Angleški kuharski izrazi

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. sep 2008 13:50

Že prej sem imela googla med priljubljenimi. Potem pa sem pomotoma naložila googlovo vrstico z iskalcem, ki ob iskanju kar sam ponuja najbolj iskane besede in besedne zveze. Ga ne dam več, uporabljam ga vsak dan. Še sama ne morem verjeti, koliko zastonj informacij in znanja je na razpolago in koliko sem se v tem letu in pol, ko bolj aktivno uporabljam internet, naučila - takih stvari, za katere drugi plačujejo drage tečaje in knjige. Priporočam vsem! matilda

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

8. sep 2008 14:03

V neki knjigi sem pri receptu za božični puding zasledila slo besedo-sestavino sultanini.Suho sadje in oreščki so bili navedeni posebej.ko sem iskala po trgovinah so mi rekli da je to rahljalno sredstvo, ki se ga pri nas ne dobi.Veste kaj o tem?Hvala! anemona

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. sep 2008 14:06

Ma kakšno rahljalno sredstvo, sultanine je slo izraz za prej omenjene rozine. Me kar pogreje, ko naši trgovci včasih res niso za nikamor... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. sep 2008 14:07:45

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2008 14:11

anemona je napisal/a:
V neki knjigi sem pri receptu za božični puding zasledila slo besedo-sestavino sultanini.Suho sadje in oreščki so bili navedeni posebej.ko sem iskala po trgovinah so mi rekli da je to rahljalno sredstvo, ki se ga pri nas ne dobi.Veste kaj o tem?Hvala! anemona
Sultanine so ena vrsta rozin, čisto svetle, take rumenkaste barve. Ponekod na pakiranju tudi piše sultanine.

 

Ko smo že pri angleških izrazih: caster sugar sem si komaj zapomnila, kaj pomeni, najbolj smešen angleški izraz od vsega, kar sem doslej brala, pa mi je - semolina (po naše pšenični zdrob....). Jaz pa gruntala in gruntala, kakšna sestavina neki je to, nakar mi je pomagal slovar....Semolina, to mi je res smešno, kot peninsula za polotok...

 

Mamamia

 

 

mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. sep 2008 14:26

Še hujši so ameriški recepti - tam imajo v glavnem same v naprej pripravljene zadeve in tisto potem zmešaš skupaj in rata pecivo. Potem pa poizkusi naredit recept brez nekih povsem "lokalnih" sestavin, ki so v bistvu industrijski polizdelki. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 14:38

Pecilni prašek (to je v bistvu soda bikarbona, samo pakunga je drugačna) se blazno lepo zamenja bodisi z vmešanjem enega stepenega beljaka več ali pa z dodajanjem gazirane mineralne vode...v kakšrnokoli osnovo za testo. Ni da ni.... Ne potrebuješ samorastoče moke. Vendelina jr.

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. sep 2008 9:25

Hvala za pomoč anemona

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. sep 2008 10:14

Vendelina jr. je napisal/a:
Katka, medve imava sicer različni estetiki, ampak sva tu negdje...Ma ne, jaz sem v osnovi pogrnila pri caster sugarju in sem šla iz lastnega firbca malo guglat in sem za guglanje tega in ostalih izrazov porabila tam nekje 7 minut - približno toliko, kot tudi ostale kolegice. Skratka, guglanje ne vzame toliko časa.Sicer pa 20 sklec zjutraj za musklne in 1 uro guglanja za možgane se mi zdi zelo zdrav odmerek...Vendelina jr.

 

In kaj priporočaš po vsej tej rekreaciji za v usta, da človek spet k sebi pride? Jaz sem cel vikend tiramisu sanjala, pa ga ni bilo nikjer v cilju za dobit.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. sep 2008 10:17

Loni, po celem vikendu rekreacije rabiš kaj bolj konkretnega, kot je tiramisu (to je dovolj kvečjemu za take, ki šport spremljamo samo s TV ;)).! Jaz bi svetovala ene fajn baklave - se boš morala z Ežojem zmenit, da bo malo po ciljih laufal. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2008 10:48

Glede odgovora na tvoje vprašanje, Loni, bejbi, danes imam bolj kinky ideje in tiramisu NI na vrhu teh idej...if you"re know what I mean Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti