamel fuuuul dober oz dulce de leche!!!  Pa za kaksne kreme, polnila ..... To lidlovo jaz sploh ne vem za kaj je. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. mar 2013 15:38

Moja soseda pravi, da pripravi dulce de leche tako, da kuha neodprto pločevinko sladkega kondenziranega mleka v vreli vodi 2 uri. Probala še nisem, prvič zato, ker ga nihče ne je (niti ne vem, zakaj naj ga porabim) in drugič zato, ker se ga dobi v vsaki trgovini. Ne vem, zakaj bi mi šporhet gorel v ta namen celi dve uri. 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. mar 2013 15:44

Pri nas se ta hec (karamelizirano kondenzirano mleko) dobi v ruski trgovini v Lj in Mb.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti