Pravi prijatelji

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

7. sep 2008 18:30

Imam tri prijatlce: Đosepino, Magdalenko in Frančeka. Franček ma najbolj duge lase od vseh. Joj, pa na Gretico sn pozabla. tumpika

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. sep 2008 18:43

Moj najboljši prijatelj je mož,hčerka in sin,pa na taščo in mačeho ne smem pozabit,se res štekamo.Imam pa eno virtual prijateljico skulinarike,ki upam jo kmalu v živo spoznam......a ne m......... lp goga

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. sep 2008 18:45

Imam tri najboljše med dobrimi in tudi tistih dobrih je kar nekaj. Hvala ker Ste

kobra 1

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

7. sep 2008 18:55

mislim da se uspeh v življenju ne meri -koliko prijateljev imaš!Samo prijateljstvo je treba negovati,ne zalivati preveč al premalo ,toliko koliko je potrebno! senka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

7. sep 2008 19:11

kako naj definiram pravega prijatelja? Takega, ki mu lahko poveš ČISTO VSE ? je to tisti, ko se mu lahko na rami zjočeš in je pol bremena že mimo? Ali je to takšen, ko ti vedno pomaga, ko je kriza?

Včasih je težko najti človeka, ki vse to združuje v eni osebi. Če bi malo porazdelila, bi rekla, da je zame samo en takšen.  In čeprav so me naučili, da si v službi ni dobro zbirati prijateljev, imam sodelavko, s katero se zelo ujameva in ni mi bilo še nikoli žal, da sem ji zaupala kakšno stvar. Vseh pa ne....a je to prav?

Titta

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

7. sep 2008 19:40

Tiste prave prijateljice imam 4 in to že vrsto let. Stojimo si ob strani v hudem in lepem in vse to je naše prijateljstvo oblikovalo in ga naredilo resnično posebno. Iskra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. sep 2008 20:20

 

Joseph Addison: "Prijateljstvo podvoji radost in razpolovi trpljenje"

 

Anonimen: "Ljuezen je slepa, prijateljstvo pa si zatisne oči."

 

Norman Douglas: Da najdeš prijatelja, moraš zamižati na eno oko, da ga obdržiš, pa na obe."

 

Alban Goodier: "Pravi prijatelj je tisti, ki pride, ko so vsi drugi odšli."

 

Arnold GLasgow: "Pravi prijatelj se vam nikdar nebo postavil na pot, razen takrat, ko padete."

 

Češka modrost: Slab prijatelj je kot senca: ob sončnem dnevu se ga nemoreš znebiti, ob oblačnem ga ne moreš najti."

 

Teofrast: "Ko smo srečni, praviprijatelji pridejo, če jih povabimo; ko smo nesrečni, pridejo sami od sebe."

 

(Vse te misli so iz knjige Modre misli) 

Z mojo najboljšo prijateljico sva skupaj že 33 let. V prvem letniku gimnazije sva se spogledali in nikdar vč nisva šli narazen (nisva pa nikdar skupaj sedeli), čeprav sva študirali povsem različne zadeve. Različne sva si, da bolj ne bi mogli biti: ona je samska, brez otrok, nadvse ji je pomembno, da se na nikogar ne ozira, prekipeva od samozavesti, z mojim načinom življenja bi se samo še obesila....AMpak prijatelj je tak, kot si ga lahko samo želiš. Ob pravem trenutku pove pravo stvar, četudi mojim ušesom ni všečna, ve pa tudi, kdaj naj mi to prihrani, me zgolj potolaži in kdaj napoči pravi trenutek za primerno besedo. V mojih najtežjih trenutkih mi je stala ob strani in me poslušala, čeprav se z marsičem ni strinjala, mi to tudi povedala, in nikdar ni svetovala, kako naj ravnam, ker je vedno trdila, da so odločitve moje, ona mi samo pomaga vse presodiiti tudi z zornih kotov, ki jih jaz ne zaznam, ona pa. Ni je stvari, ki bi jo ena drugi zamerili, presmejiva in našaliva se ena na račun druge do onemoglosti.

Minulih sedem ali osem let smo že tri kokoške, tudi sama sem se tesno spoprijateljila z žensko,s katero je moja prijateljica prijateljevala že iz študijski let, jaz sem jo pa sicer poznala, a se nismo družile. Potem smo pa začele in toliko preizkušenj dale skozi, kot jih redko katero prijateljstvo zmore.

 

In še to. Imam tudi dva moška prijatelja, tako tesna kot le kaj, in eden je tudi pravo rame, če je treba nad lastno usodo kakšno solzico spustit.

 

Mama, mož, otroci in sestre so do neke mere lahko prijatelji, toliko bolje za skupne odnose, če to funkcionira. A še vedno sem prepričana, tudi iz lastnih izkušenj, da je dobro imeti pravega, iskrenega, pristnega prijatelja tudi zunaj družinskih meja. Ker to je vendarle nekaj povsem drugega, prijateljstvo med družinskimi člani in prijateljstvo z nekom, ki je nekaj povsem tretjega...

 

Albert Camus:  Ne hodi pred menoj, morda ne bom  sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni, in bodi moj prijatelj.

 

Še najbolj pa pride prav tista, da je s prijatelji treba ravnati kot z dobro sliko: postaviti jo pod najboljšo luč...

 

 

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 07. sep 2008 20:21:14

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

7. sep 2008 20:35

V svojem življenju imam kar nekaj ljudi, ki jim lahko zaupam, a le dva sta taka, ki jima lahko zaupam čisto vse, ki sta ob meni čisto vsak trenutek.. osebi s katerima lahko na telefonu "visim" tudi več ur..pa čeprav ob dveh zjutraj. Tole je moj blog o prijaetlji po šolski ekskurziji po Italiji, ko sem še bolj spoznala eno od teh oseb (od takrat sva res zeloo povezani) Prijatelji so nekaj neprecenljivega. Ne moreš jih kupiti, ne moreš jih ustvariti, lahko ji le dobiš in imaš. Za vedno. Ko se zaveš, da imaš prijatelje, tistih nekaj čudovitih prijateljev, za katere bi naredil vse, si srečen. Vesel in hkrati pomirjen. Veš, da v tvoji bližini obstaja nekdo, ki ti bo ponudil roko, ko se utaplajš v skrbeh. Veš, da je tam nekdo, na katerega boš lahko naslonil glavo, ko bodo grenke solze razočaranja in obupa polzele skozi tvoj obraz. Veš, da boš nekomu lahko zaupal svoje strahove. Veš, da bo ta nekdo vedno pripravljen poslušati tvoj glas, pa čeprav morda v tistem trenutku nima časa. Vedno se bo pripravljen ustaviti ob tebi, pa čeprav le za minuto, da te vpraša enostavno vprašanje. Kako si? In to vprašanje ni le vprašanje iz vljudnosti. Je vprašanje, na katerega si prijatelji iskreno odgovorijo. Ne bo jih strah povedati, da so žalostni in presrečni bodo, če bodo s prijateljem lahko delili veselje, ko bodo odgovorili: "super!". Prijatelj s tabo odkriva tvojo osebnost in s tem odkrivaš tudi sam sebe. Včasih te je strah, kaj se bo zgodilo in prijatelji so v tistem trenutku ob tebi. pravi prijatelj je vedno tam, kamor ne upaš sam.. Zadnjih nekaj tednov, predvsem zadnja dva, sem začela še bolj spoznavati nekoga, ki mu lahko rečem "prijatelj". S to osebo sem doživela nepozabne trenutke in ravno ta oseba, me je spodbudila, da sem začela razmišlajati. O prijateljstvu. O tej neznansko pomembni vrednoti, ki goji zaupanje, iskrenost, povezanost... o tem čustvu, ki je polno ljubezni, skrbi za drug drugega. O tej besedi. Preprosti besedi, ki pomeni neznansko veliko. Prijatelji so nekaj najlepšega kar lahko doživite v življenju. Če so to tisti pravi prijatelji, vam bodo vedno stali ob strani, zato se zavedajte sreče, ki jo imate, če imate ob sebi res pravega prijatelja. Toda prijatelji niso super junaki. Niso vsemogočni ljudje. Tudi oni lahko delajo napake. Takrat se spomnite na vse lepe trenutke, ki ste jih doživeli in jim odpustite. Tudi vi niste nezmotljivi! fleur

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

7. sep 2008 21:22

Imam dve prijateljici, ki se nanju zanesem v vsakem trenutku; sestro in sestrično. Na svetu pa obstaja tudi fant, ki je moj najboljši prijatelj že iz srednje šole. Prijateljstvo ohranjava, žalostno je le to, da se vidiva samo takrat, ko ima nekdo od naju težave. Drugače pa sva vsak dan na vezi. No, imam pa tudi dve zelo, zelo, zelo dobri prijateljici iz kulinarike.....

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. sep 2008 22:18

Moja najboljša prijateljica je samo ena. Poznam jo iz svoje prve službe in če ne bi bilo nje, lanske življenjske krize ne bi uspela preživeti. Me je tudi ob dveh zjutraj prenesla poslušat, pa je šlo. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti