Angleški kuharski izrazi

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

tema odprta - 8. sep 2008 12:35 | ogledi: 30.187 | odgovori: 72

Lep pozdravček!

Ravnokar sem se vrnila iz Velike Britanije, kjer sem kupila odlično knjigo z naslovom Chocolate, (Linda Collister). Res čudoviti in vabljivi recepti za čokoladne jedi. Knjiga pa seveda vsebuje nekaj izrazov, ki jih ne razumem. Če kdo ve, kaj pomenijo, bom zelo vesela. Rada bi se namreč čim prej lotila preizkušanja:).

double cream

single cream

golden syrup

sultanas

(golden) caster sugar

self-raising flour (se dobi pri nas?)

(light) muscovado sugar

cream cheese

pecan nuts

ground cinnamon

ground cloves

buttermilk

nutmeg

Hvala in lep dan!

habibti

Temo je spremenil(a) habibti dne 08. sep 2008 13:08:28

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. sep 2008 12:59

double cream - sladka smetana z več maščobe, mislim da cca 46% (pri nas je ne dobiš), se pa da čisto lepo nadomestit z navadno smetano, enako dobro, pa še manj kalorično single cream - navadna sladka smetana s 35 % mlečne maščobe golden syrup - zlati sirup, dobiš na policah z zdravo hrano, navadno, to je slad, ki ga pridelujejo iz koruze sultanas - zlate rozine - rozine svetlo rjave barve, navadno malo večje, lahko nadomestiš z navadnimi, če jih nimaš (golden) caster sugar - sipek kristalni sladkor - oni imajo sladkor v kristalih in v manjših kristali (ta je castor), vendar se da vse lepo delat z navadnim sladkorjem v kristalih self-raising flour (se dobi pri nas?) - ne, se ne dobi, to je moka, ki ima že primešan pecilni prašek - ni prav težko naredit - dodaš moki malo pecilnega - na 200g moke daš recimo 1/4-1/2 žličke (light) muscovado sugar - (svetel) rjavi sladkor, včasih se je dobil prav muscavado sladkor, kjer je gor to pisalo zdaj ponekod je, ponekod ga ni cream cheese - smetanov sir, seveda moraš uporabit nesoljenega; komot lahko namesto tega uporabiš skuto, rajši bolj mastno, ker je bolj podobne struktre, če pa nimaš, daj pač navadno, naj bo pa pasirana v vsakem primeru pecan nuts - pekan orehi, malo daljši orehi (jedrca so daljša in bolj vitka od navadnih orehov), ki imajo malo manj močen okus, so bolj mili; lahko nadomestiš z navadnimi orehi ali lešniki ali mandlji ground cinnamon - mleti cimet ground cloves - mleti klinčki buttermilk - pinjenec, kupiš pri jogurtih, v plastičnih lončkih - včasih je bil tudi v stekleničkah, pa žal ne več nutmeg - muškatni orešek Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. sep 2008 13:01

Evo - pišem drugič, prvič sem si vse po nesreči zbrisala: double in single cream je po moje varianta bolj in manj mastne smetane za kuhanje (pri nas po moje lahko daš kar creme fraiche, smetano za kuhanje ali pa kar kak tamar) Golden syrup - sladkorni sirup sultanas - rozine sultanine caster sugar je kolikor vem navaden bel cuker self raising flour - po moje pri nas ne bo..preprosta mešanica moke in vzhajalnega sredstva (soda bikarbona, pecilni prašek.. muscovado sugar je rjavi sladkor, oz. pravi muscovado ima kar barvo čokolade in tudi precej specifičen okus cream cheese - Philadelphia ali kaj podobnega pecan nuts so preprosto pecan orehi, dobijo se na vago v večini večjih marketov ground cinamon je mleti cimet, ono drugo so klinčki butter milk je pinjenec nut meg je muškatni orešček. Toliko na hitro in brez slovarja. Večino zadev dobiš pri nas, mislim da so sokolegice tukaj odkrile tudi golden syrup nekje. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 08. sep 2008 13:03:24

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 13:02

Ha, a guglanje, tega pa ne bi? Double cream ima več kot 30% mlečne maščobe, v ZDA pa več kot 40%, za razliko od single cream, kjer se ta delež giblje tam okoli 15% Cream cheese je čisto navadna skuta. Self-raising flour je mešanica moke in pecilnega praška in jo prodajajo v anglosaksonskih državah, kjer se peče tako, da se kupijo samo mešanice, potem pa vrečki dodaš vodo, zmešaš in je pecivo ....in potem si čez nekaj let grd in debel kot Angleži, Američani, Novozelandci (okej, še vedno sem pod šokom angleškogovorečih turistov v Grčiji, tistiega kotalečega se sala, pokritega z opečeno kožo se ne pozabi tako hitro....) Caster sugar je sladkor, kjer so zrna bolj drobna od kristalnega sladkorja in še vedno večja od sladkorja v prahu. In ta caster sugar potem vmešavajo v beljak in je potem sladek sneg bolj kompaktiš....Povem ti, mešanje beljakov nad parov in dodajanje navadnega kritalsnega sladkorja naredi čisto enak učinek. Ground cinnamon je mleti cimet. Kaj v vsem tem dela detelja mi sicer ni čisto jasno....Aja, ni clover, temveč cloves.... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 08. sep 2008 13:03:06

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. sep 2008 13:03

Zlati sirup lahko zamenjaš tudi z medom. Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 13:04

Matr smo se vse naenkrat vsule. Po mojem nam mora lady habibti narediti kakšen ne-angleški kolač.... Pa javorjev sirup je tudi okej.. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 08. sep 2008 13:04:57

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. sep 2008 13:06

Draga habibti, malo bi pobrskala po slovarjih in stričku googlu, pa bi dobila vse odgovore...sicer ti pa lahko pomagam, ni problem :) double cream, single cream - to je smetana za stepanje, gre za različno vsebnost maščob, double cream ina 48% maščobe, single pa 10-12% - sama uporabim v tem primerih kar navadno smetano golden syrup - mislim, da se ga pri nas ne dobi, je pa sladilo iz soka sladkornega trsa, po teksturi je podoben medu, nadomesti se ga lahko s koruznim sirupom, dobi se v Kalčku sultanas - to so velike rozine, sultanine, izvirajo iz Turčije in Irana, so bolj sladke od navadnih (golden) caster sugar self-raising flour (se dobi pri nas?) - moka, ki sama naraste, verjetno, imajo že mešanico, pri nas daš suhi kvas ali mešanico Garant, pa bo (light) muscovado sugar - vrsta rjavega sladkorja iz Barbadosa cream cheese - to je kremni sir, recimo naša pasirana skuta pecan nuts - to so ameriški orehi, malo večji so kot naši, lahko uporabiš kar naše ground cinnamon - mleti cimet ground cloves - mleti klinčki buttermilk - sirotka nutmeg - muškatni orešček Pa še ena sorodna tema http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1298 katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

8. sep 2008 13:07

Hvala obema!! Komaj čakam, da preizkusim recepte! Moja dieta gre proti koncu, zato bo že čas, da si privoščim kakšno sladko čokoladno pregreho! Lep dan! habibti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 13:33

Katka, medve imava sicer različni estetiki, ampak sva tu negdje... Ma ne, jaz sem v osnovi pogrnila pri caster sugarju in sem šla iz lastnega firbca malo guglat in sem za guglanje tega in ostalih izrazov porabila tam nekje 7 minut - približno toliko, kot tudi ostale kolegice. Skratka, guglanje ne vzame toliko časa. Sicer pa 20 sklec zjutraj za musklne in 1 uro guglanja za možgane se mi zdi zelo zdrav odmerek... Vendelina jr.

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

8. sep 2008 13:42

Se čisto strinjam. Tudi na google bi lahko pogledala. Sicer pa pri meni tisto uro brskanja po internetu nadomešča drugačna telovadba za možgančke. Pripravljam se nampreč na zadnji izpit na medicinski fakulteti, zato ni strahu, da bi moji možgančki zakrneli habibti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti