Nočne frajle

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

8. sep 2008 12:24

Predlagam, da jih seješ bolj zgodaj, ker precej pozno zacvetijo. Vsaj na mojem vrtu je bilo tako. Kozmeja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. sep 2008 15:35

Pa ne me basat - pri nas pa jim rečemo "kurbirček" lp, vanjatajnsek

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. sep 2008 16:01

ksenjako mimogrede sem pogledala še tvoje slikce - neznani fižol -kje si pa to dobila. Uf kakšni stroki. A za jest je tud dober? anitram1

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

8. sep 2008 16:15

Ta fižol ne vem kje sem dobila. Sklepam da iz Indije. Jedli ga letos ne bomo, da bomo imeli drugo leto veliko fižolčkov . Baje je dober. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. sep 2008 17:02

Sem z radovednostjo odprla tole temo, priznam, pričakovala sem druge frajle

jasna

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

8. sep 2008 17:20

Pred leti sem jaz nabirala seme nočnih frajl na Lošinju. Tam jih je povsod veliko, ob tem času pa sploh vse polno črnih "balkic", ki so se nam potem doma zelo razrasle. Ker pa rabijo kar precej prostora in vode, smo se jim odpovedali, saj so bila prejšnja poletja kar precej suha in smo zalivali raje zelenjavo. Imela pa sem jih vseh barv:živo rdeče, oranžne, rumene, vijolične, pisane. Z otokov sem prinesla tudi vejice raznobarvnih oleandrov, ki sem jih dala v vodo, da so pognale korenine in jih potem posadila v lonce ali direkt v zemljo. Srečni časi, ko si lahko še sam nabral kje kaj, ki ti je bilo všeč, zdaj obujam le še spomine. Sicer pa ste zdaj na vrsti vi, jaz sem zmeraj rada z dopusta prinesla kaj "živega", da me je potem to spominjalo na lepi čas počitnic. Lp daga

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. sep 2008 17:51

klavdija in katka lopatka pri nas imamo vsako leto tele frajlice pri nas se posejejo kar same hehe...tako da so pri nas semena vsako leto na razpolago ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti