Zamrznitev sadne ali nutella torte

žanejc  

član od: 8.9.2008

sporočila: 1

tema odprta - 8. sep 2008 7:13 | ogledi: 10.435 | odgovori: 4

Zanima me, če bi lahko naredila sadno torto ( uporabila bi 1/2 sladke smetane +1/2 rastlinske) in dala v zmrzovalnik. Časovno mi je ne bo uspelo narediti en dan pred praznovanje zato bi jo rada naredila par dni prej in jo zamrznila. Ena torta bi bila nuttelina .

Prosim za pomoč.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. sep 2008 7:54

Meni so torte zdržale v hladilniku (brez zmrzovanja) tudi recimo od torka do sobote. Bila je tudi nutella. Za zmrzovanje pa ne vem, verjetno lahko. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 8:14

Če daš v zamrzovalnik, se bo voda v pecivu lepo spremenila v led, led ima povečano prostornino in potem bo šla oblika k vragu, pri odmzrovanju bo pa vse skupaj dobilo tako pocasto obliko.... Vendelina jr.

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

8. sep 2008 8:32

Jaz nebi riskirala in zmrzovala torte, ker bo ratal totalen poc. Če ne verjameš, probaj zmrznit samo stepeno sladko smetano. Boš videla kako se bo (oz NE bo) obneslo. Lp Allyssa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. sep 2008 8:48

Lahko si že prej pripraviš biskvit, ga razrežeš na plasti, zaviješ v folijo in daš v hladilnik. Krema za nutela torto je narejena v petih minutah, za sadno pa lahko v smetano med stepanjem dodaš kremo za torte iz vrečke z okusom vanilije, potem pa zložiš gor še malo sadja iz kompota. Tako lahko sestaviš torto v 20 min dan prej. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti